İkizaleviniz Narsist ise… / What if your Twinflame is a Narcissist

İkizalev ruh bağı kadar bizi bizden alan birşey daha yoktur. Genel olarak insanların romantik ilişki arayışlarının ve bağ kurma isteklerinin arttığı şu dönemde, çok tabidir ki herkesin isteği bir an evvel sevdiği, hayatının geri kalanını paylaşabileceği, sadık bir eşe kavuşmaktır. Bu özel arzu ve isteğin çok güçlü olması, kişileri bazen yanlış yola sevk etmektedir.
 
Şunu unutmamak gerekir ki, hayatınıza her giren insana “benim tek aşkım”, damgasını vuruyorsanız, hem bağımlılık probleminiz vardır hem de kişilik yapısı olarak zarar görmeye açıksınız demektir. Daha önce de söylediğim gibi herşey zamanı gelince olacaktır, bu zamanlama evrenin çizelgelerine göre gerçekleşir. Bu süreci sizin egonuzun istediği yöne ve zamana çekmek, negatif bir enerji yaratacak, bu negatif enerji sizden habersiz içinizde beslenecek, ve yüksek ihtimalle bu kadar egosal olarak istediğiniz birşeyin karşılıgında da size bir narsist verecektir.
 
Narsist kişilik yapısının temel özelliklerini basitçe açıkmayı uygun buldum. Narsist kişiler genelde sadece kendilerini severler, onların ruhları ile bağı yoktur, bu durumun travmatik bir olayla meydana gelmiş olması da mümkündür. Erken yaşta yaşanan kayıplar veya kurulamayan bağlar bu şekilde bir kişilik gelişimine neden olabilir veya narsist anne ve babayla büyüyen kişilerde bu özelliğe sıkça rastlanır.
 
Eğer bir kadın birçok erkeğe aynı anda aşırı derecede çekici geliyorsa ve aynı şekilde bir erkeği birçok kadın aynı anda kovalıyorsa (günümüzde malesef bu şekilde bir terse dönüş var) bilin ki bu kişiler narsisttir. Çünkü size karşı en gizli silahlarını kullanmışlardır ve sizin bundan haberiniz bile yoktur.
 
Nedir narisistlerin en gizli silahı: bu silah taklit etme veya mimik yapma özelliğidir. Her bir insanın farklı bir karakteri, bir şekli, bir duruşu, bir frekansı vardır. İşte narsistler ruhları ile bağ kuramadıklarından bu özelliklere sahip olamazlar, onlar gerçek bir insan değildir, onlar sahtedir fakat bunu siz anlayamazsınız çünkü onlar karşılarındaki kişinin aklındaki, hayalindeki, ruhundaki erkeği veya kadını taklit ederler. Ve bunun o kadar kusursuz yaparlar ki siz bunu anlayamazsınız.
 
Bir erkeğin peşinde birçok kadın varsa, teorik olarak bu kadınların farklı kişiliklere sahip olması, çelişkili bir durum yaratır. Genelde kadınların hoşlandıkları kişiler, kendilerine benzeyen veya hayallerindeki adama benzeyen kişilerdir. Ben sahsen ayni erkeği hayal eden bir çift kadına rastlamadım. Temel özellik olarak karakterli olması cezbedicidir fakat bunun dışında bir erkekten hoşlanmak, okulun en popular çocuğu değilse, farklı dinamikler gerektirir. Aradaki elektriklenme, çekcilik, cinsellik, bunlar herkese karşı hissedeceğiniz duygular değildir.
 
Nasıl bunu siz herkese karşı hissedemezseniz, aynı şekilde elli tane kadının bunu bir erkeğe karşı hissettmesi de normal değildir. Fakat burda normal olmayan kadınlar değil, o erkektir. Çünkü o narsisttir. O kendini sevdiği için bütün kendini sevmeyen, bir eş arayan, çaresiz kadınları kendine çeker. Bu çaresiz kadınlar çok başarılı, çok güzel, çok beceriklidir de. Tek problemleri deli gibi bir eş arayışı içinde olmaları ve özgüven eksikliğidir. Tam olarak bir narsistin kurban arayışı ile örtüşen budur.
 
Aynı şekilde erkekleri, arının bala geldiği gibi çevresinde toplayan narsist kadınlar da vardır. Bu kadınlar sevme duygusundan yoksunlardır, çocuk sevgisi de bilmezler ve ihtiyaç üzerine kurulu bir ilişki yürütürler. O kadın için tam olarak bir sevgili olmazsınız, ihtiyaçlarını karşılamadığınız anda, hayatınızdan gideceklerdir.
 
Narsist kişileri tespit için bir yöntem önereceğim. Bunları uygulamak çok basittir. İlk önce süphelendiğiniz kişiye narsist olup olmadığını sorun. Amerikada yapılan bir araştırmaya göre, “narisist misiniz?” testinin ilk sorusu bu imiş ve %40 oranında bu soruyu “evet” olarak cevaplamışlar. Narsist kişilerin bir kısmı o kadar narsisttir ki bunu saklama gereği duymazlar. Onlarda bir baba sevgisi, anne sevgisi, hayvan sevgisi, kardeş sevgisi, arkadaş sevgisi, doğa sevgisi…gibi sevgiler bulamazsınız. Aşk tek kişiliktir onlar için, aşık da maşuk da kendileridir. Bundan dolayı biz sefil yaratıklar olarak her türlü muameleyi hak ederiz.
 
Onlar kızar, bağırır, sizi aşağılar, sizi aldatırlar, kandırırlar ve bu çok normaldir. Bundan doğal birşey olamaz onlar için. Umarım çok uzatmadan bu kişilik yapısını basit ve kolayca anlamanız için yeterli bilgiyi vermişimdir.
 
Gel gelelim bunları neden anlattım ve ikizalevler ile bu narsistlerin bağı nedir. İnternette ikizalevlerin ilişki problemeri ile ilgili biraz gezindiyseniz şöyle yakınan insanlar görebilirsiniz, “ikizalevim narsist ne yapmalıyım?”. İşte çok can alıcı bir sorudur bu. İkizaleviniz narsist olamaz, çünkü ikizalev olmak ayrı bir yücelik ve farkındalık gerektirir. İkizalev narsist olmaz. Fakat bir narsist ikizalevinizi mükemmel derecede taklit ediyor olabilir ki bu yüzden bu soruyu soruyorsunuzdur.
 
Katalist ikiz olarak tabir edebileceğim bazı ikizalevler narsistdir, bazı orijinal ikizalevler de narsisttir. İkizalevim narsist diyorsanız belki sizde de gizli narsisizm olabilir. Gölge tarafımız bize narisist bir kişiliği yansıtmış olabilir. Bunların hepsi mümkün.
 
Bununların haricinde sahte ikizalev dediğimiz çoğu kişi narsisttir, bunlar kendilerinin ikizaleve benzetip sahte davranışlar gösterdikleri gibi, sizin hayalinizdeki erkeğe veya kadına da birebir örtüşen özellikler gösterirler. Bir narsistin en az dört yüzü vardır, onlarca veya yüzlerce değilse…, bu konuda dikkatli olmalısınız. Ve bu narsist ve kötü kişiler sizi kendilerine öyle bir bağlarlar ki, kurtulamazsınız.
 
İkizalev sürecinde narsistlerle karşılaşmanız çok doğladır. Bunun sebebi narsist bir kişiliğin sizi merkenizde olmamaya zorlamasıdır. Merkezinizde olup kendinizi sevmezseniz, narsist bir ilişkiden kurtulamazsınız bu da hayatınızın mahvolması demektir. Narsist kişiler kötüdür. Onların kötülüğüne akıl sır erdiremezsiniz. Bundan dolayı empatik bir kişiliğe sahipseniz, narisist kişilik için tam bir akşam yemeği, keyifli bir ziyafet olursunuz. Onlar sizi bir güzel yedikten sonra bir sonraki kurbana geçeceklerdir, arkalarına bile bakmadan.
 
Bunu bu kadar acımasızca anlatıyorum beni bağışlayın. Bir narsist gördüğünüzde ilk yapacağınız şey şu olsun. “Kaçın”. Çünkü onlar iyileşemez ve size sevgi de veremezler. Bir narsistin kurbanı olursanız yıllarca boşuna aynı yerde sayar, elinizde tuttuğunuz sevginin, saygının, kariyerin, paranın, sağlığın tümünü kaybedersiniz.
 
Narsist bir kişilik yapısı ondan uzaklaştığınızda sizi geri döndürmek için elinden geleni yapacak ve inanılmaz yalanlar söyleyecektir. Eğer ayrılma kararı aldığınız bir narsist, sizinle bağlantıya geçerse şunu yapmanızı tavsiye ederim; “kesinlikle cevap vermeyin”. Bir narsisti en derinden etkileyen şey budur. O yokmuş gibi yapmanız. Bu ona narsistliğini hatırlatır; neden biliyor musunuz.? Çünkü onun hayatında siz yoksunuz aslında. Hiçkimse yok. Sadece kendi var. Eğer boş bulunup cevap verirseniz, vay halinize, kısır döngü tekrar başlayacaktır, tüm emeklerinizin boşa gittiğini görmeniz an meselesidir.
 
Narsist adamlarla veya kadınlarla evli olup yıllarca bunun içinde kalan ve farkında olmayan kişilere buradan enerji yolluyorum. Onları terkedin. Sevgi üzerine bir hayat kurun. Bir obje olmaktan çıkın ve insan olarak kendinizi sevmeye başlayın. Tuzaklara çok dikkat edin.
 
Bir narsist erkeğin ilişki kurabileceği tek kişi narsist bir kadındır, ya da tam tersi. Onlar tam da birbirlerine layiktir, denge bu şekilde vardır, siz kendinizi kurban etmeyin. Hiçkimse yalnız kalmaz, merak etmeyin. Narsist bir eşiniz varsa şu an terkedin, ve yaşamaya başlayın. En güzeli budur.
 
Narsist kişiler, sizin DNA nıza kayıtlı olan ikizalevinizin tüm özelliklerini taklit edecektir. Söylediklerinin çoğu yalan olsa da oymuş gibi yapacaklardır. Buna çok dikkat edin. IQ nuz 180 dahi olsa, bir narsistin kubanı olabilirsiniz, kendinize bu konuda hiç güvenmeyin. Kendimi çok seviyorum, asla böyle birşeye izin vermem diyenler. Hayatınızda en az bir narsisti terketmediyseniz, henüz kendinizi yeterince sevmiyorsunuz demektir.
Ve son olarak en can alıcı cümleyi kuracağım: Eğer kendinizi narsist birinden çok seviyorsanız, o zaman twinflame olmaya adaysınız demektir.
 
Sevgide kalın
 

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: