İKİZALEV Mİ DEĞİL Mİ? / TWINFLAME OR NOT?

Bir çoğunuz düşündüğünüz kişinin ikizalevi olup olmadığı konusuna yoğunlaşmış durumda. Bu yazıyı bana gelen istekler ve sorular doğrultusunda yazmayı uygun buldum. Burada false twin, sahte ikiz kavramına da değinip daha önceki bir yazımı da referans olarak vereceğim.

Biliyorum hepiniz bu konuda çok şey öğrenmek için bir istek duyuyorsunuz ve internetten yabancı kaynaklı makaleleri de araştırıyorsunuz. Daha çok okudukça da daha çok kafanız karşıyor olabilir, bu doğaldır. Bazen ikizinizle ilgili şüpheye düşüyor olabilirsiniz, bu da çok doğaldır. Bu anlamda da size rehberlik etmeye çalışacağım.

İkizalev kavramı ile ilgili birkaç net bilgi aktardıktan sonra yazımda iletmek istediklerime geçeceğim. Öncelikle ikizalev nedir ne değildir bunun üzerinde biraz duralım.

Öncelikle siz bir ikizalev misiniz? Bunu kendinize sormanızı öneririm. Çünkü başka bir insana delice vurulunca ikizalev olunmaz, aslında ikizalev doğulur. Bu dünyaya hizmet etmek için, var olan düzeni değiştirmek için, birşeyler yapma arzusu içerisinde misiniz? O zaman ya bir ikizalev, ya nur yayan biri, yada yıldız tohumu veya hassas bir ruhsunuz demektir. Bunu ancak siz bilebilirsiniz.

Benimle iletişimlerinizde ikizalevim diye nitelendirdiğiniz kişi, benim için ikizalevinizdir. O ikizaleviniz mi değil mi bunu ancak siz bilebilirsiniz… o ikizaleviniz değil veya ikizaleviniz diye dışarıdan bir kaynaktan, veya benden onay bekliyorsanız, yani derin süpheleriniz varsa veya şüpheler gidip geliyorsa, bu konu üzerine öncelikle eğilmenizi tavsiye ederim.

Siz bir ikizalevseniz ve reinkarnasyonunuzun son aşamasında iseniz, bir ikizaleviniz bedenli olarak bu dünyada mevcuttur. Siz bir ikizalevseniz ve rainkarnasyonunuzun son aşamasında değilseniz ikizaleviniz bedensiz olarak bu alemde mevcuttur. Burdan da anlayacağınız gibi, ikizalev bir başkası ile ilgili değil sizinle ilgili bir durumdur.

Neden ikizalev sizinle ilgilidir bunu netleştirmeye çalışacağım. İkizalev bir süreçtir aslında… bir sonuç değildir, bu sizin ruh boyutundaki sürecinizdir, bu sizin ruhani gelişiminizde ve takamülünüzde geldiğiniz bir noktadır. İkizalev bir başkasına veya dışarıdan bir kaynağa bağlı değildir. İkizalev süreci yaşayanlar bilir ki aynaya baktığınızda gördüğünüzden memnunsanız, o zaman ikizalev süreciniz tamamlanmış demektir.

Yabancı olan kişiler bizim köklerimizde olan bir değere evsahipliği yapmaktan uzaktırlar. Bu da Mevlana Celalettin-i Rumi’dir; onların kısa tabiri ile Rumi’dir. İnternette bizim yüzyıllardır okuduğumuz mevlananın özlü sözleri sanki ikizalev reklamı gibi çıkmaktadır. Bu bize daha çok özümüzü hatırlatsın ve içimize dönelim. İkizalevimizi dışımızda değil içimizde arıyalım çünkü bizler ikizalev örneklerine millet olarak daha yakınız. İkizalev sürecinde takılan kişilere mevlananın öğretilerini okumalarını tavsiye ederim. Mevlana da Atatürk de bir ikizalevdir, bunlar bize bahşedilmiş değerli ruhlardır, bunları anlamaya çalışırken kendinizi bulma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Mevlana “ya göründüğün gibi ol, ya olduğun gibi görün” derken bizim gölge tarafımızı bize anlatmaya çalışmıştır ve bu gölge tarafınızla yüzleşip temizlediğinizde ve o tarafınızın farkına vardığınızda, aslında var olan özünüzün de farkına varıp, her ne şekilde oluyorsa, tam bir “bütün” olma halini yaşarız. Yani bu aşamada içinizle dışınız, siz ile diğerleri arasında bir fark kalmaz. Sizinle ikizaleviniz arasında da bir fark kalmaz. Bu süreci manevi bir boyut olarak değerlendirebilirsiniz.

İkizinizle tam bir birleşme haline gelmeden önce, kendinizle tam bir birleşme yaşarsınız. Bu “tam ve bütün” olma haline gelebilmeniz için evren size yardım eder ve karşınıza gerekli kişileri ve ilişkili ruh bağlarını çıkarır, bunlardan bazıları; falsetwin(sahteikiz), neartwin(yakınikiz), core soulmate (özruheşi), sourcemate (kaynakeşi), carmic soulmate (karmikruheşi), soulmate (ruheşi), catalyst twin (katalistikiz), pre-twin (ilkikiz) olabilir. Bunların sadece biri de olabilir, birkaçı da olabilir. Herkesin süreci kendine özgüdür. O mu değil mi diye düşünmek ve bu kavramları araştırmak yerine size tavsiyem sürecinizde kendiniz ile ilgilenmenizdir. Kendinize bakmanız ve sizdeki gölge tarafı görmeye çalışmanızdır.

İkizalev süreci, herşeyi bilip kontrol etme isteği yerine, kendi farkındalığınızı yükseltip teslim olma sürecidir. Bu şekilde bilgi ile sürecinizi kontrol etmeye çalışmanız, sürecinizi geciktirir. Burada yazan bilgileri size aktarma nedenim “farkındalığınızı yükseltmek” tir dolayısıyla sizi öze ulaştıracak olan ikizalev sürecinizi hızlandırmaktır.

Daha önce de dediğim gibi önünüzde bir pasta dururken siz sadece bir dilimine yoğunlaşıp ikizalevim derseniz, o zaman bütünü gözden kaçırabilirsiniz. O pasta bir bütündür, ruhunuz bütündür, onu parçalayıp sadece ikizalev parçasını içinden almak doğru olmaz . Bu sizin tam ve bütün olarak bir sürecinizdir. O pastanın tüm dilimleri aynı önemi taşır, o pastanın bütünü de dilimi ile aynı önemi taşır. Ruhani konulara geldiğinde tanım yapmaktan her zaman çekinmişimdir, ben buradaki tanımları size rehberlik etmek, yol göstermek ve birşeyler katmak için yazıyorum.

Sahte ikiz kavramı ile internette korkutucu yazılar var. Bunlara inanmayın çünkü bu da size hizmet eden bir süreçtir, ikizalev sürecinizi sahte ikiz olmadan tamamlayamaya bilirsiniz çünkü en karanlık tarafınızı ancak o size yansıtır ve orayı temizlemeden ikiziniz ile bütünleşemezsiniz. Size verilen deneyimlere olumlu yada olumsuz gözüyle bakarsanız, kendinize dönüp bakmayı atlayabilirsiniz. Bazı şeylerin dışarıdan nasıl göründüğüne takılmayın, daha yargısız olmaya çalışın ki süreciniz hızlansın. Cennet de cehennem de, ışık da karanlık da aynıdır. Bunu anlamaya çalışın ve farkındalığınızı bu yönde ilerletin.

Sahte ikiz kavramını merak edenler için link aşağıdadır.

Sahte İkiz / False Twin

Narsist ikiz ile başa çıkmaya çalışan empatik ikizalev doslarım için de aşağıdaki yazı uygundur.

İkizaleviniz Narsist ise… / What if your Twinflame is a Narcissist

Aşağıdaki konularda düşünmeniz için başlıkları yazmak istedim:

Sahte İkiziniz neye hizmet etmiştir?

Karmik ilişkiniz neye hizmet etmektedir?

İkiziniz sizin aydınlık tarafınızı mı yansıtır?

Birleşme süreci sizce nedir ve bu süreç aksatılabilir mi?

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: