Tanrı Şablonuna Yeniden Bakış

Bu yeni dönemde ikizalevleri bekleyen halihazırda bir dolu değişim var. Bunlardan yeri geldiğinde bahsedeceğim. Bugün öncelikle tüm değişimlerin temeli olan tanrı şablonu üzerinde durmak istedim.

Tanrı şablonundan kasıt tanrıyı içselleştirerek anlama şeklimizin oluşturduğu tekrar eden içgörü ve davranışlar silsilesidir. Örneğin ceza veren bir tanrı şablonumuz varsa bu bizi her olumsuz olayda tanrıyı suçlamaya ve ona karşı bir sorgulamaya doğru götürecektir. Eğer tanrı şablonumuz pozitifte ise, burada ceza veren değil destek olan ve kudreti sorgulanmayan bir tanrı şablonu ortaya çıkmaktadır.

İkizalev süreci içerisinde çekilen acılar süresince tanrı şablonu çokça gündeme gelmiştir. Siz de benim gibi kendinizi tanrıya yakarırken mutlaka bulmuşsunuzdur. Bu süreçte yaşanan olaylar sizi sınadığı gibi tanrıya olan inancınızı da fevkalâde sınamıştır. Bu durumda koşulsuz sevgi, koşulsuz güven ve tam TESLİMİYET kavramları ile tanıştınız.

Yeni dönemde özellikle bu kavramlar üzerinden tanrı şablonunuzu iyileştirmek ve güzelleştirmek sizin elinizde. Özellikle bunu bir kaçma kovalama hatta doğru kişiyi yakalama oyunu hâline getiren ikizalevleri bu dönemde yeni sürprizler bekliyor. Hiçbirşeyin aslında kesin olmadığı olamayacağı, aslında herşeyi “bilmek” isteyişimizin altında yatan kontrol arzusunu ve bunun tamemen çöküşünü hepbirlikte yaşayacağız.

Taş nedir, arı nedir

Bilmem, bilemem

Yeterki bir an gelsin

Arı taşa konsun

Taş anlasın sevildigini

Arı anlasın Aşkı

Bilmem, bilemem

Bilmek de istemem

Daha fazlasını

Sevgilerimle

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: