Hassasiyet ve Polarite

Hassasiyet, yin ve yang’ın uyumunu temsil eder. Bu uyum evrenin tüm kurallarını kapsayan vazgeçilmez bir unsurdur. Ancak yin ve yang’ın uyum süreci doğal olmayı gerektirir, zorlanmaz. Doğal olmak zihinsiz hissetmek, zorlamak ise zihinle duyumsamaktır.

Kişi doğal olarak hassas olduğunda yin ve yang birbirleriyle duyarsızlık olmadan uyum sağlar. Kişi zorla hassas olduğunda, yin ve yang birbirinden ayrılır çünkü hassasiyetin de sınırları vardır. Bu nedenle, duyarlılıkla elde edilen önemli bir gelişim yolu size açılır.

Fakat duyarlılık yolu gelişimsel olsa da, zihinsiz olmanın doğru ve yanlış bir yolu olduğu gibi, zihinsel olmanın da doğru ve yanlış bir yolu vardır. “Duyarlılık”, bir erkek ve kadının bir arada olduğunda yin ve yang enerjileri birbirlerine akarak dolması, duygularının doğal olarak birbirine duyarlı hale gelmesi demektir, hem de hiç zorlamadan. Bu duygusal olmayan bir duyarlılıktır. İşte bu duyarlılık ikizalev birleşmesinin temelini oluşturur.

Yoksa cahil farkındalığı bir duyarlılık değildir? Akılsızlık, terimi tam anlamıyla, insan zihniyetinin olmadığı anlamına gelir; İnsan zihniyeti olmadığında, Bir olanın aklı vardır. Bir olanın aklı, akıl almaz bir akıldır.

Bağlanma, insan zihniyetine sahip olmak anlamına gelir, oysa insan zihniyeti yapaydır. Yapay zihni kullandığınızda, algılama yanlış olur; yin ve yang tezatlaşır yani polarite olur. Gerçek zihni kullandığınızda, algılama doğrudur. Ying ve yang birleştir. Yin algılar ve yang yanıt verir ya da yang algılar ve yin yanıt verir, birlik bilinci tarafından bu oluşum eşit olarak yönetilir ve bu kişiler birbirlerini her zaman doğru algılarlar.

Doğru hassasiyet açısından, dünyadaki hiç kimse ilahi feminen ile karşılaştırılamaz. Bu kadının erdemleri, iffet ve sakinliğe dayanır; Kendini başkalarının yanında kolayca kaybetmeden, iyi bir eşin onu hissetmesini bekler. Bu aktif bekleyiş kalpten değil, gerçeklerden gelir. Bu bekleyişteki unsur ya bir şeylerle birlikte yol almak ya da arzulamadıklarını tersine çevirmek olsun, her şey istedikleri gibi ilerler ve ikizlerine kavuşurlar.

Reklam

One thought on “Hassasiyet ve Polarite”

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: