MASKÜLEN HİSLER(3)

İnsanların ilişkilerinde sevginin çok önemli olduğu gerçeğini kabul etmek gerekiyor. Peki sevgiyi sürekli ayakta tutmaya yarayan diğer unsurlar nelerdir .Biraz bunlara açıklık getirmek istiyorum.İlişkilerde olması gerekenlerin başında iletişim geliyor.Bence sağlam bir ilişkide iletişim karşılıklı konuşabilme(her türlü sohbet de dahil),karşılıklı anlayış, telepatik iletişim, empati kurma ve saygı kuralları çerçevesinden oluşuyor.Bunlardan biri veya birkaçının olmadığı bir ilişkide tartışmalar kaçınılmaz oluyor.

Erkek ve kadın belirli bir döneme kadar aile içinde gelişir.Özellikle bizim toplumumuzda aile yapı taşı olduğundan, kişiye rol model olan bir çok aile ferdi ortaya çıkar. Genelde erkek anneyi, kadında babayı karşı cins olarak model alır.Yani ilişkide erkek annesine yakın karakterleri ,kadın da babasına benzeyen karakterleri çeker. Erkekler evlilik hayali kurar J ama aradığı ortam genelde kendi ailesinin kopyasıdır.Yada kötü bir çocukluk döneminden geliyorsa aynı ortamı yaşatmayacağı bir baba rolüne girer.

Kadın-erkek ilişkilerinde empati kurulmazsa ilişki ortadan kalkar ve tek taraflı hale gelir.Bu bencil tarafın istekleri doğrultusunda ilerleyen bir duruma döner.Erkeklerin tek istediği huzurlu bir ortamdır ve en önemlisi onu ondan daha çok seven biri.Evet çoğu bencildir.Bu bencil davranışları kadınları etkileyip yada ağına düşürdükten sonra daha çok ortaya çıkar.Kadınlar bu konuda biraz daha sabırlıdır.Ağına düşürdükten sonra hemen hareket etmezler.Planlı bir şekilde davranmaya özen gösterirlerJ.Erkekler ilk buluşmadan hedefe kadar planlı davransalar da, kadınlar hayat boyu plan,teknik,taktik vs . devam ederler. Erkeklerde büyük bir bölümünde alınan hediyeler, çiçekler azalır. Evlendikten sonra yıldönümleri bile unutulabilir.Bu ilişkinin monotonlaşması anlamına gelir ve bundan çıkış yolu aramak önemlidir. Çıkış yolları da; alan yaratmak, iletişim ve empatiden geçer. Buraya kadar yazılanlar normal ilişkilerde olması gerekenlerdi.Peki ikiz alevlerde ne yapılacak derseniz.Bence tekrar bir yazıya gerek yok .Anlattıklarımın çoğu ikiz alev ilişkilerinde de geçerli sayılabilir. İkiz alevlerde fiziksel beraberlik olmasa da tinsel beraberlik olmalıdır. Ayrı olabilirsiniz ama telepatik iletişim kurabilirsiniz. Empati kurabilirsiniz. Bencil olan tarafı bulup iyileştirebilirsiniz.

Unutulmaması gereken bir şey varsa oda aşkın fedakarlık gerektirdiğidir. Ama bu fedakarlık olumlu yönde olmalıdır. ‘Dünyayı güzellik kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey……’

İYİ YAŞAMLAR.  ALİ

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s