İçimizdeki Yaralı Çocuk

Siz de ebebeyin olamamış ve olgunlaşmamış iki bireyin dünyaya getirdiği çocuklardan mısınız? O zaman üzülerek söylemem gerekir ki hiç çocuk olmadınız.

Hiç cocuk olmadığınız gibi, bir çocuğun sadece güven ve ilgi ile sağlanabilen özel ortamına da kavuşamadınız. Bu da muhtemelen kök çakranızın doğru çalışmamasına, dolayısıyla topraklanamamanıza neden oldu. Sonra da ikinci ve üçüncü çakranızda problemler gelişti ve siz tam bir olgun kişilik sergilerken, içsel çocuğunuz(inner child) hiç büyüyemedi.

Her küçük çocuğun bazı hayalleri vardır, bunlar küçükken algıladığınız tatlı rüzgarlar gibi, derin bir esinti ile sizi karşılarlar ve bunun izleri siz bunları okurken bile duygusal bedeninizde canlanıyor olabilir. O hayaller her ne ise, şimdi bunun için harekete geçmenin tam zamanı.

İçimizdeki yaralı çocuk bizim para sıkıntısı çekmemize, doğru ilişkiyi hayatımıza davet edemememize, sürekli tartışılan ve huzursuz ortamlarda günümüzü geçirmemize neden olur. Bütün bunlardan kurtulmak için birinci çakramıza ve sonrasında ikinci ve üçüncü çakramıza çalışmamız gerekir.

Bununla ilgili meditasyon çalışmaları bu blogda mevcut, ben gene de bir dans kursu veya uzun yürüyüşleri tercih ediyorum. Arzu edenlere sadece bu hafta bu konuda dizim de açıyorum.

İçinizdeki yaralı çocuğun anne ve babasına yazacağı bir mektup da bu şifa çalışmasının bir parçası olabilir. Bu tavsiyeler yıllar öncesinden denenmiş ve faydası görülmüş aksiyonlardır.

Sevgilerimle

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: