Ego oyunu mu İkizalev mi?

Hiç birini ilk gördüğünüz anda, onun çok özel biri olduğunu düşündünüz mü? Akşamına, hayalinizde evinizi dekore ederken kendinizi buldunuz mu? Acaba bu size egonuzun bir oyunu mu yoksa çok etkilendiğiniz bu kişi ikizaleviniz olabilir mi?

Egomuz bizim için sürekli romantik fantaziler üretir, bunun sebebi zihindeki bir düşünce yapısına takılı kalmamız, yani bir nevi aslında olmayan birşeye karşı bir bağımlılık geliştirmemizdir. Bu bağımlılık sizi finansal olarak zor duruma sokmakla kalmayıp, işinizi, evinizi, ailenizi bile elinizden alabilir.

Peki bu romantik ilizyona herkesin düşmesinin sebebi nedir, bu sevgiye duyulan açlık, birinin sizi gelip tamamlaması ve o olmadan hep eksik olmanız acaba egonuzun sizi gerçeği görmenizi engelleme şekli midir? Kendini kaybedecek kadar sevilme isteği ve bunun size aslında hiç tanımadığınız biri tarafından verilecek olması… bu nasıl bir ikilem yaratıyor içinizde? Biri sizin için daha özelse, hatta sizden bile özelse, veya siz başkalarından daha özelseniz, bu ayrılık yaratmaz mı?

Oysa bizim yolumuzda birlik vardır, ayrılık yoktur derken ne denmek istediğini nasıl anladınız? Hiç ayrılmayacağız, hep biricik aşkımla bir ömür beraber olacağız mı anladınız… Bu romantik ilizyon, izlediğiniz filmlerle tetikleniyor mu?

İkizaleviniz sizin için bir bağımlılık mı? O zaman ikizalevlikten çok uzaktasınız demektir. Onsuz mutlu olamıyor musunuz? O çok özel ve başkası o kadar özel değil mi? Peki onu bu kadar özel yapan şey nedir?

İkizalev sürecinde kendi gölge taraflarımızı bir başkasına yansıttığımız ve karşılıklı bu kişi ile etkileşim içinde olarak, aynalama yöntemi ile temizlediğimiz dönem yavaş yavaş nihayetine eriyor. Bundan sonra bu dinamiğe gerek duymadan da biri ile ilişki kurabiliyor olacağız. Umarım bu kişi sizin ikizaleviniz olur.

Yeryüzünde yaşamak o kadar zor değil yeterki gerçeği görebilelim.

Sevgilerimizle

Reklam

“Ego oyunu mu İkizalev mi?” için 2 yorum

  1. Peki gerçekten tüm bu bağımliliklara rağmen gerçekten farkli ve derin bir sevgi hissediyorsak.Yine de başka kişilerin de özel olduğunu düşünüp yine aynı şekilde ikizaleve geri dönmek ve içimizdeki sevgiyi serbest bırakmaya çalışmak.Dediğiniz gibi ayna görevi yaparak kendi karmamızı temizlemek.O kişiye karşı hissettiğimiz bir bağımlılık mı? Yoksa bir tekamül süreci mi?

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: