Sizden Gelenler

Blogumda yeni bir bölüm açmaya karar verdim. Burada sizden gelen yazıları yayımlamak istedim. Yorumlarınızı canı gönülden bekliyorum, böylelikle bir dayanışma ve birlik içinde olduğumuzu hissetmek çok eşsiz bir değer.
Bu bölümde ilahi aşkla ilgili yazıma bir danışanımdan cevap olarak gelmiş yazıyı yayımlamak istedim. Orjinal halidir:))

************

“Insan”tüm bu süreçleri gecirip herşeye bambaşka bir yerden bakabilip hissettiği şükran ve iyi ki tüm bunlar tam olarak da böyle olmuş dese de…yükselip her şeyi makro bir perspektiften görebilse de..Tüm o ilahi aşkı ve tanrısallıgı deneyimlese de ve huzurla her ne oldu ve olacaksa kabul edebilecek iradeyi geliştirse de..ruhun tüm o karanlik gecelerine rağmen yeniden ve yeniden seçse yine ayni yolda yuruyecegini bilse de..
“Insan”işte…bu dünya gerçekligini deneyimlemeye gelmiş, ruh gerçekligini iliklerine kadar hissedebiliyor…canın acıyor gözlerinden yaşlar akıyor…sanki kac binyildir belki de kac kez olmuş, tüm ayriliklarin tum buruklugunu bir anda taşımaya çalışıyor kalbinde..bir çok kez bir çok şeyi yitirmis ve ayrılıklar yasamiş olsa da bazen bu ayrılığı taşımak zor geliyor “insan”a..belki tek bi farkla…bu duyguya bile sükrederek…sevilmemek eskisi gibi mesela…her egoyu acitir..öyle bir deneyim ki bu defa da öyle olduğunu bilsede “insan”bunu kosulsuzca kabul edip “olsun,varsin sevmesin kaç kadına nasip olmus ki sevildiğinde ki gibi bir aşk demek ve kalbindeki aşkı dahada büyütmek…öyle bir deneyim ki birlikte olamadigina isyan eden ego,eşi ve çocuğu ile mutlu olsun diye dua eden hatta bunun icin caba sarfeden ve bunu gönül rahatligi ile yapabilen bir “insan”yapiyor…isyanlari birakip sadece gecirdigin bir an icin bile “iyi ki”dedirtiyor..yanıyor yinede yanıyor yanıyor ama dönüp Rabbine “senden gelen kabulüm sen herseyi gören ve bilensin muhakkak ki benim görmedigim bilmedigim nelere kadirsin”dedirtiyor…ve ağlarken gülümsetiyor…sonra tüm duyguların birleşiyor ve ilahi Aşk oluyor…kaç “insan”a nasip olur bir deneyimdir ki bu..
Yine de..”insan”im işte…belki hala ham bir meyveyim olmadım bile..ondan ki böyle buruk içim kalbim böyle hüzünlü gözlerim hala yaş dolu..

Teşekkür ederim ben tekrar..Tüm bunları paylasabilecegim biri yok bu şekli ile..hani ağlarken gelir de bir yabanci temiz bir selpak uzatır da bir anlık içimiz al al olur ya…tebessüm ederiz o yabancıya sanki düştüğümuz yerden kaldıran bir el gibi..bunu okuman ve blogunda paylastiklarin da aynı anda bir çok temiz ve beyaz mendiller uzatmak gibi…Sağol…

***********

6 Yorum

 1. Nasıl tuhaf oldum. Yıllar önce kalbimin paramparça olduğu ilk anıma götürdünüz beni. Nasıl bir sahanak yağmur var. Yağmur ve gözyaşlarım ile sırılsıklam olmuşum. Aşığım mı celladım mı bilemediğim yanımda. Onun o yok eden bakışlarının yanında otobüste bulunan, bizim yaşlarda genç yolcu selpak uzattı bana. Şefkatli ve kızgındı; belki yanımdakine beki de bana kendimi bu hale düşürdüğüm için. İçim parçalandı. Çok yıllar geçti o anı anlamlandırabilmem için. Belki de asıl ikiz ruhum (uz) bu selpağı uzatan” o” idi. Selamlar sevgiler ve teşekkürler.

  Beğen

 2. İçinde korlar alevlendiginde, o ateşi söndürmek için gelen gözyaşlari bile ateşten sanki,geçtiği yeribyakiyor ve tum hucrelerine abdest aldirildiği o anlar aslinda ne kadar degerliler.
  Ardindan baska turlu rahatlayamadigim ardarda aninda beste yaptigim sarkilar sözler…

  Beğen

 3. Sevgili gül ve Raravis ve Burcu…güzel yorumlariniz için ve bizimle de kalbinizin derinliklerini paylaştığıniz için teşekkür ederim..hepimiz birbirimize bağlı ruhlar isek o mendili uzatan belki bendim belkide sen…Yaradanin vecheleri olarak belki de “O”..
  Şarkının da dediği gibi;
  What if God was one of
  Ya Tanrı içimizden biri olsaydı,
  Just a stranger on a bus,
  Sadece otobüste ki bir yabancı,
  Triying to make his way home,
  Evine gitmeye çalışan
  Just like a holy rolling stone,
  Tıpkı kutsal bir kaya gibi yuvarlanan…
  Bu kutsal yolda birlikte yuvarlandigim her ruha teşekkürler…

  Beğen

 4. Böyle güzel anlamlı ve değerli bir şeyi yaşadığım için şükür ediyorum. Tam 8 senedir. Ben malesef ki onu tanıdıktan 4 sene sonra birleşmeden hemen sonra uyandım. Ama uyandığımı idrak etmekte zorlandım. Uyandığımı anlamak 4 senemi buldu. Onu kaybettim 😊 fiziksel olarak tabi ki. Bu süreci ne kadar iyi yönetim bilemiyorum. Hala hayattayım ve şükür diyorum.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s