Bedenimizi Sevmek

Her zaman hissettiğim ve kendi yaşamımda da bir temel unsur halini alan “beden” konusu ile ilgili görüşlerimi size aktarmak istedim.

Ruhani yolculukta olan kişiler nedense “beden”i hep arka plana itme eğilimi göstermişlerdir. Sanki ruh çok önemliymiş de beden önemsizmiş gibi. Aslında durum böyle değildir. Bu yanılgı da toplumumuzu ve insanlık evrimini “kendini taşıyamayacak” hale sokana kadar negatif yöne doğru sürükleyebilir.

Bir eko sistemin en önemli ve dengeli unsuru, kendi enerjisini üretmesi ve kendi kendine yetebilmesidir. Bu bağlamda beden hem fiziksel hem enerji beden olarak çok önemli bir yer taşır. Enerji beden sağlığı, fiziksel beden sağlığı ile birebir ilişkilidir. Çoğu kişi enerji bedeni sanki fiziksel bedenden ayrı gibi düşünse de durum böyle değildir.

Enerji bedende meydana gelen aksaklıkların fiziksel bedende kendini gösteriyor olması bunun tam tersinin de mümkün olabileceği manasına da gelir. “Bedenimiz tapınağımızdır”. Bedenimiz olmasaydı, bu ruhu da burada taşıyamaz, enerjimizi ışıtamazdık.

Aynaya baktığınızda bedeninizde kusur buluyor ve beğenmiyorsanız, daha gidecek çok yolunuz var demektir. Kilonuz ister çok fazla, ister az olsun, isterseniz hatlarınız düz yada yuvarlak olsun, bunu yaşayanlar bilir ki bu hissin bedenle hiçbir ilgisi yoktur. Bu sizin içsel yansımanızın dışa vurumudur.

El aynasında yüzüne uzun süre bakamayan kişiler tanıyorum. Aynaya baktıklarında yüzlerinde kocaman bir gülümseme olana kadar kendilerini gerçekleştirmeye devam etsinler çünkü bu önemlidir. Gördüğünüz şeyden korkuyor, tiksiniyor, iğreniyor, çekiniyor, sevmiyorsanız, burada büyük bir terslik var demektir.(bunu deneyin)

Bedeninize iyi bakın… Ona ihtiyacı olanları verin… Bu besinden daha ziyade güneş ışığı olabililir, su olabilir. Bedeninizi bir çiçek gibi düşünün… ve ona çok çok iyi bakın çünkü o yoksa, siz de yoksunuz. Bunu bu şekilde algılamanız hayata bakış açınızı değiştirecektir.

Reinkarnasyona inanan çoğu kişi ölümsüz olduğuna da inanır. Ölümsüz olmak ile hiç ölmemek arasında fark olduğu gibi, ölümsüz olan kısmımızın neremiz olduğu ile ilgili de çarpık görüşler vardır. Egomuz, alt bedenlerimiz, kendimizi algılama şeklimiz ve biz tabikide ölümlüyüz, ölümsüz olan kısmımız hiç doğmamış olan kısmımızdır. Bunu anlamaya gayret gösterin.

Sözlerime son verirken, bedeninizi sevin, özellikle pandemi döneminde çok kilo alan kişiler için ileriki günlerde sevindirici haberlerimiz var. İçgüdüsel olarak kendinizi korumak için bir kalkan oluşturuyorsanız bunu yemek yiyip şişerek değil de enerji anlamında kendinizi koruyarak yaparsanız sizin için daha sürdürülebilir bir etkisi olacaktır.

SEVGİLERİMLE

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: