Attachment vs Detachment / Bağlılık karşısında Kopmak

Ayrı ikizalevler için enerji okumasını seyretmek için tıklayınız

Her yaşadığımız ilişki modeli için attachment yani bağlılık en önemli unsurlardan biridir. Biz bunu keşfetme yolculuğuna küçükken anne ve babamıza bağlanarak başlarız ve bu bağ eğer sağlıklı kurulursa tüm ömürümüz boyunca, üçüncü şahıslarla kurduğumuz ilişkiler sorunsuz devam eder, özellikle de ilişkiyi sürdürebilmek konusunda.

Fakat bu bağ bir sebepten dolayı kurulmamışsa, veya bu bağ sağlıksız bir şekilde kurulmuşsa, o zaman bu ergenlik ve yetişkinlik ilişkilerimize de yansır. Bazen ilişkilerimizin düzgün gitmemesinin tek sebebi bize anormal gelen aslında herkes için çok normal olan “bağ kurma” durumudur.

İkizalevler bağ kurma konusunda diğer kişilere göre faklılık gösterir çünkü burada taşınan ruhtan gelen özellikler de devreye girer. İkizalevler zaten yaratılıştan ikizalevlerine bağlıdır, bunun dışında başka bir bağa ihtiyaç duymayabilirler. Tıpkı bunun gibi, yıldız tohumları da taşıdıkları genler gereği bir insana ilgi duymayabilirler. Bunlar ruh okyanusundaki küçük damlalar gibi kaybolmuş konulardır. Bunları irdelemek için gerçekten derin manalara erişmiş olmak gerekir.

Bugünün konusu ikizalevlerde bağlılık karşısında kopma durumunun incelenmesi olacaktır. En zor kısmı da bu değil midir, ikizalevimizden kopma, kulağa korkunç gelse de süreç içinde gerekli bir evredir bu kopuş, aksi takdirde birleşme olmaz. Evet yanlış duymadınız, ikizalevinizden kopmadan onunla birleşmezsiniz, çünkü onunla zaten birsiniz, onunla zaten birleşiksiniz dolayısıyla tekrar birleşmeniz (reunion) için ikizalevinizi bırakmanız gerekir. Bu da sürecin en zor kısmıdır.

İkizalevler dünya boyutunda diğer günlük ilişkilerimiz gibi, birleşmek için, bağ kurmak için, beraber keşfetmek için, tüm aktiviteleri beraber yapmak için buraya gelmemişlerdir. Bu zaten hep böyle olmuştur, hep de böyle olacaktır. İkizalevler buraya bağ kurmak için değil tam tersine o bağı koparmak için gelmişlerdir. İkisinin de ayrı bedenlerde bu dünyaya gelmesinin nedeni kopmaktır.

Bu size tuhaf gelebilir çünkü 3. boyut ilişkilerinizde hep iki ayrı insanın birleşerek, birbirerinin boşluklarını doldurarak mutlu olması ve ihtiyaçlarını karşılaması söz konusudur. İkizalev ilişkilerinde “reunion” olabilmesi için, yani bir beraberliğin söz konusu olması için ilk önce kopmak gerekir. Mantığı ters olsa da hepinizin takıldığı kısım aslında burasıdır. İkizinizi bırakmak istememeniz. Ona sıkıca yapışmanız ve obsesif davranışlar göstermeniz. Çünkü bu sizin en büyük korkunuzdur.

Süreç için bu fark eden bir durum değildir çünkü tanrı hata yapmaz. Onun sizin için planları her daim işler, bundan dolayı ister isteyin ister istemeyin, ikizinizi bir gün bırakırsınız. Bu kopma eğlemi ise, sizin tekrar biraraya gelmenizin temelini oluşturacak unsurları içerir. İkizalevlerin birleşme sistemi bu şekilde işler. Diğer ruh bağları için bu geçerli değildir çünkü onlar zaten “iki ayrı” ruhu taşımaktadır.

Çoğunuz bir şeye fixe olmuş ve bu elinizde sıkı sıkı tuttuğunuz şeyi bırakmayarak ilerlemeye çalışıyorsunuz, bu mümkün değildir. İkizimi çok iyi biliyorum ben şu kişi başkası olamaz veya İkizim kim, ne zaman kavuşacağız, acaba bu ayna ikizim de bu orjinal ikizim de bu yakın ikizim mi, acaba hangisi, onunla buluşmak için hangi bahaneyi üretsem, fal baktırdırdım o değilmiş, gibi gibi düşünce şekilleri sizi hiçbiryere götürmeyecek, siz yerinizde dönüp dururken, size bu birleşme için verilen süre de dolacaktır.

Bundan dolayı bu blog tüm ikizalevler için derin bir rehberlik içermektedir. Bu kaynağı doğru kullanmak da sizin elinizde. Bazı yazılar kademeli yazılardır, yani şimdiki farkındalığınızla geri dönüp okuduğunuzda başka birşey okursunuz. Bu ince detayları unutmadan keşfe çıkmanızda fayda vardır.

İkizalevler benim için bir misyondur. Bu misyonu da sizlere rehberlik ederek sürdürmek benim için mutluluk verici. Bu blogu açalı tam 2 yıl oldu, Mart 2016 idi, iki yılda biz 20 yıl ilerledik, kısmetse daha da hızlanarak ilerleyeceğiz, iyiki beraberiz, iyiki varız.

Sevgilerimizle

Reklam

“Attachment vs Detachment / Bağlılık karşısında Kopmak” için 7 yorum

 1. Çok defa karşı karşıya kaldım bile isteye çok koptum. Belki kopuş şeklim de yanlıştı ama aynı ortamdaki dönemlerimde bile. Ne zaman tamamen dikkatimi başka yöne çevirsem bir şekilde bir kaç gün içinde karşıdan kendiliğinden bir oluşum başlıyor. Bundan sonra ne yapacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Nasıl bir denge kuracağımı bilmiyorum. Ve sanırım bu da önemli bir konu. Burdan sonra nasıl bir denge kurulmalı?

  Beğen

  1. Çok güzel bir soru sormuşsunuz, evet denge çok önemli ve belki de en çok burda hata yapıyoruz – en azından ben- ben de cevabı sabırsızlıkla bekliyorum. 🙂

   Beğen

  2. İkizinizi içinizde tuttuğunuz dışınızda hayatınıza devam ettiğiniz bir denge, daha önceki yaşamlarınızda olduğu gibi. İkizalev denge paketi mart ortasında benden yeterli miktarda seans almış kişilere sunacağım çok değerli bir terapi. Bunu bekleyebilirsiniz

   Beğen

  3. Aynisi ni bende yasiyorum. Ne zaman kopsam, hep karsi taraftan bisey geliyor. Donuyorum ve sonra hersey geri basa sariyor. Daha sonra herseyi birakînca heryerde ismini goruyorum. Boyle olunca da yine dusunce dengem bozuluyor. Coook mesakatli bi surec, insallllah degecek bu kadar sabrimiza.

   Beğen

 2. Şimdiye kadar yazdıklarınızla, yaptıklarınızla yanımızda olduğunuz için çok teşekkürler, inancımı her kaybettiğimde yeniden güçlendirdiniz, iyi ki varsınız. Blogdaki meditasyonları açamıyorum maalesef linkini paylaşmışsınız diğerlerinde de aynı şey oldu şifre istedi giriş yapamadım maalesef, mümkünse şifrelerini bizimle paylaşabilir misiniz acaba?

  Beğen

 3. Ben ikizalevimi gordukten sonra belli bi sure sonra bir yerlere gittikce icimde ki o garip duygu gececek, eksik olan sey dolacak gibi gelirdi. O kadar sehir ulke gezdim o sure zarfinda gecmedi. Sonra Yanina gittigimde ve dondugumde farkettim ki o his yok. Aradan suan 6ay gecti ve suan reddedildikten sonra tamamen kopma karari aldigimda o his tekrar geldi. Icimde bi cocuk sanki agliyor. Ama bu sefer kararliyim. Uzak durmam lazim. Ben ikizime yaklasma yontemimi bilmiyorim. Onunla hep dengesizlik-iletisim sorunu yasiyorum. Nisan da tekrar bulusacaz. O vakte kadar tum iletisimimi koparma karari aldim. Zor oldu. Ama bunu kendimi gelistirmek-iyilestirmek-eksik-hatali yonlerimi gormek icin yapmam gerektigini dusunuyorum. Biliyorum birgun olacak bu is, ama belki daha zamani var. hazirlik sureci bitmedi kimbilir.
  Tum ikizalevlere ic ferahligi diliyorum 🙂

  Beğen

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: