İkizalevlik, derin bir hayat deneyimi

İkiz alev kavramı ile tanışmadan önce içimdeki derin sevginin nereden geldiğini merak ediyordum. Sanki diğer insanlar tek kişilik severken, ben hep iki kişilik sevebiliyordum. Ruhumun iki kişilik parçasını taşıdığımı öğrendiğimde, bir diğerimin olma ihtimali üzerinden, her şey daha da anlamlandı.

Kendimi kadın yada erkek gibi salt toplumsal dayatmalar ile oluşmuş şablonların bir parçası olarak düşünmüyordum, öyle hissetmiyordum da. Fiziksel olarak bir şey her nasıl görünürse görünsün nadiren beni etkiliyordu. Hep daha derine bakıyordum, yaratımları inceliyordum ve genelde aradığım yoğunluğu ve etkileşimi bulamıyordum.

İkiz alev kavramı ile profesyonel olarak çalışmaya başladığımda taşlar daha bir yerine oturdu. Benim yaşadığım deneyimlere benzer deneyimler yaşayan kişilerle tanıştım. Onlar da ruhlarının alevlerini tanıma, keşfetme ve anlamlandırma süreçlerinde uzun bir yolculuktaydılar. Hemen belirteyim, sizlerden gelen hikayelerdeki benzeşmeler sanki aynı aileye ait olmak gibi, tatlı bir his veriyor.

İkiz alev olmak belki de daha iyi bir versiyonuna doğru yaptığın yolculuğu anlatıyor. Bu versiyonun karşılığı tabikide karşı cinsten veya eş cinsten (tercihe göre) birinde duruyor. Bunu sizler için görebiliyorum. Sizin derinlerinize bakınca ikizinizi görüyorum çünkü aynı ruha sahipsiniz. Bu hiç de tesadüf değil benim için daha ziyade olası geliyor…

O kadar derin bir yol ki ikiz alevlik, herkes için de bu yolun uzunluğu, şekli şemali değişiyor. Önemli olan kendi içinde, tıpkı mevlana gibi, bir ikiz alev olduğunu bilebilmek ve tanrı aşkı ile yanıp kül olduktan sonra o aşkı bir insan aşkına dönüştürebilmek.

Bir mucize…

Aynı anda hissetmek, dokunmak, düşünmek, yaşamak, konuşmak, kendinken bir diğeri olabilmek bence birlik bilincinin en büyük parçası…

Hep kavuştuğun halinle dünyaya bakabilmek, iki kişinin gözünden onu görebilmek, bambaşka bir deneyim…

Sözlerime son verirken ne kadar şanslı olduğumu anlıyorum, geçmişe dönüp sadece gülümsüyorum.