İkizalevler ve çekirdeğe ulaşmak / Twinflames and reaching the seed

GOODSOUL

img_20160712_175619

Çekirdeğe ulaşma konusu burada kısaca anlatamayacağım kadar derin ve uzun bir öğretidir, buna rağmen size ışık tutacağına inandığım şekilde açıklamak isterim. Buradaki çekirdekten kasıt, içinizdeki tanrının ışığına, özüne, çekirdeğine, tohumuna ulaşmak manasındadır. İkizalevlerde bu 12. Kademede olur, yani ikizalevler 11. Kademede biraraya gelirler ruhani anlamda ve sonrasında da beraber öze ulaşırlar.

Bazı inanışlara göre çekirdeğe tek bir ikizalev de ulaşabilir ve diğeri onu takip edebilir ve burada birleşme yaşanır. Öze ulaşan ikizalev allah aşkını tattığı için burada ikizalevine karşı duyduğu bağımlılık yok olacaktır. Bu aşamada veya fazda demek daha doğru olur, ona bütün kapılar açılır ve aslolan hayatı başlar. Mevlananın postuna sahip Hasan dede birgün katıldığım bir söyleşisinde şöyle demişti “keşke insanlar kaderini yaşayabilse”. Bunun ardındaki derin mana şudur. Her insan bu öze ulaşana kadar, egosunu, düşüncelerini, korkularını veya her nasıl adlandırmak isterseniz karmasını yaşar. Kader demek bize öğretildiği gibi acı çekmek değildir. Asıl kader hayat amacını yaşamaktır ve onu…

View original post 401 kelime daha

One thought on “İkizalevler ve çekirdeğe ulaşmak / Twinflames and reaching the seed”

  1. Kendiniz de içinizde bir korku oluştuğunda bunu ikiziniz alır ve dıştan içe doğru hisseder. İçinde bunu bir mesele haline getirir ve dışarı doğru davranışlarına yansıtır. Oysa bu sizin korkunuzdur ve böylelikle korkunuzla yüzleşirsiniz. Bunu bir örnekle açıklamanız mümkün mü acaba?

    Beğen

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: