Önemsiz ile Önemli / Unimportant vs Important

Hayatımızda bazen bu basit ayrımı yapamadığımız için, bazı kararları alıp hayatımızı bir düzene koymakta zorlanırız. Ne önemlidir ve ne önemsizdir. Bu o kadar basit bir konu değildir aslında çünkü hayatınızda önemli olan şeyler sürekli değişiyorsa burada bir sorun var demektir.

Önemli olan ilk önce kendinizdir. Buradan yola çıkmayan her karar sonuçta o an için önemli olsa bile önemsizleşmeye doğru bir detoriation yani yozlaşma eğilimi gösterir. Bunun sebebi önemsiz olan birşeye o an yanlış yöneltilmiş enerjinizdir yani olmaması gereken şekilde önem vermenizdir.

Size tavsiyem bu hafta hayatınızda ne önemli ve ne önemsiz bunun bir hesabını, muhasebesini ve ayrımını yapmanızdır. Bundan sonra da önemsiz olan şeyler için vakit, zaman ve düşünce gücü hatta enerji harcamamanızdır.

Önemli veya önemsiz ayrımı yaparken de duygusal veya ruhsal değil de pratik anlamda dünyevi olmanızı öneririm. Önemli kişiler sizin için önemli şeyler yaparlar, bu basit mantığı kullanabilirsiniz. Bunları ne sıklıkta yaptıkları da önemlidir.

Bunun dışında önemli olan şeyler sizin hayatta ilerlemenizi sağlayan şeylerdir, size hizmet ederler. Bunu da göz ardı etmemeniz doğru olacaktır.

Önemsiz olan kişilerden ve şeylerden enerjinizi ve odağınızı çektiğinizde hayatınız daha kolay yürüyecektir. Çünkü enerjiniz olması gerektiği gibi önemli şeylere akma yolunu bulacaktır.

Enerji vampirlerine çok dikkat etmelisiniz. Eğer enerjiniz çekilmiş, depresyona veya anksiyeteye doğru kayıyorsanız, buna dur demenin bir şekli de enerji vampirlerinden korunmaktır. Arzu edenler daha önce de vermiş olduğum enerji vampirleri ile ilgili kursuma yazılmak için mail atabilirler. Bu konu hiç de hafife alınacak bir konu değildir.

Önemli olan şeyleri bir sıraya dizmelisiniz, hangisi daha önemli, bu da önemlidir. Böylelikle aldığınız kararlarda yaptığınız hareketlerde bunu gözetebilir, akılcı bir yaklaşımla kendinizi içinde bulunduğunuz olumsuz durumlardan çıkarabilirsiniz.

Elinize bir kağıt kalem alıp, önemli ve önemsiz şeyleri ayırmanızı öneririm. Sonra da önemsiz şeyler üzerinde bundan sonra daha fazla durmamanızı. Önemli şeylere de şimdiye kadar vermediğiniz değeri ve önemi vermenizi tavsiye ederim, öncelikle kendinize bu önemi vermelisiniz ve merkezinizde olmalısınız ki doğru yapılanma size görünsün.

Son olarak eğer ne önemli ve ne önemsiz şuanda karar veremiyorsanız kendinizi zorlamayın, bu aklınızın bir köşesinde olsun ve zamanla netleşsin. Belki de bazı olaylar size bu konuda doneler verecek ve kararlarınızı burdan gelen bir farkındalıkla alacaksınızdır. Bekleyin.

Sevgiler

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: