İA İlişkilerinde Bulanık Bakış açısı/ Cloudy Perceptions on TF Relationships

İkizalev süreciniz boyunca başınıza gelebilecek en kötü şey terk edilmek değildir, çünkü bu dış kaynaklı ve düzelebilen bir olgudur. İkizalev süreci boyunca başınıza gelebilecek en kötü şey bakış açınızın ve bilinç düzeyinizin bulanıklaşmaya başlamasıdır. Bu durum sizi psikolojik rahatsızlıklara ve iç güvensizliklere kadar sürükleyebilir. İşin en kötüsü de bunu siz kendiniz fark edemezsiniz ve durum git gide kötüleşir.

Bu yüzden burada tüm ikizalevlere sesleniyoruz ve bu yüzden bu yazıları yazıyoruz. Kendi bakış açınızı net ve berrak olarak her zaman koruyun. İkizaleviniz üzerine sahte umutlar işleyip bunlar olmadığında da canı yanmış kurbanlar gibi davranmayın. İlahi maskülen boş umutlar vermez ama siz “bana merhaba dedi demek ki evlenmek istiyor” gibi bulanık bir bakış açısı yüklenmeyin. Veya iyice durumu kötüleştirip aslında var olmayan bir kişiliğe aşık olup bunu zavallı ikizalevim dediğiniz kişiye yükleyip bunun üzerinden obsesyon yaratmayın. Bunlar yüzmek için çok tehlikeli sulardır.

Öncelikle ikizalevinizi o her kim ise o olarak görün. Onun davranışları karşısında kendi fikirlerinizi yürütmeyin, yargılamayın, bir çıkarımda bulunmayın. Bunlar sizi aslında var olmayan bir kurgunun içerisine yavaş yavaş çekiyor olabilir ve bu ikizalev sürecinde önemlidir.

Sizin kendi kafanızda hayalinizi kurduğunuz kişi değildir ikizaleviniz. İkizaleviniz sizin aynanızdır. Onda ne görüyorsanız aynısı sizde de vardır. Tüm içerlediğiniz kızdığınız davranışları belki siz de başkalarına yapıyorsunuz veya içinizde gizliyorsunuz. Bunu hiç bu yönden değerlendirdiniz mi?

İkizalevinizi ilahlaştırıp hayatınızdaki her şeyi onun hayatınızda var olup olmamasına, beraber olup olmamanıza bağlamayın. O kişiyi dışınızda değil de içinizde tutarak hayatta ilerleyebiliyor musunuz? Önemli olan budur, asıl sınav buradadır. Bir sonraki makalemiz özgünlük konusunda olucak.

Sevgilerimle

Reklam

“İA İlişkilerinde Bulanık Bakış açısı/ Cloudy Perceptions on TF Relationships” için 2 yorum

  1. Bunu bilen taraf diger tarafa ikiz alevden bahsetsin mi? Belki en basitinden ikiz alev diye bir sey var hayat yolunda farkli yollardan yurusekte ayni yone baktigimiz v. b desek… Bunu gercekten soylemeyi dusunuyorum

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: