Rüya Çeşitleri

Rüyalar, süptil bedenlerimizin herhangi birinden gelebilir ve çeşitli farklı nedenlere sahip olabilir, ancak yalnızca yüksek ruh bilinci (aydınlanmış veya üstü) olan insanlar belirli bir rüyanın kesin nedenini tespit edebilir ve bu nedenle doğru bir yorum yapabilir.

Bağlantılı Rüyalar: Bu rüyalar, özellikle duygusal veya zihinsel dünyalarla ilgili olaylara dayanıyorsa, genellikle akıcı, sıralı olmayan ve tuhaftır. Fiziksel-eterik beynin bu çok boyutlu dünyalar hakkında hiçbir deneyimi yoktur ve onları anlamada büyük zorluk çeker, bu nedenle algıladığı şeyi anlamlandırmak için genellikle benzer bir kişilik, nesne veya olayla değiştirir.

Sembolik Rüyalar: Bazı rüyalar semboliktir ve koruyucu meleğimiz veya daha yüksek benliğimizin bize bir şeyler anlatmaya çalıştığında ortaya çıkar. Bu iletişim yöntemi sadece uyanık olan bilinç,  sembolik mesajı deşifre edebildiğinde çalışır; aksi halde zaman kaybıdır. Rüyaları yorumlamak için kullanılabilecek evrensel bir kod (veya kitap) yoktur, çünkü hepsi kişiseldir. rüya. Sözde berraklık, fiziksel beynin kısmen içsel, kısmen dışsal olarak odaklanmış olmasından kaynaklanır.

Berrak(lucid) Rüyalar: Berrak rüya, kişinin rüya halini bilinçli olarak algılamasıdır, bu da bazen rüya üzerinde doğrudan kontrol sağlayan çok daha net veya berrak bir deneyim sağlar. Sözde berraklık, fiziksel beynin kısmen içsel, kısmen dışsal olarak odaklanmış olmasından kaynaklanır. Berrak rüya, normal rüyadan daha gerçek değildir; aslında bu, normal rüya ile gündüz rüyaları arasında kalır. Gündüz rüyası uyanıklık bilincinin odağını içe çevirdiğinde ortaya çıkar. ÖNEMLİ bir özelliği bilinç sicimi kopmaz ve duyusal-zihinsel bedenden ayrılmaz.

Geleceği Gören Rüyalar: Normal birincimizin üzerinde metafizik bir birincimizin daha geniş bir yelpazede bakış açısına sahip olduğunu ve şimdiki zamandan geleceğe doğru uzanabilen bir yapısının olduğunu gösteren rüyalardır.

Geçmiş Yaşam Rüyaları: Küçük çocukların hayalleri geçmiş yaşamlarından anılar içerebilir. Her enkarnasyon için yeni olan süptil bedenler, önceki yaşamların anılarını içermez, bu nedenle geçmiş yaşamların hayalleri doğrudan triad anısından kaynaklanır. Küçük çocuklar triad anılara erişebilirler, çünkü gerçekte kim olduklarını henüz unutmamışlardır ve kendilerini çoğu yetişkinin yaptığı gibi fiziksel bedenleri olarak tanımlamazlar

Lee Bladon

Bu yazı alıntıdır….