Clearing of the shadow side / Gölge tarafımızın temizlenme süreci

20170408_162356İkizalev literatürüne ait olgulardan bir tanesi de ayrılık süreci boyunca gölge tarafımızın su yüzüne çıkarak temizlenmesi ve iyileşmeye açılmasıdır. Bu hem birey düzeyinde hem de kollektif düzeyde gerçekleşir. Çoğu ikizalevin aynı zamanda aynı şeyleri yaşamasının bir diğer nedeni de aslında hepberaber bu sürecin içinden geçiyor olmamız ve inen enerjilerin aynı sorunlardan müzdarip insanları hemen hemen aynı şekilde etkilemesindendir.

Gölge tarafımız bizim en derin korkularımızı, en derin yaramızı, en derin acımızı gösteren tarafımızdır. Bunun su yüzüne çıkması çok farklı şekillerde olabilir. Davranış bozuklukları, duygu durum bozuklukları gösterebilirsiniz. Bunun release olması yani iyileşmeye açılması ve temizlenmesi süreci de ağlama, öfke patlamaları şeklinde de gelebilir. Bu süreç her kişi için farklı tamamen size özeldir. Ve eğer karakterinizde iyileşmesi veya daha iyi olmasını istediğiniz yönleriniz varsa bunlar da su yüzüne çıkacak ve size ben burdayım diyecektir.

İkizalevlerin temel olarak ve sıkça görünen başlıca gölge tarafı sendromları kaybetme korkusu ve onun diğer yüzü olan bağlanmaktan korkmadır. Bunun dışında yanlış yapma korkusu, duygusallıktan kaçma, itme, engelleme vb davranışlar takip eder. Aslında daha önceki bir yazımda bahsettiğim gibi en büyük korkumuz da sevmek ve sevilmektir. Sevmekten korkmak aslında kovalayan ikizin gölge tarafıdır. Umarım bu dinamiği örneklerle size anlatabildim. Asılolan sizin kendi dinamiklerinizi bulup bunlar üzerinde çalışmanızdır. Bu ikizinizi size yaklaştıracaktır.

Eğer evrensel enerji ile aranızda bir uyumsuzluk varsa, hala bir gerginlik hissediyorsanız, inkar ettiğiniz birşey var demektir. Kendinizi ve enerji alanızı temizlemenizi öneririm ve “bırakma” veya “salıverme” yöntemlerini lütfen uygulayın. Kendinizi teslim edin; buna isterseniz kader deyin, isterseniz akışta olmak deyin, isterseniz tam teslimiyet deyin, her ne uygunsa inancınıza göre bunu siz belirleyebilirsiniz.

Gölge tarafınızı tam anlamıyla temizlenmeden ikizalevinizle tam birleşme yaşayamazsınız. Gidip gelmeler, itip çekmeler olur. Bu yüzden kendiniz üzerinde emek harcamalısınız. “Devamlılık” konusunda önemli dersler sizi bekiyor olacaktır. Bununla ilgili ikizalevler için geçerli olan fakat “gelişmiş ruhlar” üzerine çalıştığım bir meditasyonu bloğa ekleyeceğim. Bu meditasyonun amacı sizi beklentiden çıkarmak ve bırakmayı öğretmektir.

İkizaleviyle iletişim içerisinde olanlar lütfen ikizinize herhangi bir beklenti ile yaklaşmayın, bekelentilerin hepsi sevgi ile sizin aranızda bir duvar oluşturur. Oysa sevgi şuandır, şimdidir. Şu anda olup, her ne yaşıyorsanız, ikizalevinizin içinizde olduğunu bilerek, çoşku ile yaşayın. Gerçek coşkunun dışarıdan değil de içeriden geldiğini unutmayın.

Gölge tarafınızı temizlemek birkaç günde olmaz, birkaç yıl sürmesi muhtemeldir. Bu her ikizalev için de olur. Yani ben tamamladım onu bekliyorum gibi gelse de bu pek doğru değildir açıkcası. Bu temizlik ve ilgili dersler için karşınıza çıkacak insanları veya gitmeniz gereken yerleri ikizalevinize bağımlılığınız yüzünden elinizin tersi ile itmeyin. Önünüze geldiği gibi yaşayın fakat her zaman bilincinizi, karakterinizi ve prensiplerinizi koruyun.

Birleşme sürecinde olan tüm ikizlere bol şans diliyorum, artık kim haklı kim haksız, geçmişte ne olmuş sorgulamayın. Her ne olduysa gölge tarafınız temizlendi ve yeni bir siz doğdunuz. Onlar yaşanmasaydı bunların hiçbiri olmazdı. Deneyimlerinize teşekkür edin. Onlar amacını tamamladı ve şimdi yeni hayatınıza ve birleşmenize yelken açma zamanı. Hala eskiden yaşananlar aklınıza geliyorsa tekrar tekrar pozitife geçin, yükselin ve bırakın. En doğrusu budur. Yaşadıklarınızı tekrar tekrar yaşamayacaksınız, korkmayın. Fakat korkarsanız tekrar yaşama sansınız vardır, bu paradoksu iyi anlamaya çalışın.

Sevgiler

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: