İkilemde Kalmak

Dualite ile ilgili yazılarıma blog içinden ulaşabilirsiniz bu yazımda ikizalev ilişkisi içerisinde olup olmama ile ilgili düşülen ikilemden bahsedeceğim.

Öncelikle herkes ikizalev ilişkisi yaşamaz. Herkes ikizalev ilişkisi yaşamadığı gibi, ikizalev uyanışı yaşayıp aktive olanlar da yeri geldiğinde bu ilişkiden kaçma eğilimi gösterirler. Bu da kaçma ve kovalama dinamiklerinin başlamasına neden olur.

Kaçma kovalama dinamiklerinin son bulması için kovalayan taraftaki tüm gölge tarafların temizlenmiş olması gerekir. Aslına bakarsanız kaçan ikiz tarafındaki gölge taraf projeksiyonlarının da temizlenmiş olması gerekir. Çünkü bu ilişki eski kalıpların ve şablonların yıkılmasına ve değişmesine hizmet etmektedir.

İkilemde kalmaktan kasıt bu ilişkiyi sürdürüp sürdürmeme olgusunu temsil eder. Burada görüşüp görüşmeme, konuşup konuşmama, birlikte olup olmama kısmı ilişkinin kontrol edemediğiniz kısmıdır. Sürdürmekten kastım bu değildir. Sürdürmekten kastım bu arınma sürecini karşılayabilecek yeterli duygusal ve zihinsel stabiliteye sahip olup olmadığınızdır. Veya buna gönüllü olup olmadığınızdır.

Bu zor geliyorsa ikizalev ilişkisi size göre değildir. Gene de ömür boyu devam eden ama birleşmenin 3D de olmadığı bir ilişkiyi gene sizin kendi seçiminiz bu olduğundan yani ikilemde kaldığınızdan yaşarsınız. Bu makaleyi yazmamın nedeni ikizalev birleşmesi yaşayamayanların bunun sebebini kadere veya tanrıya bağlamak istemeleridir.

Tam tersine kaderinizde birleşmek vardır ama siz ikilemde kaldığınız sürece bu birleşme ertelenir. Taki siz ikilemden çıkana dek. Şimdi gelse ister miyim sözü ikilemde olduğunuzun tam bir göstergesidir. Burada isteme veya istemem durumu yoktur. Buradaki ikilem dualitenin bir ürünüdür.

Sevgilerimle

Reklam

“İkilemde Kalmak” için 7 yorum

 1. Peki geldiğinde nasıl davranmalıyız, yani bu nasıl davranacağını bilememe durumu(sorunları konuşup çözmek mi, yoksa hiçbir şey olmamış gibi davranıp geçmişi tamamen geride bırakmak mı?) birleşmeden korkup da ertelememize neden olduğunu hissediyorum, hangi davranış saha doğrudur? 🤔

  Beğen

   1. Gittikçe enerjinin farklılaştiğini hissediyorum.Yani bunu kendi içimde daha güçlü hissetmeye başladım.Bazen hep ikilemde kaldığım zamanlar oldu.Kendi kendime de sorduğum zamanlar.Evet aradaki bağın nasıl olduğunun bir önemi yok yani en azindan bu düşünceyi biraz daha esnek düşünmeye başladım.Yazdığınız bütün bloglarınızı da okudum kafamdaki çoğu tereddütleri ve yanlış düşünceleri kaldırdi ve farkindaliğimi da gittikçe artttirdi.Bunun için de teşekkür ederim.Ama hala sanki karşılaştiktan sonra bir ikilem arasinda kalicakmişim gibi hissediyorum.

    Liked by 3 people

   2. Yeni Dönem ve yeni enerjiler için meditasyonlardan ve terapilerden oluşan bir sirt çantası yarattım. Bu size yardımcı olabilir ikilemde kaldığınız anda ilgili meditasyonu YAPARSINIZ SEVGILER

    Liked by 3 people

 2. Artık öyle bi noktaya geldim ki ikiz alevim mi değil mi ikilemine döndüm. Ve artık gerçekten arkama bakmadan çekip gitmek istiyorum. Tekamül ruhun özgürlüğüne bağlıdır. Artık tekamül etmekte istemiyorum o kadar yoruldum. İnanclarim zedelendi

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: