MASKÜLEN HİSLER(2)

Kendini sev, tanrıya inan, özgüvenini arttır, dua et gibi tanımları bir çok kitapta bulabilirsiniz.Peki bunları uygulayabiliyor muyuz?. İnsanlar genelde duygu değişikliklerine göre hareket edebiliyorsa, karşısındakini çok severken nasıl kendisini de sevebilir. Sevgi aynı dozda birkaç parçaya bölünebilir mi? Senin için ölürüm diyen biri nasıl kendini sevebilir.Bu ve benzeri duyguları yaşamış olduğunuzu düşünüyorum. Aşk ateşi ile yanan gönüllerin şelale gibi çağladığı durumdur bu.

İkizalev ilişkilerinde olması gereken aynı bütünlük ve aynı parça olmak. Karşındakinin aslında içinde olduğunu bilmek, o olmak, onunla olmak, aynı hisleri yaşamak ve paylaşmak. Enerji geçişleri içerisinde olmak, örneğin maskülenin feminene dönüşü gibi. Erkeğin içindeki femineni karşısında bulması ve kadının ben erkek olsam aynı böyle olurdum sözleri.Buna benzer hisler ikizalevler için hayatın bir parçası haline gelmiştir.Çünkü kendi parçası ete kemiğe bürünmüş halde hayatındadır.

Feminen enerji zeka, maskülen ise gücü temsil ediyorsa kadınların çok karmaşık bir yapıya sahip olmalarını doğal karşılamak gerekir. En azından erkeklerin çoğu böyle düşünüyor.Erkekler ise daha basittir. İstediğini söyler, alır ve mutlu olur. Kadınlar ise ister alır ,ister alır ……….başka bir şey ister, gene alır,  mutlu olup olmadığını tam olarak bilemez?. Bu tanıma uymayan kadınlar da vardır ama genelde hepimizin içerisinde böyle bir kadın var, erkeklerin basit olmayanları da var. Ama ne için yaşadığını, yaşamanın ne anlamana geldiğini bilen erkek yada kadın istediğini alır ve mutlu olur.

Açken yemek seçmezsin. Erkeklerin çoğunluğu sınırlı sayıda birliktelik yaşayabilecek kapasitededir. Kadınlar psikolojik olarak çok sayıda erkek isterken, bu isteklerini tek bir erkekten bekliyorlar. Burada kısır döngü başlıyor. Bu isteklerin genel olduğunu belirtmeliyim. Erkeklerin bu nedenle daha yaratıcı olmaları ve bir kahramana dönüşmeleri gerekiyor. Gerçek bir feminen ne istediğini bilir. Erkek de zaten onu arar durur. Ferhat’ın dağları delmesi bu nedenle olabilir.Bana göre feminen enerjisi yüksek olmayan ruh arada kalmaya mahkumdur.İstediklerine ulaşamaz ve mutlu olamaz.

İYİ YAŞAMLAR  ALİ

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s