İkizalevler ve Benlik/Kimlik Kavramları

img_20160819_140400Bu konu esasında çok daha sonra anlatılması, yavaş yavaş ve sindire sindire idrak edilmesi gereken bir konudur. Fakat ben bu konuyu öne çekmeyi uygun buldum zira yazılanlar her zaman yazıldığı gibi okunmayabilir. Bundan dolayı şuan bunu birebir hayatımda yaşarken sizlere aktarmak istedim.
Öncelikle söylemek isterim ki, halihazırda süren mutlu bir ilişkiniz varsa, burada anlatılanlardan dolayı bir ikizalev ruheşi arayışına girmek yanlış olur. Aslına bakarsanız hertürlü arayış, sizi ulaşmak istediğiniz hedeften uzaklaştırır. Çünkü twinflame enerjisinin dışınızda bulabileceğiniz parçaları olduğu gibi içinizde de bulabileceğiniz parçaları vardır. Bu parçaları bir yapboz gibi tamamladıkça, halihazırdaki ilişkiniz de, sizinle beraber büyür, gelişir ve güzelleşir. Yanlız bu yapboz sınırsız bir yapbozdur; başı, sonu, köşesi yoktur.
İkizalev yolculuğu aslında içimizde başlar, bu kendimize doğru yaptığımız bir yolculuktur. Her kimle olursanız olun ilişkiniz ikizalev dinamiği gösterebilir. İkizalev dinamiğinden kasıt şudur, sizin kendinize olan sevginizi size yansıtacak olan ilişki türüdür. Burada, karşınızdaki kişinin size davranış şekline bağımlı kalmadan, ilerleyebileceğiniz, içinde kalabileceğiniz ilişkiyi kastediyorum.
Bu konuyu biraz daha açarsak, eğer karşımızdaki kişide kusurlar görüyorsak, bu kendimizle olan ilişkimizdeki kusurları yansıtıyor olacaktır. Önemli olan bu kusurlara takılmak yerine, negatif olan tüm bakış açılarını bırakıp, pozitif olanı seçmektir. Pozitif olanı seçmek, sizin kendiniz ile ilişkinizin sevgi dolu olduğunu gösterir. Kendinizi ne kadar çok severseniz o kadar çok sizi seven insanları hayatınıza çekersiniz. Ve bu şekilde twinflame dinamiği gösteren, akışta olan, çabasız bir sevginin, her zaman her türlü koşulda ve her an iki taraf arasında durduğu, yüksek kalitede bir ilişki yaşarsınız.
Karşınızda gördüğünüz benlik, sizin benliğinizin bir aynasıdır. Bu durumda ilişkinizde yolunda gitmeyen birşeyler varsa karşınızdakini yargılamak yerine sorunun size tam olarak deydiği yerdeki kısımla ilgilenmeli, orayı kazmalı ve gerçek sorunu çıkarmalısınız ki bakış açınızı değiştirebilin ve sevgide kalın. Gerçek sorun daima sizinle ilgilidir, aksi düşünülemez. Bu şekilde yaklaştığınız her ilişki sizin frekansınıza ve yaydığınız vibrasyona uyacak ve eşsiz twinflame ilişkisini deneyimleme fırsatı bulacaksınız.
Bunu söylemiş olarak konumuza dönersek yetiştiriliş tarzı gereği ülkemizde genelde anne-baba baskısı altında büyüyen çoçuklar çoğunluktadır. Siz de bu şekilde yetiştirildiyseniz, kimlik ve benlik kavramları derinden size de ilgilendirir. Şöyle ki, kendinizi bulma arayışında diğer çoçuklara göre daha çok gitmeniz gereken yol, daha çok öğrenmeniz gereken şey vadır.
İnsan ergenlikten, yetişkinliğe doğru ilerledikçe, nedelerden hoşlandığını, nerlerden hoşlanmadığını, büyüyünce ne olmak istediğini, neyi sevip neyi sevmediğini idrak eder hale gelir. Bu süreçler sekteye uğrarsa, kişinin ileride bir kimlik bunalımı yaşaması, başladığı işleri yarım bırakıp bitirememesi, ilişkilerinin kısa sürmesi kaçınılmazdır.
Ruhani yolun bir diğer amacı da, bu süreçleri kolay atlatmanız için sizi kendinize yaklaştırmak, içinizdeki gücü ortaya çıkarmanızı sağlamak, bu dünyaya geliş amacınızı gerçekleştirmeniz için size yardımcı olmaktır. Bir ikizalev ilişkisi o kadar güçlüdür ki, başlı başına dünyaya gelme sebebi bile olabilir. Çünkü bu ilişki içerisinde insan hem kendini temizler ve yeniler, hem de bir başkası ile sonsuz bir bağ kurarak ilahi bütünlüğü tatmış olur.
Yüksek benlikleri uyumlanınca, ve aralarında birleşme süreci de tamamlanınca, ikizalevler adeta mecazi anlamda dört kollu, dört bacaklı farklı bir varlık gibi hareket ederler. Birbirlerini sürekli ve anında olma halinden de öte hisseden bu varlıklar, fiziksel bedenleri ayrı mekanlarda olsa bile, aynı şeyleri düşünüp yaparlar. Bu durum da çiftlerden teki için bir dilemma yaratabilir. “Ben nerde bitiyorum, o nerde başlıyor” diye düşünebilir. Bu çok doğaldır ve merak etmeyin geçiçi birşey de değildir. Bu durum kabullenişle ilgili bir aşama kaydeder o kadar.
Bir insanı onun içinde kaybolacak kadar sevmek, sufi felsefesi dahilinde işlenmiş, bolca örnekli anahtar bir konudur. Bu durum da aynı o şekilde, ruhani yolda yürüyen kişiler tarafından garipsenmez. Bunun farkı ise, ve esas olan ayırt edici özelliği de buradan gelir, siz bir insanın içerisinde kaybolurken, kendi benliğinizi koruyarak bunu gerçekleştiriyor olmanızdır. Kendi benliğinizi korursunuz çünkü ilişkiye katacağınız ve gerekli olan tüm elementler bu benlik içinde mevcuttur. Kendi benliğinizi korursunuz çünkü siz aslında o’sunuzdur ve sizden kasıt ne bunu anlamadan onu göremezsiniz.
Buradan şöyle bir sonuç asla çıkmamalıdır. Örneğin bir kadın bir erkeğe teslim oluyor ve erkek ne isterse onu yapıyor, kendi düşüncelerini, arzularını, isteklerini öne koymuyor, susup benliğini körelterek, ötekinin hayatını yaşıyor. Sizi temin ederim bu kesinlikle böyle bir olay değildir. Bu tip tek taraflı ilişkiler de zaten artık günümüzde Kabul görmemektedir.
Burada esas olan birleşme, bütünleşme ve dayanışmadır. Tüm unsurlar ve uzuvlar birleşip tek bir vucut halini aldığında, burada her iki tarafın da enerjisi, benliği ve kimliği “eşit” olarak vardır. Bu eşitlik bu ilişkiyi dengede tutar, yoksa ilişki çöker. Durum böyle eşit olunca aslında burada bir benlik ve kimlik kavramından çok bir “denge” halinden bahsetmek daha doğru olacaktır.
Bu birleşme, dengelenme ve farkındalık süreci tamamlandığında, kendinize ait değişik bulduğunuz birtakım özellikleri anlamlandıracaksınız. Çünkü toplum kurallarına pek de uymayan, eski kalıplara veya alışılmışın dışında olan özellikleriniz, ikizalevinizin sahip olduğu başlıca özellikler, huylar, bakış açıları, alışkanlıklar olabilir. Bunları kolayca entegre olmak, hayatlarına adapte olmak için, bu dünyaya gelmeden önce cebinize koymuş olduğunuzu hatırlarsınız. Karşınızdaki ikizaleviniz de sizin için aynısını yapar. Bunlar ikizalevinizle karşılaşmanızdan itibaren aktive olurlar ve hiç bilmediğiniz özelliklerinizle karşılaşabilirsiniz. Bu özellikler ruhunuzun gizli kalmış yerlerinden, blueprint dediğimiz evrene ait şablonların sizin bedeninize indirgenmiş halinden gelen özelliklerdir.
Örneğin biriniz bir işte usta ise, diğeriniz de aslında o işi gayet iyi becerdiğini farkeder, bir anda daha önce hiç deneyimlemediğiniz bu yeteneğe haiz olursunuz. Ruhani yol suprizlerle doludur. Her an herşey olabilir. Önemli olan aklınızı ve yüreğinizi açık tutmak, olasılıkları ve fırsatları iyi görmek, kendini bunlara kapamamak ve gerektiği yerde ve zamanda, doğru davranmaktır.
İkizalevlerin ayrı karakterleri vardır ve ayrı kimlikleri vardır, herkes gibi, fakat ilgi alanları, alışkanlıkları, yetenekleri ve fiziksel özellikleri benzerlik gösterir. Bakış açıları da hemen hemen aynıdır.
Unutmayalım ki ikizalevlerin bildiğimiz tekyumurta ikizleri ile uzaktan yakından alakası yoktur. İkizalev bir ruh boyutu kavramıdır, bu kavramı dünya boyutuna böyle indirmek çok yanlış olur. Zira burada yumurta insanoğlunun başlangıcını temsil etmez fakat ikiz alevler söz konusu olduğunda bu başlangıça kadar ve kavramı anlamak için ihtiyaç durulduğunda başlangıçtan ötesine kadar gitmek mümkündür. İkizalev(dünya) kavramını bu yöne doğru ikizyıldız(solar), ikizışın(galaktik), kozmik ikizbilinç(interdimentional), ve daha da ötesi artık ikizalev diyemeyeceğimiz ikizöz (multidimentional) evrendışı ruhbağı… gibi kavramlar takip eder, taki kaynağa ulaşana dek. Kaynakdan kastım yaradılış sürecinde ruhunuzun geldiği yerdir.
Şunu da unutmamak gerekir ki ikizaleviniz aslında sizsiniz. Aranızda bir ayırım, bir duvar, bir farklılık, bir mesafe, bir engel yoktur, aynı olmak için. Bunu kimlik/benlik kavramlarından bağımsız olarak doğru anladığınızda, herkes ve herşey ile ilgili de aynı duyguyu hissetmeniz an meselesidir. Çünkü bunu anladığınızda asıl bilginin kapısı size açılır; herşey birdir, bir herşeydir.

Her türlü hakkı saklıdır
Burcu Hazer

Copyright İkiz Alev TM 2020

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: