İkizalev sürecinin son aşaması: tam teslimiyet / Last phase of TF journey: surrender

İkizalev sürecinin kuşkusuz bir bitişi var… Her bitişin başka bir başlangıç yarattığını düşünürsek bundan sonraki aşamalar için sabırsızlanmamak elde değil. Her bitiş gibi beraberinde öğrenilen sınıvların tümünü getiriyor bu bitiş. Bu sınavların ise nihai bir amacı var o da tam teslimiyet.

“Herşeyi denedim Burcu hanım olmadı” İşte tam da burda olayın büyüsü yatıyor. Herşeyi düşündük, denedik, aldık, yaptık… Bunlar hep bir aksiyon ve çaba gerektiren şeylerdi. Şimdi ise tam tersi/düzü bırakma zamanı. Tam teslimiyet sürecine geçişi uzatmamak için bırakmak çok önemli.

Bırakmaktan kasıt alınan tedbirler, yapılan eylemler veya çıkılan yoldan geri dönmek gibi bir eylem içermemektedir. Tam tersine hiçbir eğlem içermemektedir. Düşündük, düşündük, yaptık, tekrar düşündük, işte bunların tümünü de içermemektedir. Nasıl bırakıcam diye düşünmemektir. Tam teslimiyet bir var olma şeklidir. Burada eylem de eylemsizlik de yoktur.

İkizalevinizi bırakın demiyeceğim. Onu eski sevgili terk eder gibi bırakamazsınız, bunu ikizalev olan herkes bilir ama olmayan da anlayamaz. İkizalevinizi bırakın!!! Onu takip etmekten, düşünmekten, ona göre yaşamaktan, onun size çizdiği sınırlar içinde kalmaktan, onun resimlerine bakmaktan, onu merak etmekten, sağlığı için endişelenmekten, sevip sevmediğini düşünmekten, evlilik hayalleri kurmaktan, bunlardan onu bırakın. Onu serbest bırakın.

Tam teslimiyet sadece ikizalev sürecinin değil, her ruhani yükseliş sürecinin bir aşamasıdır. Genelde son aşamasıdır. Bu sınav verildikten sonra akışta kalarak, hayatı karşılamak, kendimizi mutsuz etmemek ve üzüntü duymamak vardır. Beklentilere, dramalara, yokluk veya varlık bilinçlerine girmemek vardır. Bundan sonra dünya üzerindeki herşeyin kapısı size aralanır.

Bu süreç kendi haline bırakma ve olana güvenme sürecidir. Bundan sonra olana gizliden gizliye yön vermeye çalışmama halidir. Olan ne ise ona sonsuz güven duyma halidir. Herşeyin sizin en yüksek hayrınıza olduğunu şimdi değil ise sonra idrak etme halidir. Tüm bu süreç ve tüm yaptıklarınız sizi size getirdi ve en yüksel hayrınıza hiçkimsenin henüz daha anlayamayacağı şekilde tezahür etti. Bunda şüpheniz olmasın. Kendinizden şüphe etmeyin.

Sevgilerimle

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: