İKİZALEV VE YAS TUTMAK / TWINFLAME AND GRIEVING

Yas tutmak aslında sanıldığı gibi kaçınılması gereken, duygusal acı içeren eylemlerden biri değildir. Eğer ikizalevinizle ayrıysanız ve yas tutmuyorsanız bunu garip karşılamak daha doğru olur.

Çoğumuz yas tutmaktan kaçmak için birçok yöntem deniyoruz. Onunla ilişkinizin realitede devam ettiğine kendinizi inandırıp, sanki istediğiniz zaman onu arayıp konuşabilecekmişsiz gibi bir tatlı pembe ilüzyonla yaşıyoruz. Yada ilişkiden ilişkiye koşuyor, çocuklarımıza, eşlerimize sarılıyoruz. Şu anı yaşamıyor gelecekteki bir zamanı düşleyerek günlerimizi geçirmeye çalışıyor, adına bazen umut bazen umit diyoruz.

İkiz alevinizle ayrı iseniz ve onun sesini dahi uzun zamandır duymamışsanız (fiziksel olarak), ikiz aleviniz sizi gördüğünde köşe bucak kaçıyorsa, sizi istemiyorsa, size sizi sevmediğini açıkça beyan ettiyse… yas tutun. Sevdiğiniz insan sizi sevmiyor, her ne sebepten olursa olsun, sevdiğiniz insan şu an yanınızda değil ve belki de hiçbir zaman olmayacak. Bunun yasını tutun.

Bu yas neden önemli; çünkü bu yası tutmazsanız realiteden ve evrensel çekim kanunlarından uzakta bir yere düşmüş olursunuz. Sevginizi, kendiniz kendi ellerinizle ve düşüncenizle yadsımış olursunuz. Ağlayın, ağlayabildiğiniz kadar ağlayın çünkü bu gözyaşları koşulsuz sevginin gözyaşlarıdır. Hatırlayın…Bir ikizalevin gözyaşı birçok şeye kadirdir. Bunu acınacak durumda olduğunuzu düşünerek yapmayın, bunu birini böylesine sevmiş olmanın gururu ile yapın. O size belki geri dönecek belki de dönmeyecek, ilk ayrıldığınız anın acısını içinizde hissedin. Bu herkesin, bu dünyadaki tüm insanların, gerçek ve en birincil yarasıdır. Yaradandan kopmak kadar acı vericidir. Bunun için yas tutmak, eski tüm yaralarımızı iyileştirecek, bilip bilmediğimiz bilinç altımızda sıkışmış negatif enerjileri salacak ve bize yeni kapılar açmamız konusunda yardımcı olacaktır.

Bugün özellikle kavuşmamış olmanın üzüntüsünü yaşayanlarınız var; dolunayın da etkisi ile sanırım bir duygusal çalkantı söz konusu. Yas tutun, tam anlamıyla ve laikıyle. Eğer bir kadınsanız bir kadın gibi yas tutun, eger bir erkekseniz erkek gibi yas tutun. Ağlayın, bağırın, yazın, kırın, dökün… Yas tutun…

İkiziniz ile kavuçma şansınız bu sıralar daha yüksek, sonra da bunu anımsayın. Ve uzun süren hiçkimsenin değil sadece sizin bildiğiniz bir yolun bitimine doğru yaklaşıyorsunuz. Mutlu son ile bitecek bu yol, yolda öğrendiklerinizi özümseyip, kaybettikleriniz için yas tutun.

Bugün yas tutun.

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: