Enerji vampirleri ve korunma yöntemleri / Energetic vampires and protection methods

20170623_111840

 

Son zamanlarda bana ulaşan vakalar, beni böyle bir yazı yazmaya yönlendirdi. Bu çok önemli, bir o kadar da göz ardı edilen bir konudur. Çünkü farkındalık düzeyimiz bazen bir enerjitik atağı “normal” olarak karşılayabilir. Özellikle türk toplumundaki aile yapılanması bu atağı sanki “normalmiş” gibi yansıtmak için de biçilmiş bir kaftandır.

Siz de enerjinizi aniden düşmüş şekilde buluyorsanız, (%100 potansiyelinde olmalı her an) bazı insanların yanında kendinizi kötü hissediyorsanız, bazı telefon konuşmalarından sonra enerjinizi toparlamak için extra bir aktivite yapmak zorunda kalıyorsanız veya hasta gibi hissediyorsanız veya gidip karbonhidrat içeren birşey yeme ihtiyacı geliyorsa, bir enerji vampirinin saldırısına uğramışsınız demektir.

Bunun dışında diğer dikkat etmeniz gereken konu sizin de bir enerji vampiri olabileceğiniz ihtimalidir. Eğer bu yazıyı okuduktan sonra size böyle bir farkındalık gelirse panige kapılmayın ve farkındalığınızı artırarak bundan kurtulabileceğinizi unutmayın.

Enerji vampirlerinden kendini korumak sosyal bir beceridir. Bununla ilgili meteryal içeren bir kurs ve korunma yöntemlerini öğrettiğim bir seansım var.

Bu yazımda enerji vampirini öncelikle genel olarak tanımlayacağım ve neden olur bundan bahsedeceğim daha sonra enerji vampirinin tiplerini açıklayacağım ki hemen farkına varın, kendinizi koruyun ve bunun için de birkaç genel yöntem göstereceğim.

Enerji vampiri kendi enerjisini kendi üretemeyen, bu yüzden de başka insanlardan bunu çalma ihtiyacı duyan kişidir. Bu kişiler kendi içlerinde huzursuz, mutsuz, depresif ve coşkusuzdurlar. Bu yüzden bu ihtiyaçlarını dışarıdaki bir kaynaktan karşılamaya çalışırlar.

Bu tip insanların böyle olmalarının nedeni çok büyük olasılıkla ebebeyinleridir. Sadece kendini düşünen bir baba, sizi de sadece kendini düşünen, bencil bir insana çevirebilir veya ikinci bir neden olarak çocuklukta geçirilmiş ağır travmalar veya yanlış davranışlar sizi olumsuz yönde etkileyip böyle bir yapı geliştirmenizi sağlamış olabilir. Diğer bir travma nedeni de küçükken geçirilen ağır hastalıktır. (bunların hepsi benim başıma geldi:))

Bazı vampirler o kadar derinden ve yavaş işler ki, siz farkına vardığınızda artık çok geçtir çünkü kendinizi değersiz, işe yaramaz ve sevilemez hissediyorsunuzdur. Bunu da size bir enerji vampirinin yaptığını ve sizi savunmasız bırakıp daha çok enerjinizi çalmak için bunu planladığını anlamamış olursunuz.

Enerji vampiri konusu hafife alınmayacak ciddi bir konudur. Hiç şöyle bir cümle duydunuz mu “Tatlım, kilo mu aldın sen?” işte bunu söyleyen kişi bir enerji vampiridir. Şimdi enerji vampirinin tiplerine gelelim ve konuyu biraz derinleştirelim.

 • Narsistik tip: Bu tip sanki dünya onların etrafında dönüyormuş gibi davranırlar ve önce hep kendileri gelir. Bu tip bir vampirle beraberseniz onun pozitif taraflarına odaklanmaktan başka çareniz yoktur. Şunu unutmayın annenizden ve babanızdan görmediğiniz ilgiyi narsist bir kişilik size veremeyecektir ve empatik bir yapıya sahipseniz vay halinize onlar size karşı hiçbir empati göstermeyeceklerdir ve farklı bir fikirde olduğunuzu gösterdiğinizde size düşman kesilecek ve saldıracaktır. Şimdiden kolay gelsin.
 • Kurban tip: Bu kişiler bağımlıdırlar ve kendilerini kurban gibi görürler. Daha da kötüsü bunu sürekli diğer insanlarla paylaşmak, anlatmak ve “ay yazık sana” densin isterler. Bu kişiler kendi gösterdikleri davranışların hiçbir zaman sorumluluğunu almazlar, hep anası, danası, kocası, karısı sorumludur. “Ne olur kurtar beni” diye size gelip saatlerce konuşurlar ve sizi bir terapiste çevirirler. Bir diğer tip de herşeyi annesine-babasına sorar ve bir de meme verse emecek gibi yapışırlar. Siz positif birşey söylediğinizde ilk cümle şöyle gelir “Evet, ama…. Deyip negatif birşey söylerler sizin positif yaklaşımınızı bertaraf etmek için. Çok dikkatli olun.
 • Obsesif kompalsif tip: Bunlar kontrol manyağı tiplerdir, herşey onların kuralları çerçevesinde olmalıdır, onların sizin hissetmenizi istediği şekilde hissetmeli ve öyle davranmalısınız yoksa vay halinize. Eğer özgüveniniz düşükse bu tipler için biçilmiş kaftansınızdır. “ay o adamı daha unutamadın mı?” işte bu ikizalev ilişkinize bu tipteki bir vampirin vereceği cevaptır, siz de özgüveniniz düşük olduğu için bunu yersiniz. Bu insanlar sizin alanlarınızı taciz ederler (geçen gün başıma geldi ve seans alanlarla kesin paylaşmak istediğim harika bir hikaye bu, ismi de “telefonumu alan kadın” :)) ve sanslıysanız irite olarak kurtulursunuz. Bu kişiler, günlük hayatlarında kendilerini yetersiz ve güçsüz hissederler ve bu hallerini maskelemek için size tavsiye verirler. Eğer sizin için en iyinin ne olduğunu bildiğini iddia eden biri varsa, onların yanında hapiste gibi hissediyorsanız ve bir türlü eğlenemiyorsanız böyle bir vampirle birliktesiniz demektir. (Allah o kadının kocasına yardım etsin:))
 • Drama Kraliçesi tipi: Ay bu benim en sevdiğim tiptir çünkü türk kadınlarının yüzde doksanı böyledir:) Bu tip sadece bir kişiyi değil toplu olarak da etraflarındaki tüm alanı işgal edip emerler (ben buna kuaför tipi kadın diyorum:)) ve bunu yaptıklarında ay biraz besleneyim diye değil direk ben şunu bir öldüreyim ya enerjisini tamamen alayım diye konuya girerler. Bu kişilerin hayatları türk filminden beterdir, yani türk filmlerinin dizi yapılmış halini düşünün çünkü bu kişiler her hafta bir felaket atlatırlar. Ve size gelip bu felaketleri ardı ardına anlatacaklardır, nefes bile almadan. Sonra da akebinde hastalıklarından bahsedeceklerdir, beni hastaneye kaldırdılar…. Yüksek ihtimal yürüyerek gitmiştir:) Eğer ilişkide bulundukları kişiden bir kez cevap alamasınlar onların ya öldüğünü yada onları aldattıklarını düşünürler. Sürekli işlerinden şikayet ederler, emeklilerse de komşularından. Yada aynı adam iki kez kapılarından geçse, hırsız zannederler. Aman dikkat.
 • Borderline tip: Bu da diğer katil tiptir. Bu kişinin tuzağına düşmemek için çok dikkatli olun çünkü bu kişi öncelikle sizi tepelere çıkaracaktır. Siz dünyanın en iyisi, en güzeli, en eşsizi olursunuz bir anda, aslında sizi emmek için bir hazırlık aşamasıdır bu ve de aynı zamanda neler sizi etkiliyorsa sonradan oradan vurmak için bir hazırlıktır. Unutmayın bu kişi kartlarını açık oynamaz ve hile yapar, siz de çaresiz duruma düşersiniz. Bu kişide bir adalet anlayışı yoktur. Ve bu aşama geçildiğinde kendinizi yerden yere vurulmuş bulursunuz örneğin kadınlık konusunda hassas iseniz oradan vurmak için “ne biçim kadınsın?” der, işte bu bir hafta önce dünyanın en mükemmel kadını olma durumunuzu açıklar. Sakın bu tiplerin tuzağına düşmeyin. Bu kişiler sizi bu şekilde duygusal bir iniş çıkış haline sokar, gerçek hislerinizi paylaşamazsınız, ihtiyaçlarını sürekli karşılamadığınızda çıldırırlar, ve hiç sebep yokken sizi şuçlarlar.

Daha birçok tip var bunları kursumda daha ayrıntılı anlatıyorum ve hepsi için ayrı bir korunma yöntemi vardır. Ben burada sizinle genel birkaç Pratik yöntem paylaşacağım:

1-Farkındalık: Öncelikle bir saldırıya maruz kaldığınızın farkında olmanız gerekir. Aksi takdirde sizin için geç olur ve enerji olarak bu vampirler sizi merkezinizden çıkarmış olurlar ki bu durumda savunmasız olursunuz. Yukarıda yazdığım ve açıkça en basit haliyle belirttiğim unsurlara dikkat edin. Bunların hepsini deneyimledim, yaşadım ve kurtuldum; bu noktadan size sesleniyorum. Şüphe bile etmeniz yeterlidir. Demek ki üzerinde durulması gereken bir konu vardır.

2- Korunma: Enerji alanınızı ve kendi merkezinizi korumalısınız, onlar sizi kendi seviyesine indirememeli. Bunu başardıklarında zaten sizden beslenmiş oluyorlar iş işten geçmiş oluyor. Bu yüzden çok net sınırlar koymalı ve ona göre davranmalısınız. Kendiniz korumak için enerji korumaları, doğal taşlar veya ışığı kullanabilirsiniz.

3-Kordon koparma: Bu kişi ile enerjitik bağlarınızı kesecek bir kordon koparma çalışması yapabilirsiniz.

4- Reaksiyon: Bu vampirler en çok sizin reaksiyon göstermenizden beslenirler, bunu size anlatamam çünkü anlamanız için tam olarak çok dışarıdan konuya bakmanız gerekir fakat “Pratik” bir şekilde size şunu önerebilirim. “asla tepki vermeyin” çünkü bu insanlar siz eğer empatik bir kişiliğe sahipseniz, sizi kızdırarak sizden enerji çekerler. Enerji beden olarak bu duruma düşmeyin. Ben bazen tepki veririm ama enerji bedenimde herhangi bir kızma yoktur, bunu onu caydırmak için rol icabı yaparım. Bazen de en iyisi hiç konuşmamaktır, cevap vermemektir, onlar sıkılıp bir başkasından beslenmek için giderler. Hatta bazen güldüğüm bile olmuştur ama içimde merkezimde kalarak. Dışta her ne tepki verirseniz verin bu bir rol olsun, enerjitik tepki vermeyin çünkü o zaman gel beni em demiş olursunuz.

O kadar insanların sınırlarını bilmediği bir ülkede yaşıyoruz ki, allah hepimize kolaylık versin. Seve seve size kendi kullandığım denenmiş ve test edilmiş yöntemleri öğretmek isterim, tabi buna cesaret etmek de önemlidir.

Hemen şunu da eklemek isterim eğer bir ikizalevseniz enerjiniz çok yüksek titreşir ve buda sizi leziz bir av yapar. Siz de kendinizi koruma yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız 4 temmuzda nef 11 deki ofisimde düzenleyeceğim 2 saat sürecek kursa katılabilirsiniz. Kayıt için lütfen mail atın.

İyi bayramlar ve sevgiler

8 Yorum

 1. Fatoş hanıma katılıyorum .Bende çoğu zaman hangi konuda desteğe ihtiyacım olsa o konuda yazıyorsunuz.Bu nasıl oluyor anlayamıyorum.Ama iyiki de oluyor.Teşekkürler

  Beğen

 2. İkizalevimiz enerji vampiri olabilir mi yoksa biz mi ona sürekli enerjimizi aktararak onu bu hale getiririz? Öyleyse bu durum geçici midir ve biz kendi merkezimize döndüğümüzde gerçek anlamda düzelir mi? Yazmaya devam etmeniz çok güzel, yansıttığınız ışık için teşekkürler, kocaman sevgiler… 🙂

  Beğen

  1. Aslında enerjinizi ona akıtarak kendi ihtiyaçlarınıza cevap veremez duruma gelirseniz siz bir enerji vampirine dönüşürsünüz. İkizaleviniz enerji vampiri olamaz fakat iyi bir av olur. Yada enerji vampiri ise ikizaleviniz olamaz:))

   Liked by 1 kişi

 3. Sevgili ikizalev dostlarım sanki blogu yazmayı bırakmışım da tekrar başlamışım gibi bir algı olmuş sebebini bilemedim fakat seanslardan firsat buldukça yazıyorum. Sevgiler

  Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s