Kaçan ikiz perspektifi III / Runner twin’s perspective III

Kaçan ikizin aslında kim olduğu tartışmalı bir konudur. Yabancı kaynaklı literatürleri incelediğinizde ve bu anlamda kurs veren kişilerin özel derslerinden öğrendiğim kadarı ile aslında kovalayan ikiz, gerçek kaçan ikizdir deniyor.

Bu söylemin altındaki derin dava şudur. Kaçma eylemini başlatan şey aslında kovalayan ikizin derinlerinde veya bilinçaltında yatan ilişki ile ilgili derin korkularıdır. Bunların başında kaybetme korkusu, evlenememe korkusu, yalnız kalma korkusu, aşık olunan kişinin ölmesi korkusu, reddedilme korkusu gibi ilişkiye dair sayısız korku sayılabilir. Bu kursta paylaşılan, sizin bu korkunuzu yenmediğiniz sürece ikizinizin sizden kaçacağıdır, ilk başta da bu korkuyu tetiklediğiniz için ikiziniz bunu farketmiş ve kaçmıştır. Bu arada bu korkular ikizinizde de mevcut olabilir. Yani bu durum bu anlamda döngüsel bir özellik taşır.

Bu döngüden bir ileri manevi boyutta bahsetmek gerekirse sizin feminen enerjiniz onun içerisinde, onun maskülen enerjisi de sizin içerinizde durur. Bu durumda iletişim arzusu feminen enerjiden gelir ve karşı tarafın da maskülen enerjisi bunu reddedmektedir. Aynı şekilde bayanlarda maskülen enerjinin fazla olması ve ilgili meditasyon bu yüzdendir. (lütfen meditasyonların içinden bu egzersize bakın) Feminen enerjinizi artırdıkça karşı taraf size doğru gelecek yani bir nevi mıknatıs gibi çekilecek, maskülen enerjinizi artırdıkça da sizi itecektir. Çünkü maskülen enerji rekabetçidir.

Bu dansı ve döngüyü iyi anlayıp, davranışlarınıza buna göre yön vermelisiniz. Unutmayın bir erkeğin en büyük korkusu dişi varlığa teslim olmaktır. Dişi varlığın da en büyük korkusu ise erkek tarafından bırakılmak veya terkedilmektir.

Siz bir ilişki içerisinde kendinizi güvende ve rahat hissediyorsanız, o ilişkiyi ilişkinin sonunu düşünmeden yaşayabiliyorsanız, ikizinizle ilgili gizli bir ajandanız veya geleceğe dönük direttiğiniz planlarınız yoksa ki böyle de olmalıdır, ikiziniz size yakınlaşacak ve kendini gösterecektir.

Aslında bu korkularınızdan dolayı onu ittiğinizi farketmeniz de an meselesidir. Bunu farkedip kendi üzerinizde çalışırsanız mucizevi bir şekilde de ikiziniz size geri dönecek ve iletişim içinde olmak isteyecektir. Bu tip dünyevi kaygılarınızı bıraktığınızda da tamamen bir birleşme yaşayabilirsiniz. Bu çok güzel bir andır.

Bu tam birleşme anında, iki taraf da ilişki anlamında korkularından arınmıştır, duygusal anlamda kaçma ve kovalama eylemi de son bulmuştur. Kaçan ikiz bunun duygusal ve romantik bir ilişkiden çok daha fazlası olduğunu anlama eğilimi gösterir, kovalayan taraf da ikizinin fiziksel ve duygusal anlamdaki varlığına daha az ihtiyaç duyacaktır. Burada asıl olan ruhların birleşmesi ve bu ruh birleşmesinin dünya düzleminde, her nasıl bir ilişki cinsi isteniyorsa ve uygunsa, o şekilde kendini göstermesi ile üçüncü boyuta inişini simgeler, ortaklıklardan evliliğe kadar giden geniş bir yelpaze içerisinde ikizalevler kendilerine, karakterlerine ve hayattan beklentilerine uygun bir yer seçerler.

Hemen söylemek gerekir tam birleşmeden sonra ikizalevler birbirlerinden başkasına duygusal, fiziksel ve cinsel anlamda ihtiyaç duymazlar. Onlar birbirleri ile mutlu ve mesut hayatlarını idame ettirirler.

Bundan dolayı size içinize çok derin bir şekilde bakmanızı öneririm, burada yapacağınız meditasyonda ikizalevinizi serbest bırakmalısınız, ikizinizin tuttunuz dünyevi hali aslında sizin korkularınızı yansıtır. Onu bırakmalı ve gerçek birleşme için hazırlanmalısınız.

Daha önce yazdığım bir yazıyı da paylaşmak istedim:

Kaçan ikiz aslında siz misiniz? / Are you the real runner?

1 Mayısınız kutlu olsun, hizmete devam

5 Yorum

 1. Bilginize sağlık. Muhteşem anlatım.Affınıza sığınarak bir ekleme yapmak istiyorum. Kaçan ikizde, dini inanç engelide olabilir. Lakin yaratılmışlığın gayesine göre, ikizalevler birbirine. HAK’tırlar. Hak’lık ise, helallik, haramlıktan çooookkk ötedir…

  Beğen

  1. Çok doğru mükemmel bir yorum. Birçok ikizalev ülkemizde burada takılmaktadır. Onlara yaradandan yol göstermesini diliyorum. Bunun için dua edip “allahım bu durumu sana teslim ediyorum” demek yerinde olur.

   Beğen

 2. Güzel bir soru. Her ikizalevin yolu kendine özgüdür. Bu saydığıniz nedenler sizin ve ikizinizin korkularıdır. Bunları aştiginizda uyum sureci başlar. Kendi özgür iradeniz ile yaptığınız seçimler sizi kendinize başkasının mutluluğunu düşünerek yaptığınız seçimler sizi yanlış yola götürür. Sevgiler

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s