Kaçan ikiz bakış açısı / Runner twin’s point of view

Kaçan ikiz bakış açısını size anlatmak istedim çünkü kovalayan ikiz danışanlarımın bazen umutsuzluğa düştüğünü veya ne yapacağını bilemediğini seziyorum. Bazen ani patlamalar ve duygusal yükselişler oluyor. Bunun sebebi karşınızdakinin bakış açısını tam kavrayamamış olmanız olabilir. Eğer onun ne düşündüğünü, bazı şeyleri niye yaptığını anlarsanız belki sizin için bu süreci atlatmak daha kolay olur diye düşündüm.

Bundan sonra blog için sadece istek üzerine yazılar yazacağım, lütfen bana mail atmak konusunda çekinmeyin. Bu yazı da aynı bu şekilde bir istek yazısı olarak geldi.

Açıklamaları madde madde yazmayı uygun buldum. Kaçan ikiz bakış açısı ve derinlerde yatan, fakat su yüzünden görünmeyen kısmı şu şekildedir.

1- İkizaleviniz sizi ittiğinde bundan derin bir “suçluluk” duyar. Bu suçluluk hemen akebinde veya birkaç gün sonra da gelebilir.

2-Onlar sizinle ilgili hayaller kurarlar ve bu hayalleri kurduklarını kendilerine bile söylemekten kaçınırlar. Sizin hakkınızda uzun dönemli planları vardır, rahatlıkları da biraz buradan gelir.

3-Size karşı hisettiği derin duygular onlarda “korku”ya neden olur. Bu korku ile başa çıkmakta oldukça zorlanırlar ve bu da davranışlarına farklı şekilde yansır.

4-Sürekli sizi düşünürler ve size “kızgın” dırlar, çünkü onların huzurlu ve sakin hayatlarında bir türbulans yaratmış, hayatlarına bodoslama girmiş ve düzenlerini aynı zamanda rutinlerini bozmuşsunuzdur. Artık bilmedikleri bir dünyaya doğru gittiklerinden aşırı irite olurlar. Varlığınızı yok saymalarının bir nedeni de budur. Değişimden korkarlar.

5-Aslında kaçan ikiz sizinle olmaktan başka “hiçbirşey” istemez.

6-Kaçan ikizilerin hepsinde görünen temel bir durum comfort zone dediğimiz, halihazırda kurulu düzenlerinden, kendilerini rahat hissettikleri alandan çıkmak istememeleridir.

7-Kaçan ikiz başlıca “kızgınlık”, anger, “endişe”, frustration ve “korku”, fear hissederler. Bunun için de sadece ve sadece sizi suçlarlar. Bunun tüm sorumlusu sizsinizdir çünkü sizi tanımadan önce böyle bir problemleri yoktu. Mantıklı mı?

8-Ne zaman ve ne şekilde biraraya geleceğinizi bilemezler fakat bunu çok isterler. İşte çok isteyip de bilememe durumu onlara rahatsızlık verir.

9-Kendilerini kandırdıklarını ve kendilerine sürekli yalan söylediklerini bilirler, bundan da aşırı rahatsız olurlar.

10-“Suçluluk, utanma”, shame, “özgüvensizlik”, insecurity, “endişe”, frustration, “başarısız olma korkusu” fear to fail, gibi duyguları hissederler ve bunların içinde yaşarlar.

Kaçan ikiz olmak ister miydiniz? Hiç sanmıyorum.

 

Sevgiler

 

 

 

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: