Aydınlanma yolunda insan…

Hepinizin düşündüğünün aksine eterik ve fiziksel dünyamızın tamamen farkındalığı ile doğarız. Bazılarımız duygusal dünyamızın ve diğerlerimizde hem duygusal hem de zihin dünyamızın farkındalığı ile yola başlar. Ama yüksek bilinç düzeyine ait bedenimizin farkındalığı ile doğmayız. Bu aşamaya vardığımızda ise aydınlanmış oluruz.

Genelde aydınlanmış kişi demek bu yüksek bilinç bedeni ile bu dünyaya gelen kişidir. Ve diğerleri bu yüksek bilinç bedenine doğru giden yolda her yükseldiklerinde daha ileri düzey bir bedenle tekrar doğarlar, biz buna “uyanma” deriz.

Başkaları ne zaman uyanacak bilemeyiz, biz ilerledikçe ve dünyadaki enerjiler yükseldikçe hepimiz ortak bilinçle birbirimize bağlı olduğumuz için bu algoritmik bir hızla artabilir. Ama bir taraftan da yüksek benliğimizin bu seviyeye en az üç bin ila üçbin besyüz yılda geleceğini unutmamak gerekir. Eski ruh kavramı da buradan gelir. Fakat tanrıdan ilk koptuğunuz andaki monad bilinci milyonlarca yıl uyanmayabilir de. Bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Siz kendiniz bilinçli bir şekilde yükselmenize nasıl destek verebilirsiniz. Aydınlanma ruhta olmaz, ruh zaten aydınlıktır, ruhunuz zaten tanrıdan kopan parçanızın özünü taşır, uyuyan, kirlenen, karanlık ve negatif olan sizsiniz. O ruhu bedeninizin günlük fonksiyonlarını yerine getirmesi için indiremeyen, gerçekleştiremeyen, birleştiremeyen e açığa çıkaramayan gene sizsiniz.

Kendiniz değil de bir başkası, kendiniz değil de bir kült, kendiniz değil de bir etiket, kendiniz değil de bir ırk, kendiniz değil de bir varlık, kendiniz değil de kendi dışınızda herhangi bir şey olduğunuz sürece bu asla gerçekleşmeyecek. Hep uyuyacaksınız ve kendinizi rüyanızda Kaf dağının tepesinde göreceksiniz. Biz buna spiritüel ego da diyoruz.

Aydınlanmak istiyorsunuz, neler mümkün?

  • Nasıl yıkanıyorsanız, enerji bedeninizi de her gün temizlemelisiniz. Güneş, su, rüzgar, meditasyon bazı yöntemlerdir.
  • Her okuduğunuza ve her duyduğunuza inanmamalısınız. Hele internette okuduklarınıza. Hangi kaynak size zarar verir hangisi güvenlidir bu farkındalığı kazanmalısınız.
  • Spiritüel olan her şey faydalı değildir hatta yüksel çoğunluğu değildir. Spiritüel olduğunu iddia eden ve sizden farklı bir özelliği ile sizin üzerinizde bir manipülasyon kurmaya çalışan teknikler zararlıdır.
  • Aydınlanma para ile satın alıp gittiğiniz bir kursta veya çalışmada olmaz, aydınlanma topluca yapılan çalışmalarda da olmaz. Aydınlanma doğum ve ölüm gibi tek başına olur.
  • Fal bakarak, kanallık yaparak, enerji transfer ederek ancak çok alçak düzeylerdeki varlıkları kendi eşsiz insan bedeni enerjinizle beslemiş olursunuz.
  • Aydınlanma bilinç ile olur, zihinle farkına varmak ile olur, alt pisikelerden kurtulmak ile olur.
  • Kendinizi geliştirmek için “neyi neden niçin” yapıyoruma gün içinde bakın, negatif düşünce şablonlarına nasıl giriyorum, duygu oluşmadan önce bu programları zihnimde bitirebiliyor muyum. Akılımı kullanabiliyor muyum yoksa karmik programları mı içimde sürekli döndürüp bir drama yaratıyorum.
  • Kolay bir hayat yaşıyor muyum? Ağzımdan çıkan sözler temiz ve doğru mu? İyi bir insan gibi davranıyor muyum etrafımdakilere… Bunlar yüksek benliğine uyumlu hareketlerdir. Yoksa her nedense herkes bir önceki hayatında ya prens ya kral.
  • Bir diğerini sözlerimle yükseltiyor muyum yoksa aşağı mı çekiyorum. Bir diğerini davranışımla motive mi ediyorum yoksa de motive edip heves mi kırıyorum. Hepimiz bir bütünün parçasıysak, o da sensin, kendimizi seviyor muyuz, ya karşımızdakini?

Bunlar aydınlanma ile doğrudan ilgilidir. Bunun dışında ne duru görüsü olan, ne başka alemlerden sesler ile iletişim alan, ne kendini veya bir başkasını havada tutan, ne duvarlardan geçen ne de objeleri parmak uçları ile havaya kaldıran kişi aydınlanmıştır. Bunların ne kadar basit olduğunu bir bilseniz, içinizdeki tanrıyı da sorgulamaya başlarsınız.

Sevgilerimle

Reklam

One thought on “Aydınlanma yolunda insan…”

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: