MASKÜLEN HİSLER(1)

Maskülen kelimesi Fransızca kökenli bir kelimedir. Fransızca’da masculin diye geçer ve anlamı erkek demektir.  Evet sevgili ikizalevler bu yazı dizisinde maskülen enerji üzerine yüzeysel ve derinsel açıklamalarda bulunmak istiyorum.Bir erkek gözüyle ilişkilere bakış açılarını ve kadınların erkeklerde hissettirdikleriyle ilgili paylaşımlarda bulunmak istiyorum.

Aslında maskülen ve feminen kalıpları cinsiyet ayrımı anlamına gelmemeli. Çünkü her kadının içinde maskülen ve her erkektede feminen taraflar bulunmakta. Ben bu olaya enerji boyutunda bakmayı uygun buluyorum. Erkeksi kadın veya kadınsı erkek kalıplarıda buradan gelmekte.

Erkeklerin yaşadığı sorunları biraz dile getirmek isterim.İlişkide yaşanan en başlıca sorunlar:

1-güven

2-sevgi

3-sadakat ve

4-cinsellik dir.

Çok sıradan oldu değil mi? Evet bencede ama bunların temeli oluşturduğunu düşünürsek olmazsa olmazlarımızdır. Erkekler güzel yemek yapan birine aşık olabilecek yapıya sahiptirler. Yani kadınların çok fazla çaba sarfetmelerine gerek yok. Ama erkeklerin  duygularını açıkça söylemekte zorlanmaları gibi bir sorunları gerçektende var. Bunun altında yatan nedenlerse çocukluğunda, ailesinde, geçmişinde veya ilk ilişkilerinde yaşadığı sorunlardır.

İnsanlar yaşadığı deneyimlere göre hayatını şekillendirir. Yapılan hataları tekrar etmeme ve yanlış davranışları düzeltme eğiliminde  bulunur. Buna rağmen yine de istemediği karakterde ve istemediği bir ilişkinin içinde buluverir kendini. Biz buna çekim yasası diyoruz. Erkeklerin bu duruma düşmelerinin nedeni erkekler arasındaki saflık yasasıdır:). Saflık yasası çok maddelidir. Mesela erkek ilişkilerinde hep kadını tavladığını düşünür. Aslında kadın onu istemiştir.Erkek kendini çok güçlü hisseder ama güçlü olan yanındaki kadındır.Erkek sevgisini belli edemez ,seni seviyorum diyemez,evlilik ciddi bir baskıdır,bekarlık sultanlıktır vs. Ama en sonunda aile kurmayı düşünür.Ne istediğini bilen kadın ve erkek mutluluğu çok uzakta aramamalıdır. Belki de kadın maskülen erkek feminen enerjisi fazla ilişkilerde daha soluklu olabilir.İlk sevgili olma hayalinde reddedilen bir erkeğin daha sonra kadınlar hakkındaki görüşleri çok değişebilir.Bu konulardaki fikirlerimi daha sonraki yazılarımda anlatmaya çalışacağım.

Bu yazı bir giriş olsun. Daha açıklayıcı ve sorulara cevap niyetinde belli başlı konularda  açıklamalarda bulunacağım. Maskülen tarafın neden hep kaçan olduğu,neden iletişimde sıkıntılar yaşandığı, birliktelikten çekindiği gibi sorulara cevap arayacağız.

İYİ YAŞAMLAR 

ALİ                                                  

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s