Özgürleştiren Deneyimler

Bildiğiniz üzere hayatta her şey bir deneyimdir. Bu deneyimlerden elde ettiğimiz bilgiler ile ilerler, aynı hataları tekrar yapmamaya çalışırız. Bu deneyimler acısı tatlısı ile bize yürüdüğümüz yolda ışık tutmuş, bazen de bizi biz yapmıştır.

Başımıza gelen olumsuz olayları değerlendirirken daha tepeden bakan bir gözle görmekte fayda vardır. Sizi güçlü yapan, sizi olduğunuz kişi yapan, sizin kabuklarınızı soymanıza veya deri değiştirmenize neden olan olaylar, hep ilahi planın bir parçasıdır.

Negatife düşerek başınıza gelen olumsuz olaylardan ötürü size acımamızı bekleyebilirsiniz. Bunu yapmayacağız. Kendi gücünüzü elde etmeniz demek aynı zamanda özgürleşmeniz demektir. Kendi hislerinize ve iç sesinize güvenin.

Bizim size açtığımız yolda iki türlü gelişim vardır. Birincisi aktif ikincisi ise pasif. Siz buradaki meditasyonları ve kursları uygulayarak aktif bir öğrenim sergilerken, bu yazdığımız yazıları okuyarak yani bilgi yolu ile pasif bir öğrenim şekli edinirsiniz. Bu her iki yol da gelişiminiz için oldukça gerekli ve yararlıdır.

Siz egonuzun alt benlikleri bırakarak yüksek benlik ve bilinç düzeyine doğru ilerlersiniz. Bunu “kendiniz” yaparsınız. Buradaki gücü kendi özünüzden alırsınız. Bizimle bu yolda yürümenin en büyük ayrıcalığı sizi dış kaynaklara bağımlı kılmadan bu yoldan ilerletmemizdir. Bunu kavrayabildiğinizde her şey sizin için çok farklı bir boyut kazanacaktır.

Sevgilerimizle

Reklam

“Özgürleştiren Deneyimler” için 2 yorum

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: