İA ilişkisi içerisinde özgünlüğünüzü korumak/ Keeping your authenticity in tf relationships

Heralde sürecin sürekli dikkat etmeniz gereken ve enerjinizin çoğunu tüketen kısmı da burası. Bu konuya daha önce dikkat etmediyseniz şimdi tam zamanı. Bazı şeyler neden istediğiniz gibi gitmiyor mu, neden hep dönüp dönüp aynı yere geliyorum diye düşünüyor musunuz, gözünüzden kaçırdığınız önemli bir konu bu olabilir. Gözünüzden kaçamayacak kadar büyük olan bu şey, sizsiniz.

İkizalevinizle buluşmak için atmadığınız takla, yapmadığınız ayarlama kalmadı mı? Tamamen yanlış yoldasınız. Üzgünüz…. Aniden kendinizi onun çalıştığı yerde mi buluyorsunuz? Sizce bu bir seçim değil mi? Bu şekilde birleşen birine rastlamadık ve siz de bir ilk olmayacaksınız. Hedefi vurup da ortayı bulamayanlardan mı olmak istiyorsunuz? Bu konuda size yardımcı olamayız, üzgünüz

Lafı da çok uzatmadan ikizalev ilişkiniz içerisinde otantik halinizi ve özünüzü nasıl korursunuz bundan bahsedelim. Burada paylaştığımız bilgiler değerli ve kıymetlidir. Bunları nasıl ve ne şekilde okursanız ikizalev ilişkinize de o şekilde yansır.

 • Belirgin karakter özelliklerinizden ve dış görünüşünüzdeki size ait unsurlardan ikizaleviniz için vazgeçer misiniz? Saçınızı boyatır mısınız mesela?
 • Onunla dialog içerisindeyken ulaşılabilir olduğunuzu bildirmekle mi yetinirsiniz yoksa üzerine gidip bir buluşma veya görüşme mi ayarlamaya çalışırsınız?
 • İkizaleviniz sizinle görüşmek istedi, gözünüz kimleri veya neleri görmez? O mu size gelir, siz mi ona gidersiniz?
 • İkizalevinizle iken farklı, arkadaşlarınızla iken farklı bir hale mi bürünüyorsunuz? Bunun sebebini hiç düşündünüz mü?
 • İkizalevinizin yanında garip davranışlar sergiliyor musunuz? Normalde böyle değilim ama…. Diye başlayan cümleleri o anda veya sonrasında başka birine olayları anlatırken kuruyor musunuz?
 • İkizalevinizle hayat yolunda buluşma noktanızın neresi olduğunu düşünüyorsunuz? Nasıl bir gelecek sizi bekliyor?
 • İkizalevinize bir adım attınız, o da bir adım attı. Bir sonraki adımı kim atacak? Bütün o diyaloglardan ne çıkardınız? Çıkarımlarınız realite ile uyumlu mu?

Bu ve bunun gibi onlarca soruyu kendinize sorarak bu konuda biraz farkındalık yaratabilirsiniz. Siz kendinize neler sordunuz? Bu yazının yorum kısmında bunları paylaşır mısınız? Devamını daha sonra yazacağım. Size düşünmeniz için biraz zaman tanıyorum…

Reklam

“İA ilişkisi içerisinde özgünlüğünüzü korumak/ Keeping your authenticity in tf relationships” için 4 yorum

 1. Diyelim ki hic aramiyor kavga yok yanlis anlasilma yok ama zaten ortada bir iliski yok once siz arar misiniz yoksa akisa birakip arasada aramasada kabulum mu dersiniz

  Beğen

 2. biz neredeyse bir yıldır konuşmuyoruz ikizalevimle.. çünkü ortak arkadaşlarımızdan biri benim için hiç de hoş olmayan şeyler söylediğini bana anlattı. bana benzemediğini ve benim gibi birine de benzemek istemeyeceğini söylemiş… bu benim çok canımı sıktı ona bunun aslı astarı olup olmadığını hiç sormadım ve bir anda hayatından çıktım. evimi değiştirdim. ne aradım ne sordum.. karşılaşabileceğimiz yerlere gitmedim. yani maddi olarak tüm bağlarımı koparmaya çalıştım. ama asla manevi olarak aramızdaki bağ kopmadı. her zaman onu hissediyorum.. ve kötü bir ruh halinde olduğunu da biliyordum oysa durum sandığımdan daha betermiş.. her hafta başka bir kızla gezip tozup hiç birinde de aradığını bulamıyormuş..çünkü aradığını söylediği özellikler benim karakteristik özelliklerim… ben bunu duyunca çok üzüldüm. aylar sonra onunla bir ortamda karşılaştık. karşıma geçip hiç bir şey olmamış gibi halimi hatrımı sordu ama ben hakkımda söylediğini sandığım şeylerden ötürü hala öfkeliydim ve öfkemi gizlemeye çalışsam da yine de hissedildi. karşıma geçti oturdu yanında da sözde arkadaşı bir kızla.. kız açıkça ona yazılıyordu. o an karşıdan baktım ve kendime şunu sordum neden buna tahammül ediyorsun? senin olanın yanında başka biri var nasıl buna katlanabiliyorsun? cevap sorunun içindeymiş.. çünkü o benimdi… o günden sonra somut bir şekilde hiç iletişime geçmedik. ama bu durum artık hem canımı sıkıyor hem de çok fazla yakıyor.. dahası aklım ve kalbim sürekli onunkilere bağlı olarak yaşıyorum.. bazen bedenlerimiz iç içe geçmiş gibi hissediyorum.. sanki onun gözleriyle bakıyormuşum gibi hissediyorum.. ama çok yoruldum.. ne yapacağımı bilemiyorum.. onu hem yalnız bıraktığım için hem de yalnız bırakmaktan başka çarem olmadığı için üzülüyorum.. ben kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim.. kısır bir döngünün içindeyim çıkmak imkansız.. ne bir adım geri ne bir adım ileri gitmem mümkün.. kıstırılmış hissediyorum.. dahası korkuyorum. aklım çok karışık.. hissettiğim adamla konuştuğum adam aynı değil.. gözleri başka şey anlatıyor, sözleri başka.. ben gözlerini tanıyorum ama sözleri bana yabancı.. hangisi gerçek, hissettiğim mi yoksa bana gösterdiği mi? ben nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum..

  Beğen

  1. Selamlar hissettiğiniz gerçektir diye düşünüyorum sizin yaşadığınızı yaşamamış olan bir ikizalev tanımıyorum. Hepimiz bu yoldan geçtik bu geri donebileceginiz bir yol değildir ilerleyin ve tamamen kendinize odaklanin. Sitedeki meditasyonları ve günlük temizliği yapıp bu kişiye gönderin. Sevgiler

   Beğen

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: