İkizalevlerde ayrılık süreçleri

İkizalev sürecinin olmazsa olmazı “ayrılık evresi” dir. Bu çok sık görülen ayrılık evresine ihtiyaç duymayan ikizalevler de olabilir, her iki tarafın da böyle bir evreye ihtiyaç duymadığı bir bağa henüz rastlamadım. Tahminime göre bu kişilerin tüm hayat derslerini vermiş, tüm karmalarını temizlemiş, tüm ruhanî gelişim süreçlerini tamamlamış ve bunu da ikizalevleri olmadan yapmış olmaları gerekir ki bu da bir tür ütopik düşünceyi andırır. Gene de ben ayrılık süreci yaşamadım ve ikizalevim diyen kişileri özel olduklarını düşünmeleri açısından serbest bırakıyorum.

Ayrılık süreci ister ikizalevle ister katalist ikiz ile, yani onu düşünerek ve hissederek geçmiş olsun aynı görevi ve aynı işlevi görür. Sizin halihazırda iyileşmeye açık olan ve ikizalevle ruh bağı yaşamak ve birlik bilincine gelmek hatta monad düzleminde beraber olmak için bu özel ruh alanı üzerinde yürütülen bir işlem gibidir. Bu tarafımızı fiziksel ve duygusal değil zihin üzerinden, dolayısıyla bilinç ve ruh üzerinden şifalandıran bu süreç 7/24 ikizalevinizi düşünerek ve hissederek kendi dönüşüm ve değişiminizi gercekleştirmeniz için vardır. Bu dönemde ikiz aleviniz tabiri caiz ise “aklınızdan çıkmaz”

Neredeyse deliricem hiç aklımdan çıkmıyor sürekli onunla yaşıyorum diyorsanız ikizalev ayrılık süreci yaşıyor olabilirsiniz.

Yalnız bunu obsesif bir bağlanma şekli ve başka bağlanma bozuklukları ile karıştırmanız an meselesidir. İkisini ayırt etmek zor olsa da ikizalev ilişkilerinde ayrılık yaşayan kişinin iyi ve olumlu yönde değiştiğini ve geliştiğini hatta deri veya kabuk değiştirdiğini aynı zamanda da şifalandığını gözlemleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemde hemen hemen herkes böyle içsel bir değişime teşvik edildi ve kendi başlarına kalan ve “durmak” zorunda kalan bu bireyler kendileri ile yüzleşerek uzun zamandır halı altına süpürdükleri halledilmemiş tüm problemleri ele almak zorunda kalmış olabilirler.

Bazıları için çok zor geçen bu sürecin kişisel gelişim ve dönüşümünüzde faydalı olduğunu düşünüyorum.

İnsanların birbirinin kıymetini, kendilerine koydukları sınırlar ve toplumsal baskılarla oluşturulmuş kalıplar arasından anlaması için ayrı düşmesi gereken bir dünyada ben de yaşamak istemezdim. Fakat ne yazık ki bu ilerleme hep bir zorlama ile oluyor.

Halbuki bu kıymet ve değer, saygı ve sevgi çerçevesinde normal günlük iletişimde bile anlaşılabilecek basit bir olgudur. Yoksa türkler dramayı çok mu seviyor… Bu tartışılır…

İkizalevlerde ayrılık süreci genelde uzun sürüyor haftalar, aylar hatta yıllar olabiliyor. Eskiden buluşmuş çiftlerde yıllar belki şimdi aylar ve sonra da haftalar olacak… tamamen evrim sürecine bağlı değişken bir süreç izleyen bir olgu…

Siz de kendi sürecinizde doğru ve donanımlı bir yol izleyerek bununla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrılık süreci başta zor ve ağır gelse de, yavaştan hızlıya doğru geçişini gözlemleyebilirsiniz.

Her ayrılık yaşadığınız kişi ikizaleviniz olmadığı gibi her ayrılık süreci sizi bir ikizalev yapmaz.

Ayrılık süreçleri doğal koşullara ve bağları gereği gelen dinamiklere göre gelişen ikizalevler genelde “kavga ederek” ayrılmazlar. Genelde kendiliğinden gelişen koşullar, plânlı fiziksel ayrılıklar veya duygusal kopuşlar olabilir. Bu kopuşlar genelde saygı ve sevgi çerçevesinde gelişir ve çok da derindir. Bu derinlikten dolayı dışa doğru patlayan değil de genelde içe doğru patlayan ve dönüşüm yaratan niteliktedir.

Bundan dolayı yukarıda bahsettiklerim çerçevesinde..kavga edip ayrılan sonra tekrar bir araya gelen ve sonra tekrar kavga edip ayrılan ve sürekli bu döngü içinde ilişkilerini sürdürülen çiftlerde bir ikizalev bağından bahsetmek pek de mümkün değildir.

 

7 Yorum

 1. Konuyla pek alakalı değil ama bir şey sormak istiyorum Burcu Hanım 🤗
  Benim sahte ikizim hemcinsim olan biriydi. Aramızda görünüşte arkadaşlık dostluk görüntüsü veren, içte ise aşk yaşatan bir ilişkiydi. Yıllarım onun arkadaşı olma arzusu ile geçti. Tam yakın arkadaş olduk diye düşünürken bana kötü davranmaya başladı ve sonrasında bir süre koptuk. Birkaç ay sonra, mezun olma zamanlarımızda yeniden barıştık (okuldan arkadaşımdı). İyi bir şekilde ayrıldık.
  Bu arkadaş ile arkadaşım gibi telefon ile vs iletişim kurmam sizce sağlıklı mı, ona yaklaşmak enerji olarak beni ikiz alevimden uzaklaştırır mı? Görünüşte arkadaş olmak bana bu karmaşayı yaşatıyor. Fakat ikiz alev ilişkime zarar vermesin diye onu rehberimden sildim. İlişkimi kestim. Zaten kendisi de neredeyse hiç aramayan biridir. Sizce doğru mu düşünüyorum?
  Arada bir rüyama girip neden koptuğumuzu sorguluyor bazen.

  Sevgilerimle 🤗❤

  Beğen

  1. Tek taraflı bir ilişki olur genelde sahte ikiz ve ikizalev ilişkini bozar…. hatta ikizalevinle yaklaştığında ve ona ve birleşmeye yaklaştığında ortaya çıkar ve seni seviyormuş gibi yapar….. bundan dolayı çok iyi yapmışsın

   Beğen

 2. İkizalevimle bir hafta önce sakince ayrıldık. Ben sizin rehberliğinizde derin bir acıyla birlikte ruhani gelişimime odaklanmaya çalışıyorum yalnız arada sırada konuşuyoruz. Kafamı kurcalayan bir konu oldu şu an size danışmak istedim. Annesi yeni bir işe girişiyor ve ben ona destek olacağım bu yola başladığında sözleştiğimiz bir konuydu. Bu ister istemez onunla bu taraftan da iletişim halinde olacağım demek oluyor. Sürecin herhangi bir sebeple uzamasını istemiyorum sizce olumsuz yönde etkiler mi bu durum? Teşekkür ederim.

  Beğen

  1. Çok güzel bir soru olmuş teşekkür ederim. Siz ayrıyken ikizinizin ailesinden birilerine yardım etmeniz sürecinizi olumlu yönde etkiler. Burada niyetiniz çok önemlidir. Niyetiniz sadece yardım etmek ise bir sorun olacağını sanmıyorum. Bu durumda ikizinizin alanına girmemeye de dikkat etmelisiniz

   Liked by 1 kişi

 3. Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Niyetim ve eylemlerim bu yönde olacak. Sizi sevgiyle selamlıyorum..

  Beğen

Yorumlar kapalı.