Misyonda Olmak

Bir şeyi severek yapmak dünyanın en güzel lütuflarından biridir. İşinizi severek yaparsanız birgün bile çalışmış sayılmazsınız demiş konfiçyus, bu çok doğru bir sözdür. Tutkuyla yapılan işler sizi çalışmamış gibi yapmakla kalmaz aynı zamanda her gün yeniden doğmanıza sebep de olurlar.

Sizin de kendinize bulduğunuz böyle bir meşgaleniz varsa ne ala ama yoksa bunu yaratmak hiç de geç değil hatta belki tam zamanı. Hali hazırla başalarının enerjileri çekilmişken, etraf daha da temizken, bunu uzun uzun düşünerek ne istediğinize karar vermek size düşüyor.

Bazen hayat sizin için bir şeyleri seçer, bilin ki bu hiç de boşuna bir hareket değildir. O sizin elinizdeki meşale gibi yolunuzu aydınlatan ve sizi geleceğinize doğru taşıyan itme gücünüzü verir. Bazen de bu yolda yeni yeni insanlarla tanışır belki de hayatınızın aşkını keşfedersiniz.

Bu ister bir insan, isterseniz sanat gibi bir kavram olsun, tutkuyla bağlanacak mutlaka bir şeyler vardır. Aksi takdirde insanın evcil bir hayvandan da farkı kalmaz ki bu da farklı bir ruhani mertebedir.

Eğer bir şeyler içinizi kıpır kıpır yapıyorsa bilin ki doğru yoldasınız… O yaptığınız şey sizi mutlu ediyor demektir, onu yapmaya ve daha çok yapmaya devam edin, aslında işin sırrı tekrardan gelir. Tekrar etmek bir ustalaşma evresini de beraberinde getirir ve usta olduğunuzda artık siz de bir çırak yetiştirmek için tekrar sisteme yönelirsiniz. Bundan daha doğal bir şey yoktur.

Bu şekilde hem sisteme hem de kendinize değer katmış olursunuz. Değen bir şey yaparsınız bu da sizi mutlu eder. Kendinizi değerli hissedin, size sunulan fırsatları alın ve yakalayın çünkü o fırsatlar çok geçici sürelerle size sunuluyor olabilir. Sizin erişmeye korktuğunuz bir fırsat bir başkasının almak için can attığı bir şey olabilir. Bunu sakın unutmayın.

Sözlerime son verirken her ne yapıyorsanız yapın mutlaka yaptığınız şeye değer katın, onu sevgiyle ve tutkuyla yapın ve asla onu yaparken ondan başka bir şeyler düşünmeyin. Aksi takdirde yaptığınız şeyin değerini günlük endişeler ve negatif korkularla düşürürsünüz.

Kıymetli hissetmek için, değen şeyleri en derinlerinizdeki aşkla doldurun. Bu onu paha biçilemez kılar…

SEVGİLERİMLE