İllusion and Disillusion / İlüzyon ve Deilüzyon

İlüzyon sözlük anlam ile “göründüğü gibi olmayan” manasına gelir, deilüzyon ise “birşeyin göründüğü gibi olumlu olmadığını kavramak” manasındadır. Bunları negatif ve positif yönde çalıştırabilirsiniz. Her iki yönde çalışması çok kabul görmüş değildir gerçi… Genelde ilüzyon birşeyin size iyi görünmesi; deilüzyon da bu iyi görünen şeyin aslında göründüğü gibi iyi olmadığına uyanmak anlamında genel kabul görmüş şekili ile kullanılır.

Bazen o beklediğimiz kavuşmanın olduğuna inanırız ve sonrasında da olumsuz olaylarla karşılaşırız. Burada aslında alınması gereken ders sizin bu kavuşmaya değer olup olmamanız değil, ayrılık diye birşeyin olup olmadığı ile ilgilidir. Ayrı olmak aslında zihnimizin yarattığı bir ilüzyondur. Ne yaradandan, ne de sevdiğimizden ayrıyızdır.

Bu aralar geçmişe yapılan yolculuklarla bildiğimiz şeylerin içerisindeki ilüzyonlara ve deilüzyonlara bakacağız. Bunlar geçmişteki romantik anlamdaki ilişkilerimiz ve öğrendiğimiz dersler üzerine yoğunlaşacak. Zihniniz geçmişte yaşadığınız anları hafızanızdan geri çağırabilir ve o anları enerjisel olarak da tekrar yaşayabilirsiniz. Bunun dışında başkaları için yaptığımız aşırı fedakarlıkları da gözden geçireceğiz.

Bu hafta maskülenden olumlu anlamda bir iletişim bekliyorum. Ben kendi adıma en azından bunu çok yoğun hissediyorum bu aralar umarım sizin için de aynısı geçerli olur.

Bu konuyu ileriki yazılarımda biraz daha irdeleyeceğim.

Uzun süredir devam eden olumsuzlukların bittiği bir hafta olsun.

Burcu

 

“İllusion and Disillusion / İlüzyon ve Deilüzyon” için 2 yorum

 1. Merhaba ,

  Birkac gundur uzun zamandır (2010) yılından beri devam eden olumsuzlukların sifalanması icin dua ediyorum bol bol , is hayatımda , askta cok sancılı ve yorucu oldu benim icin , hic anlayamadıgım bir sebeple , birseyler duzelir gibi oluyor bir sekilde bir sebeple ters donuyor … İnsallah artık sona yaklasmıstır ve ben insallah hayat dersimi ve karmaları notreleyip hayal ettigim hayatı tezahır ettirebilirim yeniden , kontrolsuz, akısta, kolayca, cabasızca, sevgi ve askla … Son seansımızdan beri birseyler farklılasmaya basladı icimde, 11/11 ‘de Esra erdogan ile bir seminere katıldım 3.goz aktivasyonu ile ilgili , 10/11 ‘de cuma gunu sag ayag bilegimin uzerine dustum cok sukur birsey olmadı, dun de sol ayak bilegimi vurdum, kesildi …kutahya gittim geldim yorgunluktan 2 gundur uyuyorum… icim rahat aslında, yuregim ferah , yanızca yasam ile ilgili hislerim degisti ama yasamım da henuz bu degisimi gorememin huznu var sanırım icimde … Bu yazıda cuk diye oturdu birsekilde icimde…

  İyi kivarsın Burcum ,

  Sevgi ile sarılıyorum,

  Nilufer

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: