Zamanınız Değerlidir

Bu dünyada herkese eşit verilmiş olan tek bir şey vardır. Hayır akıl değil, zaman!

Bir gün sizindir ve bunu nasıl geçirmek istediğiniz de size bağlıdır. Genel geçer günlük sorumluluklarınızdan kendinize zaman ayırabiliyorsanız bu çok değerlidir. Biraz gülmek, biraz dinlenmek ve sevdiklerimize vakit ayırmak bie de çok iyi gelir.

Zamanınızı geçirirken bir şey üretiyor musunuz? birilerinin hayatına dokunuyor musunuz? yoksa tv karşısında vakit mi öldürmeyi tercih ediyorsunuz bu önemlidir. Sebebi her ne olursa olsun boşa geçirilen zaman dinlenme dışında sizin enerjinizi aşağı doğru çeker.

Bunun yanısıra zamanınızı başkalarının kullanımına açarken de dikkatli olmalısınız. Sizi saatlerce telefonda esir alan bir kız arkadaşınız mı var? üstelik nedense konuşma sırası hiç size gelmiyor mu? burada kibarca başka işleriniz olduğunu o kişiye hatırlatmakta fayda vardır.

Eğer benim gibi insanları dinleme işini meslek olarak yapmıyorsanız, buna mecbur olmadığınızı hatırlatmak istedim. Zamanınız değerlidir ve mümkün olduğunca kendiniz için veya en azından sizin yararınıza bir şey için harcarsanız kendinizi daha da değerli hissedersiniz.

Zamanınızı boş yere alan insanlara bir çizgi çizmeniz gerekir. Kendi sınırlarınız size benlik kavramını da getirecektir ve bu sayede kendinizi severken hiç de zorlanmayacaksınız.

Biri için bir şey yaparken bunu kabul etmeden önce düşünün…. bir başkası için harcamak istediğim zaman ne kadardır. Kendinizi zorlamayın ve erişemeyeceğiniz yerlere uzanıp, yutamayacağınız lokmaları ısırmayın. Yada taşıyamayacağınız yüklerin altına girmeyin.

Şimdi de bir de tersinden bakalım, ne kadar iyilik yapmaya hazırsınız ve ne kadar iyiliği kaldırabilirsiniz buna bakalım. Biri size çok iyi davrandığında rahatsız oluyor musunuz? altında bir çıkar arıyor musunuz? demek ki kendinizi yeterince kıymetli bulmuyorsunuz demektir.

Zamanınız olduğunda içsel dünyanıza yapılan yolculuklar hayatta daha güvenli ilerlemenizi sağlayacaktır. Zamanınızı iyi kullanın! geri gelmeyen bir yapısı vardır:))

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: