Sevgiyi doğru yerde aramak / Looking for love in the right place

GOODSOUL

Hepimizin istediği ve arzuladığı birşey; sevmek ve sevilmek. Herhalde ben istemiyorum diyeniniz yoktur, hele de bir ikizalevseniz zaten sevmek ve sevilmek için yaratılmışsınızdır. Kalbiniz ise doğuştan ikizalevinizin sevgisi ile dopdoludur.

Sevgiyi deneyimlemek için bir sevgi unsuru veya sevgi objesi bulmak çok kolaydır. Bunu hemen hemen herkes hayatında bir kez, belki de ilk gençlik yıllarında denemiştir, yani o şiirlerin yazıldığı biri mutlaka hep vardır. Ya hiç şiir yazma gereği duymadığınız biri, yada sevginizi ifade etme gereği duymadığınız biri, böyle biri ile hiç tanıştınız mı?

Sevgiyi bulmak ve aramak adına nasıl zorlu bir mücadeleye girdiğimizi, hatta bunun farkına varmayarak içinden de çıkamadığımızı anlatmak isterim. Hayatınızın önemli kararları bunun üzerine kurulmuştur, oysa ki sevgi zaten hep olduğu yerdedir.

Sevgiyi hissedebilmek için öncelikle sevgiyi bilmek ve anlamak gerekir. Sevgiyi duyumsamak ve duymak da gerekir. Herkesin sevgi anlayışı farklı olduğu gibi sevginin birçok çeşidi de vardır. Sevmeyi bilmek aslına bakarsanız bir meziyet hatta sanattır.

Sevgiyi…

View original post 128 kelime daha

%d blogcu bunu beğendi: