Esnek olmak / Being Flexible

Bu bir o kadar kolay ve bir o kadar da zor bir meziyet. Esnek olmak kolay çünkü tek yapmanız gereken bırakmak, ve akışta kalarak, gelen şeyleri karşılamak, yada tam anlamıyla önceden düşünülmüş tüm koşulları iptal etmek. Bu çok kolay aslında birşey bulmak yerine birşeyi silmek…Çünkü aslında hiçbirşey yapmanız gerekmiyor esnemek için. Sanırım zor tarafı da burası…

Fakat gelin görün ki, bu davranış kalıpları veya düşünce tarzları o kadar hayatımızın içine girmiş ve beyinimizdeki çalışma mekanizmasının öyle bir parçası olmuş ki, sanki bu kalıplaşmış, veya kalıtımsal bir yol gibi geliyor, halbuki yüzlerce yol olabilir sizi varmak stediğiniz yere götüren.

Fakat sizin bildiğiniz bu yol, işte o yolda israr etmek biraz inatçılık gibi oluyor, halbuki maskülen enerji genelde daha geniş bir bakış açısına sahip oluyor ve feminen enerjinin onun karşısında esnemesi, her iki tarafında da uzun dönemde kazancına olabilir.

Esnemek önemlidir, yelkenlerin iplerini de biraz gevşetmeden, rüzgarla gidemezsiniz, bunun gibi gideceğiniz yere varmak, biraz esnemekten geçiyor.

Esnemek ve esnememek hep kişisel bir seçim olmuştur. Burada seçim size kalıyor, belki de esneyip size getirdiklerine bakmak farklı bir seçim olabilir.

Sevgiler

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: