İKİZALEVLER VE İKİZRUHLAR

İkizalev süreci ile ilgili herşeyi yazmışım diye düşünürken bir anda bu konu üzerinde çok durmamış olduğumu fark ettim ve sizleri bilgilendirmek istedim.

Öncelikle herkezin hayat deneyimi kendine hastır. Size aşk nedir diye sorsak hepiniz ayrı bir şey söylersiniz ve hepsi de doğrudur. İkizalev süreci de aynı bunun gibi birbiri arasında temel bazı özellikler göstermesine rağmen aslında herbiriniz için ayrı birşeyi ifade eder.

Burada üzerinde duracağım konu ikiz ruh ve ikiz alevin birbirinden ayrılan özelliklerdir.

Eğer gelişmiş bir ruh iseniz karmanızı tamamlama sürecinde bir ikiz ruh edinebilirsiniz. Yükseliş sürecinde ruhunuzu ikiye böler ve bu şekilde hayat yolunda ilerlersiniz. Siz aynı hayat düzlemi içerisinde kadınlara ait karmaları temizlerken o da erkeklere ait karmaları temizler böylelikle bir sınava iki kişi girip sorulara hızlıca cevap verirsiniz. Bu herkesin başına gelebilecek bir durumdur.

Nasıl herkesin ruh eşi varsa ruh ikizi de olabilir….

İkizalevlik bundan çok farklı bir durumdur benim bilgi dağarcığımda. Ne yazık ki iki farklı terim birbiri yerine kolayca kullanılmaktadır. Yurt dışındaki literatüre baktığınızda da burada da aynı durumla karşılaşırsınız çünkü bu bilgi sadece belli bir seviyedeki ruhlara haizdir. Herkesin bu bilgiye erişmesi veya anlaması mümkün değildir. Bu bilgiyi anlayabilmek için karmik döngünüzü bitirmiş olmanız gerekir.

İKİZALEVLER 144.000 adet ruh parçasından oluşur. Bu ruhlar tanrıdan ilk kopan ruhlardır. Bu ruh kümesi bölünerek diğer ruhlar oluşmuştur. Yani yükseliş sürecinde değil iniş sürecindelerdir. Burası çok önemli bir farkı da beraberinde getirir… basitçe açıklamaya çalışayım…

İkizalevler hayatlarını yaşarken nadiren aynı hayatta bedenlenirler. Genelde biri bedende iken diğeri bedende değildir. İkizruhlar ise birçok hayatta bedendedirler fakat karma temizledikleri için hep bir engel ile kavuşamamazlık söz konusu olur. Sadece karmayı temizledikleri hayatta kavuşurlar ve bir sonrakinde belki tekrar başka bir karmaya geçtiklerinde gene ayrışırlar. Bu böyle yüzyıllarca devam eder. Ta ki tüm karmayı temizleyip son birleşmeyi yaşadıkları hayata kadar… bundan sonra ise bedenlenmeye ihtiyaç duyulmadığından beraberce tanrı katına alınırlar.

İkizalevlerde karma yoktur………. hiç olmamıştır ve olmayacaktır……

İki kişi birbiri ile tanrı katında affı şüpheli karmalar üretirse mesela biri diğerini geçmiş yaşamda kıskançlıktan öldürürse burda ne ikizalevlikten ne de ikizruhluktan bahsetmek mümkündür. Bu karmayı aşamayan kişiler her yaşamda birbirini öldürüp duruyorsa burada ikiz ruhluktan da bahsetmek mümkün olmaz.

Makaleme son verirken size hep unuttuğunuz birşeyi hatırlatmak istedim. Asıl olan tanımlar değil aslolan aşktır.

İyi hafta sonları

Bu yazının tüm hakları saklıdır ve herhangi bir parçası kopyalanamaz ve paylaşılamaz.

Reklam

“İKİZALEVLER VE İKİZRUHLAR” için 4 yorum

 1. Öncelikle bu blog aracılığıyla tüm birikiminizi paylaştığınız için size -ve geç kalmadan tam vaktinde size rastlamamı sağladıkları için Tanrı’ya ve meleklerine- içtenlikle teşekkür ederim… Lakin yukarıdaki yazıyla ilgili bir itirazım var, onu sizinle paylaşmak istiyorum: twin flame ve twin soul kavramlarının birbirinden farklı olduğunu iddia etmeniz, bir çeşit ‘mystification’ değil mi? Böylesi bir ayrıştırma, bu blog’un bizatihi kendisini de yadsımış ve hiçleştirmiş olmuyor mu?..(son tahlilde, sözcüklere ve tanımlara takılmamak gerektiğini salık vermiş olsanız da..) Kavramsal düşünmeye çalışırken en önemli noktayı, aşka teslim olmayı ıskalıyoruz gibi bir sonuç çıkmış bu yazıdan fakat yazının başındaki iddia görmezden gelinip geçiştirilecek kadar “hafif” değil..

  Beğen

  1. Tam da bu konuda bugün bir danısanim bana teşekkür etmişken ve verecegim yeni eğitimime de bu konuyu çok derin irdelemisken yazmaniz tesadüf değil. Soylediklerinizdeki suçlamayı tam olarak anlayacak enerji seviyesinde olmasam da… aşk her zaman bakidir. Içinizdeki aşka ulaştığınızda ne bu yazıyı okumaya ne de yorum yapmaya herhangi bir ihtiyaç duymayacaksınız. IKIZALEV monad yapısı gereği aydınlanmış ruhun reinkarnasyon sürecinde ancak ve ancak ikiye bölünerek reinkarme olmasını işaret eder. Buna karşılık her ruh tekamül sürecinde kendini ikiye bölerek ikiz ruh halinde gelebilir ve karmasını öyle tamamlayabilir. Kaynaktan ikiye ayrılmadan kopamayan bir ruhla karması olan ve karmayı hızlı temizlemek için ikiye bölünen bir ruh arasında ciddi bir fark vardır. Bu fark dünya düzleminde hissedilmez. Yakın ikizle ikiz farkı da hissedilmez. Bunu ancak monad bilincine erişmiş bir ruh anlayabilir. Sevgiyle

   Liked by 1 kişi

   1. Suçlamadım, sadece eleştirdim. İçsel tutarlılık arayışı yüzünden, yazının bütünselliği açısından. Sözünü ettiğiniz monad yapıyı güçlü bir bütünlük duygusuyla kavramak kolay değil. Sanırım o nedenle çelişkiye düşüyor ve tartışıyoruz… Sevgiler

    Beğen

 2. bende elestırınızı anlayacak enerjı sevıyesınde degılım sanırım ancak tamda bu konuda yenı danısmanlık almıs bırıyım o nedenle bu konuda burcu hanımın danısmanlıkta bana ılettıgı tek bısey var buradada onu belırtmek ıstedım
  terımler farklı olabılılır etıketler de
  bunlar onemlı degıl
  önemli olan o kişiyi sevmen
  Ask herzaman bakıdır

  Beğen

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: