Inferior and superior elements in TF relationships/ İkiz alev ilişkilerinin alt ve üst elementleri

Her ilişkide olduğu gibi ikiz alev ilişkisinde de alt ve üst elementler mevcuttur. Bunları ilişkinin alt benliği ve üst benliği gibi de düşünebilirsiniz anlamanızı kolaylaştırmak adına.

Bu kavramlar genel ilişkilerde dikkat çekse de ikiz alev ilişkileri ve dinamikleri neredeyse bunların üzerine kurulu bir yapıdır. Ve tam da bu yüzden herkesin de zorlandığı tarafı oluşturan bir ilişki türüdür. Çünkü biz 3D ilişkilerimizde inferior kısıma odaklı olarak yaşarız.

Mesela günlük kararlarınızda bilinç altınız sizi ne kadar etkiler ise ikiz alev ilişkilerinde de inferyör öğeler sizi o kadar çok etkiler. Ama o beni aramadı, ama kız arkadaşı var, ama o evli gibi faktörler genel ikiz alev ilişkisinin alt katmanlarını oluştururken, misyon, koşulsuz sevgi ve içsel dönüşümümüz de üst katmanlarını yani süperyör kısımlarını oluşturur.

Önemli olan odağınızı nerede tutuğunuzdur. Zaten yanlış yapılan kısım da burası, 3D ilişkisindeki inferior kısma odağınızı alarak bir ikiz alev ilişkisi yaşamaya kalkarsanız tabiri caiz ise yüzünüze gözünüze bulaştırırsınız. Eğer böyle bir eğiliminiz varsa ilişkiye hiç girmeyin, arkadaş olarak kalmak da size ilişkinin süperyör taraflarını kazandıracaktır.

Odağınız hep ilişkinin süperior taraflarında olmalıdır. Bu ilişki beni nasıl dönüştürdü, bu ilişki benim hayatımdan neleri temizledi, bu ilişkinin asıl amacı nedir, hedefi nedir, ben koşulsuz sevgiyi bu ilişkiye nasıl katabilirim ve o şekilde bozulmadan saklayabilirim. Bunlar önemlidir.

Eğer birini gerçekten severseniz, o bir ömür boyu sizinledir. Odağınızı üst kısımlara çevirirseniz her şeyin daha kolay ilerlediğini göreceksiniz.

Kendinize sormanız gereken önemli bir soru da şudur bilinçaltının özel sevgisini mi üst bilincin evrensel sevgisini mi tercih ediyorsunuz ve hangisini hangisinin içine sokmaya çalışıyorsunuz. Dışınız ve içiniz farklı mı?

Buraya kadar açıklandığını düşünüyorum…

Sevgiler

Reklam

“Inferior and superior elements in TF relationships/ İkiz alev ilişkilerinin alt ve üst elementleri” için 2 yorum

  1. Elbette ki bu sevginin evrensel sevgi ve bütüne duyulan sevgiye dönüşmesi en güzel şey olsa gerek..çok güzel bir açıklama olmuş teşekkürler

    Beğen

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: