Kaderini Takip Et

Her nedense kader kelimesi hep olumsuz anlamda kullanılır… Oysa kaderini yaşamak demek karşına çıkan fırsatları olumlu anlamda değerlendirmek demektir. Kader kelimesi çoğu zaman felek, talih ve baht kelimesi ile de eş anlı kullanılır.

Burada benim kaderden kastım buraya geliş amacınızı gerçekleştirmeniz için önceden çizilmiş ve sizin onayınızla kararlaştırılmış hayat yolunuzdur. Bu yola siz yön vermeye çalıştıkça da hep başka yollara sapıp zaman kaybedersiniz.

İlahi plan öyle mükemmel dizayn edilmiştir ki siz ne kadar çabalarsanız çabalayın varacağınız yere mutlaka varırsınız… ve gene saptığınız o yollarda birşeyler bulur ve öğenirsiniz… bu bir çıkmaz sokak olsa bile…ve nihayetinde vardığınız yer aynıdır…

Sapabileceğiniz tüm yollar önceden öngörülmüştür. Bu evrenin algoritmik hesaplarına dahil olduğunuz anlamına gelir. Sapacağınız yollarla oluşturacağınız desenin önceden bilinmesi bahtınızı oluşturur.

Bunun dışında karma olarak yanınızda getirdiğiniz ve öğrenmeniz gereken dersler vardır. Bu karmik şablona da felek diyoruz. Çember şeklinde midir bilemem:)) kaçıncı tura dönüyorsunuz onu da ama sizi temin ederim bazı karmalardan sadece beşinci boyuta geçerek kurtulabilirsiniz. Daha doğrusu bu dersten beraat eder veya karmadan alınacak dersten özgürleşirsiniz.

Talih ise yolunuza çıkan fırsatları görmek ve kullanmak manasına gelir. Her nedense siz tam talih kuşu kapınızı çalacakken yön değiştirirsiniz…bunu daha doğru bir yere gittiğinizi düşünerek yaparsınız ve talihsizliği kendiniz seçersiniz.

Keşke her insan kaderini yaşayabilseydi. O zaman bu hayat yolunu en kolay ve acısız şekilde bitirebilirdi. Bunu yapan daha olmadı. Bu yüzden insanın evrimi çok uzun sürüyor… bir yaşamda alınabilecek dersler 8 yaşamda alınıyor. Halbuki kendimizi akışa bıraksak…ha bir de çoķ aķıştayım diye kendimizi kandırmasak…. belki herşey tam olması gerektiği gibi olacak…

Saptığımız çıkmazlarda aldığımız ağır dersler, yaşadığımız trajediler ve ironik olaylar da kaderin cilvesi olarak hep bizimle olacak.

Hafta sonunuzu güzel geçirmeniz dileğiyle

Her hakkı saklıdır @ikizalev

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: