Reaching the Divine core within you / İçinizdeki İlahi Öze Ulaşmak

img_20160804_195612

Bu yazıyı okuyorsanız içinizdeki ilahi öze ulaşmak için aşk yolunu seçmiş olanlardansınız demektir. Bu da birçok derin ilişki, bir çok ayrılık ve bir çok kalp kırıklığı manasına gelir. Burada önemli olan gelecekte yaşayacaklarınız veya geçmişte yaşadıklarınız değildir. Burada önemli olan bu olayların tümü son bulduktan sonra, bir şekilde yıkılmayıp ayakta kalmanız ve kurtulmuş olmanızdır.

Eğer tüm yaşadıklarınıza rağmen kendinizi bir kurban gibi anlatmıyor ve ifade etmiyorsanız, şu anda doğru bir bakış açısı içerisindesiniz demektir. Siz kurban değilsiniz tam tersine bir zafersiniz. Bunu anlamak için ve hayatınıza yansıtmak için beklemeyin.

Tanrı sevgisine ulaşmanın en kolay yolu kalbinizin kırılmasıdır, kalbiniz o kadar çok kırılır ki taki kırılacak bir yeri kalmayana kadar, yani içindeki öz açığa çıkana kadar. Bundan sonra da gerçek yolculuğunuz başlar. Kalbinizi sevgiye ve aşka açın, siz kaynağa bağlı olarak bu dünyaya geldiniz, bunu biliyorsunuz, bunu kalbinizin de hissetmesine izin verin. Kalbiniz açılsın ve koşulsuzluğu deneyimlesin.

İkizalev sürecinde çok acı çekmiş dostlarıma buradan ulaşmak istiyorum. Acılarınızı unutun ve bırakın, onlara artık ihtiyacınız yok, onlardan öğreneceğiniz birşey yok, bu acılar ve yargılamalar sizin birleşmenizin arasına giren unsurlardır. Bunlarla ilgili derin bir temizlik çalışması yapmanızı öneririm. Aksi takdirde birleşmeniz gecikebilir.

İlahi aşka ulaştıktan sonra, artık içiniz ile dışınız, dışınız ile içiniz bir olur, siz kendiniz ulaşmak istediğiniz ikizaleviniz olursunuz, herkes de bunun bir parçası olur. Hayatınız gerçek anlamda başlar ve kendi ilahiyatınızı deneyimlersiniz. O her ne olarak kendini gösterir ise, o her ne ile tezahür ederse onu yaşarsınız.

Ayrılık acısı çekmezsiniz çünkü en yüksek varoluş şekline ulaşmış, kaynağa olan bağınızı hissetmişsinizdir. Bu bağ sizin gerçek bağınızdır, diğer insanlara karşı olan bağınız aslında bağımlılığınızdı, bunu anlarsınız. Bu sevgi ve aşk içinde iken kendinizden bir başkasına ihtiyaç duymazsınız ve hayatınızda olan tüm insanlar da bu aşkın bir yansıması olurlar, o aşktan başka birşeyi size yansıtamazlar çünkü başka bir yargı veya korku veya bağımlılık kalmamıştır.

Hep yazılarımda anlatmak istediğim ve sizi ulaştırmak istediğim asıl var oluş şekli budur. Ancak bu şekilde ruhunuz var olur ve duygularınızla bunu hissedersiniz. Bu var oluş derecesinden insanlara özgü duyguları tek veya birkaç duygu olarak değil, geniş bir spektrum şeklinde yaşarsınız, duygularınızı eski bildiklerinize nazaran kıyaslayamazsınız çünkü bir yelpaze şeklinde duygularınızı deneyimlersiniz, tek bir duyguyu deneyimlemezsiniz. Bu aşamada olumlu veya olumsuz duygular tanım olarak silinmiş olurlar. Yerini bir spektrum duygu bütünlüğü alır.

Kendinizi bu duygularla sever ve etrafınıza da bunları yansıtırsınız, bu bir yaşam tarzı olur ve amacınız da size maddi kaynak sağlayacak bir unsur haline gelir. Yeryüzündeki hayatınız işte bu şekilde gerçekten başlamış olur. Bu hayat çocukluk travmalarından, tacizlerden, kötü deneyimlerden ve yargılardan uzak bir hayattır. Bu yükleri taşımadığınız bir yerdesinizdir.

Sevgiler

Reklam

One thought on “Reaching the Divine core within you / İçinizdeki İlahi Öze Ulaşmak”

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: