Feminen Enerjide Kalmak / Staying in our feminen energy

Feminen enerji cinsiyetimizden bağımsız olarak içimizde anneyi ve aln tarafımızı temsil eden bir enerjidir. Şimdi bu enerjide kalmanın ve maskülen tarafımız ile bunu dengelemenin önemini anlatacağım.

Feminen enerji dediğimizde, besleyen, büyüten, bakan, yumuşak bir enerji aklımıza gelir, maskülen enerji koruyan, kollayan, yapan, getiren, sağlayan ve aktif/atak bir enerjidir. Bunun ikisinin arasındaki farkı yaşamınızda deneyimleyerek anlayabilirsiniz.

Bu yazımda feminenin negatifte çalışması veya maskülenin negatifte çalışmasından bahsetmeyeceğim. Bunun için zaten ikizalevinize kavuşun kursumuz var bunu alabilirsiniz. Bu yazımda feminende kalmanın önemini dile getireceğim.

Feminen enerji alan bir enerjidir. Duygusal olarak tepki vermek istediğinizde bu tepkilerinizi aktif bir hale getirmeden, bunları içselleştirmeniz önemlidir. içinize dönüp bakarak duygularınız ile yüzleştiğiniz fakat duygularınız ile hareket etmeye başlamadığınız bir enerjidir.

Feminen enerji yapıcı bir duygusallık içerir. Bu duygu durumları sadece kendimizi ifade etmeli, kaşımızdakini manüple edici, yönlendirici, tutturan, yargılayan bir yapıda olmamalıdır. Yumuşak yapıda ve tehditkar olmamalıdır. Bu şekilde feminen enerjide kalmak mümkün olur.

Siz tam olarak feminen enerjinize dönmeden maskülen ikizalev tarafınız size çekilmez. Bundan dolayı en önemli kural, fevri davranmamak ve duygularımızla önce kendimizin yüzleşmesidir.