Affetmek / Foregiveness

Affetmek, karşınızdakine değil de aslında kendinize verdiğiniz bir ödüldür. Affedince kalbinizin etrafındaki duvarlar da yavaş yavaş yıkılmaya başlar ve sevgi içeri doğru kendine yol verir.

Affetmek en büyük erdemlerden biridir, tam da bundan dolayı benim de hayat yolumda en önemli sınavlarımdan biridir affetmek. Affetmeyi ne kadar tek taraflı gibi düşünsek de aslında çift taraflı bir eylemdir. Çünkü affederken, hem kendimizi hem de karşımızdakini affederiz.

Affetmek demek bize zarar vermiş, kırmış, üzmüş, sömürmüş, özgürlüğümüzü çalmış ve de alanlarımızı istila etmiş, taciz etmiş bir insanın yaptıklarını kabul edip ona bunları tekrar yapma fırsatını vermek değildir. Affetmek sizi bu davranıştan ve bunun yarattığı etkiden kurtarmak için bilinçli uygulanan bir yöntemdir. Tekrar etmek gerekirse, affetmek sizi negatif etkilemiş bir insanın bunu yapmasına seyirci kalmak ve ona izin vermek değildir. Bunun tam tersi affetmek, bu başımıza gelen talihsizliği onun yaptığı birşey olarak görüp kendimizi bundan özgür kılmaktır.

Kendimizi daha çok severek o kişiyi affedebiliriz çünkü evrenin düzeni bu şekilde kurulmuştur. Bazı affedişlerden sonra ayrılıklar, bazılarından sonra ise kopuşlar, bazılarından sonra ise kavuşmalar olur. Bu çok derin bir mevzudur ve karmik birtakım dersler içerir bundan dolayı çok detayına girmeden sonuç odaklı olmanızı öneririm. “Ne ise o dur”, yaklaşımı burada işler. Affetme eyleminin gerçekleşmesi sonucunda gidilen yol sizi nereye götürürse oraya gitmekte fayda vardır.

Bazı karmik ilişkiler pat diye koparken, şunu unutmamak gerekir ki, açılan yere yeni oluşumlar gelecek ve gerçekten ihtiyaçlarınızı karşılayan kişilerle tanışacaksınız. Evrenin desteği sonsuzdur ve kesintisizdir. Sizin bunu istemeniz çok önemlidir.

Hayatınızda ikizinize yer açın, onu affedin, şimdiye kadar sevgiden korkup kaçanlar, kalbinin etrafına duvar örenler, bir an dahi olsa sevilmeye izin verin. Bırakın ikizaleviniz kalbinize dolsun, onun sevgisi sizi özgür kılsın. Konuşmayan, dargın olan ikizalevler, bırakın gururu, güvensizliği, korkuyu, bunlar hep geçmişten gelen negatif unsurlardır. Bunları bırakın ve kalbinizi açın. İkizalevinizi her ne yapmış olursa olsun, her ne söylemiş olursa olsun, her ne şekilde sizi üzmüş olursa olsun affedin. Bunun için konuşmayı yada yarını beklemeyin. Onu şimdi affedin ve izin verin sevgisi ve aşkı kalbinize dolsun. Sizi alsın. Heryeriniz aşk olsa gene de varsınız, bırakın dolsun.

Sevgilerimle

Burcu

 

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: