Manevi Çalışmalar

Halihazırda yaptığınız manevi çalışmalar ve kişisel gelişim adı altında yürüttüğünüz tüm geçmiş çalışmalar içeriden dışarı doğru bir değişim yaratmadığı sürece boşa gitmiş sayılır…

Bundan neyi kastettik hemen biraz daha irdeleyelim…

Yaptığınız çalışma veya katıldığınız kurs size bir veya iki gün iyi geldiyse ve sonrasında kendinizi gene aynı yerde veya daha da kötü bir yer de bulduysanız. VEYA ilk yapıldığı anda mide bulantısı, kusma ve benzeri olumsuz durumlar yaşadıysanız.

Yaptığınız çalışmayı tekrarlayamadıysanız yani bunu size sunan kaynak kendini size bu çalışma için bağımlı kıldıysa ve bu tarz bir enerji ile çalışmalarınızı sürdürüyorsanız.

Çalışmanın neden yapıldığını, hangi unsurları ile size hizmet ettiğini, çalışmanın içeriğini ve yarattığı etkiyi anlamadıysanız veya bu bilgiler size verilmediyse. Çalışma bilinç düzeyinize etki etmeyip sadece eterik alanda kaldıysa.

Çalışmanın kalıcı etkilerini hayatınızda göremiyorsanız. Bu çalışmadan sonra hiçbir değişiklik olmadıysa… ( Genelde iyi çalışmalardan sonra hayatınızda büyük değişimler olur ama siz bunları o çalışma ile ilişkilendirmezsiniz. Bu çalışmanın çok kaliteli ve derinden işlediğini gösterir)

Yukarıda anlattıklarım dıştan içe etki ederek içteki bir unsuru dönüştürmeye veya değiştirmeye yöneliktir ve genelde boşa gider. Oysa gerçek çalışmalar içten dışa doğru bir değişim getirir dolayısıyla etrafınıza yansır. Mumu nasıl altından yakamazsınız aynı bunun gibi birşeyi içten aydınlatmayan bir çalışma boşa zaman ve enerji kaybıdır.

Gelecekteki çalışmalarınızda bunlara dikkat etmeniz dileğiyle…

1 Yorum

Yorumlar kapalı.