İkizalev ve Özgürlük

İkizalevliği nasıl tanımlıyorsunuz? Eğer ikizalevlik size ömür boyu birine mahkum kalıp, başka hiçkimse ile olamamak ve o kişinin de sizi hor görmesi, reddetmesi, aşağılaması ve sizinle olmak istememesine rağmen onu bekliyor ve istiyor olmanız hali mi? O zaman gidecek daha çok yolunuz var demektir.

İkizalev döngüsünün içinde pozitife geçebilmek gerçekten zor bir olgudur, bunun için kendi üzerinizde çok çalışmalı, farkındalığınızı yükseltmeli, gölge taraflarınızla yüzleşmeli ve tüm korkularınız karşısında galip gelmelisiniz. İkizalev olmak bu anlamda bir kahraman olma halini de beraberinde getirir.

İkizalev birine duyulan baskıcı, obsesif, manüpülatif bir aşkı simgelemez. İkizalevlik allah aşkını simgeler. Bu allah aşkı içerisinde kendi kıymetini ve değerini anlama bundan sonra bu kıymeti ve değeri size yansıtacak bir ruh ile etkileşim içinde olmayı simgeler. Bu aşk gerçek mi değil mi diye birçok teste tabi tutulur.

Bu testi geçmek de sandığınız kadar kolay değildir. Her ne yaparsa yapsın karşımdaki ben kabul edeyim böylelikle koşulsuz sevmiş olurum durumu asla değildir. İnanın bunu herkes yapabilir, ama herkes kendi değerini de ortaya koyarak bir adım atamaz. Allahın size olan aşkını da düşünmeniz gerekir ki bu ince bir dengedir.

İkizalevliğin ileri derecelerinde, herkes ikizaleviniz olduğunda ki amaç buraya varmaktır, o zaman seçme ve özgür olma hali de size kendiliğinden gelecektir. İkizalev cevheri sizde ise, o cevheri kime yansıtırsanız o sizin ikizaleviniz olur. Bu tekrar etmek gerekirse yalnızca tam birlik ve bütünlük haline eriştiğimizde, herkes bizim için bir ikizalev olduğunda olur. Yoksa ikizalevim buydu ondan oldım şuna koydum gibi bir durum söz konusu değildir.

Bu yolda zaten önemli olan ikizalevinizden değil, onun üzerinden kurduğunuz bağlardan, eklentilerden, anlamlardan kurtulmaktır. Birine tapmanız, onu ilahlaştırmanız asla değildir. Tam tersi ikizalevinize ihtiyaç duymayacak kadar kendinizi sevmenizdir. Bunu söylemek kolay da olsa, bunu yapabilmek ve bu seviyede özgürce yaşayabilmek o kadar kolay değildir.

Bu bağ sizi en derininizden yakalar ve sizin düşüncenizle, insiyatifinizle, yaptığınız herhangi bir uygulama ile kesilebilen, durdurulabilen bir bağ veya süreç değildir. Bu süreç aktive olup başladığı andan itibaren, ikizalev olma halinden kurtulmak adına özgür değilsinizdir. Ne zaman ki süreciniz tamamlanır, öğrenmeniz gereken dersler biter, o zaman bu bağdan da özgürleşebilirsiniz. Bu asla bağın bittiği, koptuğu manasına da gelmez, siz bu bağın üzerindeki olumsuz etkilerinden özgürleşirsiniz ki yine bu olumsuz etkileri yaratan da sizin egonuzdur.

Bu süreçte tüm bu aşamalardan geçmiş biri olarak, misyonumuz gereği bu blogu yazmaya ve size yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Sevgilerimizle

Reklam

“İkizalev ve Özgürlük” için 2 yorum

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: