Kendimizi Kandırmak / Self Deception

Kendimizi kandırmak aslında kendimize hak ettiğimiz değeri vermemenin bir sonucu ve bu aralar ikizalev sürecinde odağınız gene kendiniz.

Sizi sevmeyen ve birlikte olmak istemeyen birinin yıllarca peşinden koşup, onun sizi sevdiğine ve bir gün beraber olacağınıza kendinizi inandırdınız mı? O zaman kulübe hoş geldiniz. Demek ki usta bir manipülatörsünüz…  Ne yazık ki kendinize bu şekilde verdiğiniz zarar; bu sürecin sonucunda elde edeceklerinizden çok daha fazla.

İkizalevi ile birlikte olamayanlar şu an ciddi anlamda kendi doğru bildiklerini ve emin olduklarını sorgulamakta. Acaba “ikizim kim?” diye bir kez daha kendilerine sormakta. Tabii ki bunun daha kolay yolları da var, yaptığımız okumalardan burada söz etmenin gereğini pek hissetmiyorum.

Bu dönemde kendinizi kandırarak elde ettiğiniz ne varsa, bir bir elinizden kayarak gitmesini izleyebilirsiniz, bu süreç biraz zorlu olsa da sizi gerçek olanla ve realite ile yüzleştirmenin en kolay ve sağlam yöntemlerinden biri. Kalıcı düzenlemeler ve iyileşmeler ancak bu yoldan elde edilebilir, yepyeni enerjiler açılan alanlara dolacaktır diye düşünüyorum.

Geçtiğimiz ay ve bu ay ikizalevler için önemli sınav süreçleri, ilişkiniz her anlamıyla test edilecektir, bundan emin olabilirsiniz. Gerek dışarıdan gelecek ataklara veya tanıdığınız kişilerden gelen kıskançlık dolu sözlere hazırlıklı olun. Bir de istemeden yapılanlar var tabii ki, bunları da ikizalev ilişkisi üzerindeki etkilerini göz ardı etmemek gerekir.

Hepinize yeniye yer açmanız için bol cesaret diliyorum.

Sevgiler

Reklam

One thought on “Kendimizi Kandırmak / Self Deception”

  1. Aslında kimsenin ona kasıtlı bilerek zarar vermediğini, asıl kendi kendine verdiği Zararları fark edip iyileştirmeye çalışanlara tavsiyeniz olur mu acaba? Canım Burcu hanım 🧡

    Beğen

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: