Ayrılık İlizyonu / İllusion of Separation

Aslına bakarsanız bu ayrı olma kavramı hayatımıza suni olarak sokulmuş bir kavramdır. Ülkeler ayrılmış, etnik kökenler ayrılmış, kadın erkekten, erkek kadından ayrılmış ve böylelikle bunun gibi binlerce yönlendirme ile biz de kendimizi diğer insanlardan ayırmışızdır.

Aslına bakarsanız bir özden geldiğimizi hep unutuyoruz, sınırlar kalkınca aynı dünyada yaşadığımızı, biolojik unsurlar kalkınca aynı insan olduğumuzu, bunları unutuyoruz. Sosyal statü doğuştan kazanılmış bir ayrıcalık belki de bir başarı değil fakat hepimiz ilk önce düşüncelerimizle birbirimizden ayrılıyoruz.

Peki bizi biraraya getirebilecek bir mucize var mı? İşte bu mucize sevgidir. Çünkü tüm insanoğlu sevgiden aşktan yaratılmıştır, bu ona unutturulana dek. Unutunca da bilinç düzeyi aşağı çekilmiştir. Bunu yeniden hatırlamak da bizim görevimiz. Bizi birleştirecek olan şey sevgidir, ancak sevgi kazanırsa bir zaferden bahsetmek mümkün olur, aksi takdirde hep bir taraf vardır. Vede karşı taraf.

İlizyon deyince aklınıza tüm bu yaşadıklarınızın bir yalan ve kandırmaca olduğu aklınıza gelmesin yada aklınızın bir oyunu. Gerçek ilizyon bunları tüm bedeninizde hissetmenize rağmen yokmuş gibi yapmaya çalışmanızdır. Bunun sebebi ise toplum baskısı ve farklı olmakla beraber dışlanmaktan korkmaktır. Gerçek ilizyon ikizalevinizden sizi ayrı hisettiren ve bu şekilde tutmaya çalışan, sizi onunla bir araya gelmemeniz için korkutan herşeydir.

Sevgilerimle

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: