Gerçek ve ÖZ / Truth and Core

Özümüze ulaşmak, içimizdeki gerçekliğe ulaşmak ile eş anlamlıdır. Bu gerçeklik kimimiz için tanrıya ulaşmak, kimimiz için merkezimize dönmek, bir başka kişi için gerçek mutluluğu ve yaşam coşkusunu bulmak olabilir. Bu herkes için ayrı anlam taşımakla beraber herkes için tam anlamı ile de aynıdır.

Özümüze ulaşmak için ilk önce kendimize koyduğumuz duvarları yıkmamız gerekir. Gerçeği yaşamak için ilk önce gerçek olmak gerekir, kendimize karşı dürüst olmakla bunu başarabiliriz.

Ego’dan arınmış ruhlarda, kendi var oluşları ile ilgili bir hikaye yoktur, onlar özden gelip öze gittiklerini en derin anlamı ile anlamış kişilerdir. Bu hikaye olmadığında da dualite ortadan kalkar, yani kendiniz hakkınızda düşündüğünüz ile olduğunuz kişi aynı kişi olur. Böylelikle öze ulaşmak mümkün hale gelmiştir.

Gerçek, etrafımızda her an ve her gün yaratılan koşulları kabul edip bunlarla uyum içinde hareket etmektir. Böylelikle dışımızı değiştirmeye çalışmak yerine içimizi evren ile uyumlu hale getiririz ve böylelikle gerçeği olduğu gibi deneyimlemeye başlarız. Gerçeği bu şekilde algılamak ve deneyimlemek bize asıl va oluşumuzdaki hazzı yaşatır. Bu da bizi herşeyden ve herkesden özgür kılar.

Böylelikle etrafımızı özümüzden algılamaya başladığımızda, aslında olan bitenin de özüne inmiş oluruz ve bu yeni bakış açısı ile aslında görünürden çok daha derine inmiş oluruz. Bu algıda olmak herşeyi asıl olduğu mükemmel hali ile algılamamıza neden olacaktır. Bu da sonsuz bir haz demektir. Çünkü olanın dışında hiçbirşey yoktur ve olan da mükemmeldir.

Eğer etrafımıza bir sis perdesinden bakarsak, bu bakış açısı bize gölge tarafımızı yansıtacaktır. Korku bize saldırıyı getirecektir, endişe belayı davet edecektir. Bunlar olduğunda fırsatları değerlendirme şansımızı da elimizden alırız. Taki gerçeğin sizi değiştirmesine izin verene kadar. Ondan sonra büyük değişiminiz başlayacaktır ve ikizalev süreci ile de bu değişimi 2012 den beri yaşıyoruz.

Etrafımıza bazen objetif olarak bakmak bunun da daha iyisini yaparak bütüncül olarak bakmak bize farklı bakış açıları kazandıracaktır. Bu şekilde gücümüzü sadece kişisel benliğimizden değil de tüm var oluştan alırız ve problemlerimiz kısa sürede kendiliğinden hallolur çünkü akışta evren ile uyumlu oluruz.

Şimdi içizdeki o yere dokunmaya çalışalım, anda sadece durarak bunu yapabilirsiniz, böylelikle tüm var oluşla uyumlu hale gelmenin hazzını yaşayalım. Bu egzersizi günde 1 dakika bile yapmanız yaşamınızda çığır açacak etkilere neden olacaktır.

Sevgilerimle

 

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: