Sahte Siz ve Gerçek Siz

Yazı alıntıdır…..

Düşünce-formun bizi biz olduğumuz konusunda ikna edecek kadar öz-farkındalığa sahip değildir ve tüm yaşamımızı sürdürebilecek kadar işleme gücüne de. Peki başka neler oluyor?

Gerçek-Benlik, farkındalık alanının (ruh) temas ettiği her şeyi doğrudan, yakından ve tam olarak algılayabilir / deneyimleyebilir. Kelimenin tam anlamıyla temas ettiği her şeyle bir olur. Dolayısıyla, Gerçek-Benlik sahte-benliği gördüğünde, gerçek-Benlik’in sahte benlikle temas eden farkındalığının bir kısmı sahte benlikle bir olur. Sahte-benliği canlandıran ve kelimenin tam anlamıyla hayata getiren, gerçek-Benliğin farkındalığının bu parçasıdır. Gerçek-Benliğin sahte benlikle bir arada olması, sahte-benliğin “gerçek” görünmesini sağlayan şeydir. Gerçek-Benlik, kendi farkındalığının bir kısmını sahte-benliğe yatırmıştır, bu nedenle sahte-benlik gerçek-Benlik içinde vardır ve sahte-benliğin farkındalık alanı gerçek-Benliğin farkındalık alanı içinde ( Şekil 9).

Ekran Resmi 2020-05-31 17.41.19

 

Gerçek Benliğin farkındalığının sahte benlikle birleştiği kısmı, yaklaşık 6-8 aylıkken sahte benlikle özdeşleşti. Daha sonra bunun gerçek Benliğin bir parçası olduğunu unuttu ve bunun sahte benlik olduğuna inanıyordu. Gerçek Benliğin yalnızca bir kısmı, sahte benlik olduğuna inanıyor yani “uyuyor”; gerçek-Benliğimizin geri kalanı uyanık, sınırsız ve özgürdür. Gerçek-Benliğin sahte-ben olduğuna inanan kısmı, sahte-benlikle o kadar özdeşleşmiştir ki, varlığının genişliğine kördür. Eğer algısı bu kadar sınırlı olmasaydı, sınırsız olduğunu fark ederdi. Sadece (uyanmamız) ve (bütün) gerçek Benliğimiz olduğumuzu ve hep olduğumuzu anlamamız gerekir.

http://www.evolvingsouls.com

 

Biz İkiz alev sürecimizde bu sahte benlikten kurtulup, öz benliğimizde doğru ilerliyoruz. Aslında yaşadığınız her olumsuz duygu sahte benlikten gelen projeksiyonlar gibi, asıl olanlarla ilgisiz duruyor. Öncelikle “farkında olmak” burada elimizdeki en önemli anahtar gibi duruyor.

Kendinin farkında ol kursu, tüm ışığıyla yakında yayında….

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s