Tanrı ile Koşulsuz Aşk

Koşulsuz aşk, ikizalevlerde çekirdeğe, öze veya aslınolana ulaştıktan sonra yaşanan hale verdiğimiz isimdir. Buradaki koşulsuz kelimesinden kasıt nedir biraz daha açmak istedim.

İkizinizle duyduğunuz aşk ve sevgiyle tanrı aşkına ulaşmak, tanrının bir yansıması olan insanda gene tanrının kendisini bulmak, hiçbir bağa, hiçbir uyarana, hiçbir tanıma gerek duymadan aşk içinde kalabilmek, tanrının yarattığı insanlarda ikizalevinizden izler bulmak, gene tüm yaratımdaki şahaneliği görebilmek, hissedebilmek, bir meyveye örneğin bir çileğe bile baktığınızda onun üzerindeki taneciklerin dizilimde bile bu aşkı bulmak ve hissetmek veya bir dikene bile bakarken ondaki yaratım enerjisinin asıl amacını görebilmek manasına gelmektedir. Bu aşk, size ikizalevinizi hatırlatıyorsa koşulsuz aşka yelken açmışsınız demektir.

Koşulsuz aşka yelken açmak dedim çünkü bu gidilecek olan bilinmeyen bir yoldur. Bu yolun sonunda Hz. Mevlana C. Rumi gibi ve diğer tüm aşk yolunda ilerlemiş ulvi ve ilahi kişiler gibi tanrıya kavuşma, ışığa kavuşma, nura kavuşma, kaynağa kavuşma vardır. Bu da bu dünya düzleminden ayrıldığımızda asolan sevgilimize, ikizalevimize kavuşmamız ile ilgilidir. Bu kavuşma hem bir bitiş, hem de yeni bir başlangıçtır.

Koşulsuz aşk demek, ikizalevinizin fiziksel varlığına ihtiyaç duymadan, onu en derininizde bulabilmek ve ordan sevebilmektir. Bu en derinlerinizde duyduğunuz aşk, siz o derinliklere ulaşınca parlamaya, saf bir ışık saçmaya başlar, koşulsuz aşk dıştan içe doğru değil de içten dışa doğru yansır. Bu da sizin kendi ışığınızdan başka birşey değildir.

Koşulsuz aşk sevmek için tek bir kişi aramaz, herşeyi ve herkesi eşit görür ve eşit sever, bu tanrı aşkına ulaşma halinde ikizalevlik kavramının aslolan amacına ulaştığını görürsünüz. Tüm sevgilerde ve ruh bağlarında olduğu gibi aslolan, kendimizi olduğu gibi kabul edip tanrı aşkına ulaşmaktır. Siz kendinizi olduğunuz gibi kabul ettiğinizde ikiziniz de aynısı yapacaktır, böylelikle siz de onu olduğu gibi kabul edebilirsiniz. Tüm kusurlarıyla ikiziniz olan bu varlığın içindeki tanrı ışığını görüp, aşık olduğunuzda da gerçek aşkı tatmış sayılırsınız.

Doğumgünümün yaklaştığı bu haftada da benim için koşulsuz aşk, yaratımdaki nüansı, düzeni, ahengi, sevgiyi, aşkı, ebedi olanı, hiç tükenmeyeni görmektir. Koşulsuz aşk hiç tükenmeyen ve hep var olanı anlamak, bilmek, idrak etmek, sevmek ve sonrasında da ondaki mükemmelliği ve kusursuzluğu görmekten geçer. Bu kadim sırra ulaşmak hayatınızda elde edebileceğiniz en büyük şanstır çünkü bu sans hiçbir şekilde sizden geri alınmaz.

Koşulsuz aşk kavramından bahsettiğim daha önceki yazılarıma ulaşmak için lütfen linki tıklayınız veya arama butonunu kullanınız

Koşulsuz AŞK/Unconditional LOVE

Sevgilerimizle

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: