Suçlama Oyunu

Birleşmek ikiz alevlerin doğuştan olan haklarından biridir. Eğer siz de bu yaşamınızda birleşmek istiyorsanız bunun kendiliğinden veya bekleyerek gelmediğini belirtmek isterim.

Bu çalışarak ve emek vererek gelir. Kendinizde dönüştürmeniz gereken şeyleri farkedip dönüştürdüğünüzde, bunun etkisi ikizinize de yansır.

Genelde aynı yerde dönüp duran danışanlarımda gözlemlediğim birkaç olguyu yazmak istedim. Bu dünya genelinde de böyledir.

Bunlardan birincisi ve en önemisi suçlama oyunudur. Sürekli ikizinizi suçlayıp yakınırsınız, hatta bu öyle bir duruma gelir ki, bir drama kraliçesi haline dönüşebilirsiniz ve dolayısıyla bir enerji vampiri olursunuz.

Bu suçlama oyununun altında derin sebepler yatmaktadır. Bunlardan ilki kendini reddetmektir. Kendi durduğu yeri, olduğu kişiyi, dönüştürmesi gereken şeyleri reddetmektir. Gelişime açık birtakım yönlerini reddetmek aynı zamanda içinde gücü de reddetmek demektir. Feminen enerjide bu özelliği daha çok gördüm. İlahi feminenin negatif tarafında olanlar, bu taraflarını kabul edip dönüştürmek yerine maskülene saldırmayı tercih ediyorlar, bu da bir kısır döngüye yol açıyor.

Çünkü maskülen de zaten, ilahi feminenin negatif taraflarının açtığı derin yaralar var. Burada güven duymakta zorlanıyor haklı olarak. Bu feminen kişilerin bir diğer özelliği de içlerindeki masküleni kabul etmemeleri. Onu reddetmeleri ve güvensiz bulmaları. Erkekler hakkında sürekli kötü konuşan kadınları bilirsiniz, bu konuya çok da fazla açmak istemiyorum, işte bu kadınların çocukları veya kendileri bu şekilde bir negatif tacize maruz kalmış olabilirler. Mesela özellikle bu çocukların anneleri, onlara babalarını kötülemişse veya birkaç cümle sarfetmişse bile bazen bu negatif düşüncenin tohumlarının ekilmesine yardımcı olur. Onlar ileriki yaşlarda büyüyerek çoğalıp yabani ot gibi her güzel çiçeğin yanından çıkarlar.

İkizalev ilişkinizin derinlerine bakmanız çok önemlidir, sizin bilmediğiniz, görmediğiniz, hissetmediğiniz şeyleri, ilahi maskülen enerji hissediyor ve kendini koruyor olabilir. Siz de sorun onda, bende değil diyerek bu kısır döngüyü yaratıyor olabilirsiniz.

İlahi feminenin kendini değiştirmesi ve dönüştürmesi ile, ilahi maskülen ona güvendikçe ikizalevlerde birleşme olur. Bunun yöntemi buradan geçmektedir. Uyanmamış olan ilahi maskülenin uyanmamasının nedeni, uyandığında sizin hazır olmanızdır. Eğer uyandığında siz hazır olmazsanız kavuşmanız gecikebilir.

Kendinizle ilgili subjektif yorumlar, ikizalevinize yönlendirdiğiniz objektif yorumlar hepsi sizinle ilgilidir. Onu ne ile suçluyorsanız hepsi sizsiniz. Burada bir ikilik yoktur. Dönüşüm tek başınıza değil, beraberdir.

Bunun dışında başka birleşmeye engel gizli savunma mekanizmalarınız olabilir. Bunlarla ilgili de meditasyonlar derin temizlik konusunda size yardımcı olabilir. Bu ayki konferansa da yeni günlük temizlik ile başlayacağım. Bu yeni detaylı temizliğin hepimize iyi geleceğini düşünüyorum.

Özet olarak; ben hazırım, o kendini düzeltsin, bende sorun yok, sorun onda, ben yapabileceğim herşeyi yaptım, artık yapacak birşey kalmadı, onun gelmesinden başka gibi düşünceler birleşmenizi ileri bir tarihe doğru itecektir. Burada anlamanız gereken şey bir diğeri ile bir olduğunuzdur, üstün olduğunuz değil.

Statünüz, konumunuz, ruhani gelişiminiz ne olursa olsun; kendinizi ilahi maskülen ile eşit ve aynı konumda göremiyorsanız, birleşmeye hazır değilsiniz demektir. Buna maskülenin femineni kendinden üstün görmesi de dahildir.

Bu yazıma ek olarak Deepak Chopra’dan aldığım kurstan bir tablo paylaşmak istedim.

20180107_113611

İyi hafta sonları

 

Reklam

“Suçlama Oyunu” için 3 yorum

    1. Farkındalık ile…tabloda ego kısmında yazanları kendinize veya bir başkasına yapıyor musunuz? Veya bir başkasından yardım alarak. Bazen de süreç içinde bu size yaşatılır mesela ikizinizin durumuna düşebilirsiniz.

      Liked by 1 kişi

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: