Forgetting the Divine / İlahi olanı göz ardı etmek…

Bu konu hakkında yazmak istedim çünkü bana gelen yazıların ve maillerin ortak noktası bu idi. Yazdıklarınızın çoğunda allahı göz ardı etmiştiniz. Bunu hepimiz ara sıra yapıyoruz şimdi bunun ne demek olduğunu açıklayacağım.
Hiçkimse size ikizaleviniz kim söyleyemez yada ne zaman öleceğinizi. Hayatta bazı şeyler ilahi olana aittir. Fakat egomuzun kontrol etme isteği ve kendini güçlü hissetmesi sonucu bu tip algı bozuklukları oluşabilir.
Falcıya gittim bana böyle dedi, şu terapiyi aldım o zaman kesin ikizalevimle tanışacağım gibi şeyler sizin inanmak istediğiniz şeylerdir. Eğer pozitif anlamda size destek oluyorsa ne ala… ama negatif ögeler taşıyorsa veya yanlış beklentiler içine sokup da bunlar gerçekleşmediğinde sizi daha çok düşürüyorsa ve çamura saplanmanıza neden oluyorsa, o zaman kendinize bu kötülüğü yapmayın.
Kendi kalbiniz ve kendi bilinciniz bu süreçte size yardımcı olmak için donatılmıştır. Üzerine bir de inancınız tam ise dışarıdan başka bir kaynağa ihtiyacınız yoktur. Nasıl bir doktor ameliyata girerken hastanın yaşayıp yaşamayacağına kendi karar vermiyor ise siz de bir falcıya veya terapiste kendi kararlarınızı aldırtmayın.
İkizalev ilişkiniz için bu blogda yayınlanan tüm makaleler ve meditasyonlar ve de gerekse kurslar, süreç için yeterlidir ve bu yüzden burada yazanları anlamadan sürecinizde karar almamanızı öneririm.
İkizalevi ile tanışmış olan kişiler için birkaç önerim olacak, her ne düşünüp istiyorsanız bu ikizinizle ilgili de olsa allah faktörünü işin içine katın, kader-kısmet faktörünü küçümsemeyin. Bu ikizalevim ya o zaman benimdir moduna girmeyin çok yanılırsınız. Sınandığınız yerlere çok dikkat edin, hepimiz birşeylerle sınanıyoruz, acaba o sınandığınız şey nedir, o sınavı geçebildiniz mi? Bu konulara dikkat edin. Sizin olmayan birine sahip çıkmaya kalkmayın.
Benim çok kullandığım bir söz vardır “gülü ben almayacağım dikenini ne yapayım” diye. Siz de ne gülü nede dikeni kendinizin sanmayın.
İkizalev süreci bir yoldur. Bu yolda ilerlerken olacak ve olmayacak olanlardan farkettiğiniz kadar sorumlusunuz. Farkedemediğiniz diğer şeylerin tümünü alaha havale edin. “Allahım ben çözemedim sen çöz” demek önemli bir meziyettir.
İkizalev sürecinizi bugün allaha havale edin, sadece kendiniz için en hayırlısını dileyin. Kavuşmanın şeklini ve zamanını allaha bırakın, “yüce yaradanın vardır bir bildiği deyin” ve artık çabalamayı bırakın.
Çünkü her oldurmaya çalışmanız belki de olmayacak olanadır. Hatta çevirip söyleleyim her oldurmaya çalıştığınızda zaten olacak olan birşeyi öteliyor olabilirsiniz. “Ol” deyin ve allaha bırakın, herşey ilahi plana göre gidiyor, sizin aklınıza göre değil bunu kavramaya anlamaya ve teslim olmaya çalışın.
Tam teslimiyeti yaşayın.
İyi hafta sonları

Reklam

“Forgetting the Divine / İlahi olanı göz ardı etmek…” için 9 yorum

 1. Teşekkürler .Ben de bir dönem çok sordum çok sorguladım çok kovaladım epey bi süre kapılar yüzüme kapandı parçalandım…Oh dedim sonunda bu acılar da bana iyi geldi.Sonunda yok oldum…Çaresizliğimi kabullendim.Her açımda dermanımı da gönderen yaradana ve ilahi sürece teslim oldum.Artık o kadar rahat ve özgürüm ki.

  Liked by 1 kişi

 2. Bu zorlu süreçleri yaşarken sizi çıkardı karşıma yaradan.Destek oldunuz ışık oldunuz bana . Ne kadar teşekkür etsem azdır. Sevgiler.

  Liked by 2 people

 3. İkizalevler yaniyor 🙂
  Teslim olmayi becersek hersey orda cozulecek.
  Formul bu.
  Cok güzel yazilarin Burcu. 💕 Tesekurler.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: