İkiz alev(Twinflame) nedir?

img_20160717_203549Dünya üzerindeki her birey ruhani gelişimini tamamlamak için burada bulunmaktadır. Bu kimileri için çok çetrefilli ve zor bir dağ yolunu, kimileri içinse eğlenceli ve macera dolu bir lunaparkı anımsatır. Bazen her ikisini de…Bu hem zor, hem de eğlenceli yolda karşımıza çıkan ve düşüncelerimizi sarıveren en canalıcı konulardan biri ikili ilişkilerdir. İkili ilişkiler deyince ailemiz, arkadaşlarımız, iş çevremiz, öğretmenlerimiz, sevgililerimiz de bunun içine kolayca katılırlar.

Tüm bu bahsettiklerim bir tarafa dursun asıl konu hep aşk ilişkileri etrafında döner. İşte ruh bağı konuları da burada çok yerinde bir şekilde kendini gösterir. Ruh eşi, ruh ikizi, yakın ikiz ve ikiz alev gibi kavramlar son zamanlarda oldukça kullanılmaya başlayan kelimelerdir.

Ben hayat yolumda genelde bir kavramı tersinden öğrenmeyi daha kolay bulmuşumdur. Yani birşeyin ne olduğu ile değil, ne olmadığı ile ilgili bilgi beni daha çabuk sonuca ulaştırır veya daha kolay anlamamı sağlar.

Aslında hayat süreci de bana göre tam da böyledir. Yaşayarak ne olmadığımızı anlarız ta ki ne olduğumuzu anladığımız ana kadar. Birkaçımız daha şanslı olabilir fakat ben onlardan değilim. Bu yüzden de ikizalevin ne olmadığını anlatarak konuya başlamayı daha uygun buluyorum.

İkizalev; masallarda, dizilerde, filmlerde, kitaplarda gördüğünüz aşk hikayelerine konu edilmiş biri kadın biri erkekten oluşan iki kahraman arasında dönen bir kurgu değildir. Tam tersine bu kavram dünya işleri ile ilgili olmaktan ziyade ruh boyutu ile ilgili bir kavramdır.

İkizalev, hepimizin bildiği ve tanıdığı anlamda bir ilişki değildir, hatta bir ilişki şekli değildir diyebiliriz. Çünkü ilişki iki birey arasında vuku bulur, ikizalev ise daha ziyade bir bağdır ve bu bağı bir “birleşme” veya “kavuşma” olarak tanımlamak daha doğru olur.

İkizalevimizle “ömrümüzün sonuna kadar beraber mutlu yaşadık” gibi bir kavrama direk olarak beklentimizi bağlamak da yanlış olur. Bazı ikizalevler fiziksel olarak bir araya gelmez veya bir arada kalmazlar.

Twinflame yolumda bana gelen bilgiye göre sadece tek bir ikizalevimiz vardır. Bunun dışında 5 tane yakınikiz dediğimiz ruh bağı mevcuttur. Bu kavramlar kolaylıkla birbirine karışabilir, hatta daha da çok karışıklığa yol açan kavramlardan biri ruh eşleri dir. Tek bir twinflameminiz olmasına rağmen birçok ruh eşimiz olabilir. Buradan da anlaşılacağı gibi ruh eşi, bir twinflame veya neartwin değildir. Ruh eşi kavramını başka bir yazımda ele alacağım.

Yukarıda anlattığım konularla aklınızda aşağı yukarı bir resim oluşturduğumu umuyorum. Bütün bu açıklamalardan sonra İkizalev nedir, nacizane elimden geldiğince açıklamaya çalışacağım.

İkizalev ruhumuzun bize en yakın olan tarafıdır. Dikkat ederseniz bir parçası veya yarısı kavramlarını özellikle kullanmadım. Çünkü bu kavramlar genelde bölünmüşlük ile çağrışım yaratırlar. Oysa burada bölünmüş bir şey yoktur aslında, benim deneyimlediğim ve algıladığım doğrultuda bir bütündür ikizalev, ikisi bir bütünü oluşturur. Hem kendi içlerinde bir bütündürler hem de beraber bir bütündürler. Belki lineer düşüncenizi biraz zorladım fakat böyle anlatmak yeni bir anlayış şekli olsa da bana daha doğru geldi. Alışması zaman alabilir ve tam olarak sindirmesi uzun olabilir fakat görüşüme göre bu anlatımın daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Hepimizin tanıdığı bir twinflame var aslında, bu kavram daha bu şekilde kendini spritüel literature yazmadan önce twinflame’in en güzel ve en kadim örneğini taşıyan bir kişi. O da Mevlana Celalettin-I Rumi idir. Onun en yakın yansımasını da Şems olarak tanımaktayız. Dünayaya son gelişlerinde bize ve tüm dünyaya, hatta tüm evrene ışıklarını saçmış ve nur olarak buradan ayrılmışlardır.

İkizalevler “bir”dir. Onlar, ayrı yada sonradan birleşmiş ruhlar değildir. Zamanın başından beri herdaim “bir” olan ve ebediyen “bir” kalacak olan bireylerdir. Bir ruhani yolun son halkasıdırlar. Onlar bir mucizedirler.

Bu ruhani ve güçlü bağdan ötürü ikizalevler fiziksel olarak bir araya geldiklerinde de mucizeler oluşur. Bunu güçlü bir çekim ve sonsuz bir bağ hissi takip eder. Ruhlarımızı taşıyan bedenlerimiz olduğundan, bedensel bir birleşme yaşadıklarında da gerçekten daha önce yaşamadıkları mucizevi deneyimleri tadabilirler, tarifi mümkün olmayan bir yakınlık ve haz duyarlar. Bu cinsellikten daha ziyade, kutsal bir sevişme ve kavuşma şeklidir. Bu mucizevi olay kendiliğinden en doğal ve en basit hali ile tazahur eder.

Bu yaşayabileceğiniz en derin ruh bağıdır.

Reklam

“İkiz alev(Twinflame) nedir?” için 2 yorum

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: